Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: LG 42LB5610

  1. #1

    Προεπιλογή LG 42LB5610

    Χαιρετίζω όλο το Forum. Έχει ο πατέρας μου μια LG 42LB5610 και ανά τακτά χρονικά διαστήματα του παρουσιάζει πρόβλημα. Όταν την ανοίγει περνάει σε κατάσταση αρχικής ρύθμισης και χρειάζεται να κάνει πάλι συντονισμό καναλιών για να παίξει.Έπειτα λειτουργεί για λίγο καιρό κανονικά και κάποια φάση πάλι ζητάει τις αρχικές ρυθμίσεις. Η ερώτησή μου είναι μήπως και πώς να κάνω αναβάθμιση του Firmware μέσω usb και αν ναι μήπως τυγχάνει να έχει κανείς το αρχείο, γιατί με το λίγο που έψαξα στο site της lg δεν βρήκα κάτι.

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EMUDELTA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετίζω όλο το Forum. Έχει ο πατέρας μου μια LG 42LB5610 και ανά τακτά χρονικά διαστήματα του παρουσιάζει πρόβλημα. Όταν την ανοίγει περνάει σε κατάσταση αρχικής ρύθμισης και χρειάζεται να κάνει πάλι συντονισμό καναλιών για να παίξει.Έπειτα λειτουργεί για λίγο καιρό κανονικά και κάποια φάση πάλι ζητάει τις αρχικές ρυθμίσεις. Η ερώτησή μου είναι μήπως και πώς να κάνω αναβάθμιση του Firmware μέσω usb και αν ναι μήπως τυγχάνει να έχει κανείς το αρχείο, γιατί με το λίγο που έψαξα στο site της lg δεν βρήκα κάτι.
    Είναι smart tv, άρα μπορεί να συνδεθεί στο internet. Σύνδεσε την λοιπον, και μετα ψαξε στο μενου της να δεις που ειναι η αναβαθμιση

  3. #3

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά δεν είναι Smart και δεν είδα πουθενά να έχει σύνδεση Ethernet.

  4. #4
    Το avatar του χρήστη johnkou
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αιτωλικό
    Μηνύματα
    745

    Προεπιλογή

    Κανε απο δω αναβαθμιση αφου πρωτα διαβασεις τις οδηγιες https://www.lg.com/gr/support/suppor...ftwareFirmware

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Stathis
    Εγγραφή
    Feb 2019
    Περιοχή
    EVIA
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EMUDELTA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετίζω όλο το Forum. Έχει ο πατέρας μου μια LG 42LB5610 και ανά τακτά χρονικά διαστήματα του παρουσιάζει πρόβλημα. Όταν την ανοίγει περνάει σε κατάσταση αρχικής ρύθμισης και χρειάζεται να κάνει πάλι συντονισμό καναλιών για να παίξει.Έπειτα λειτουργεί για λίγο καιρό κανονικά και κάποια φάση πάλι ζητάει τις αρχικές ρυθμίσεις. Η ερώτησή μου είναι μήπως και πώς να κάνω αναβάθμιση του Firmware μέσω usb και αν ναι μήπως τυγχάνει να έχει κανείς το αρχείο, γιατί με το λίγο που έψαξα στο site της lg δεν βρήκα κάτι.
    update software

  6. #6

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ johnkou θα το κοιτάξω

  7. #7

    Προεπιλογή

    Φίλε μου Xani να σε καλά.

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον EMUDELTA για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xani (08-08-19)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας