Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. #1
    Το avatar του χρήστη mits
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Προενισχυτής surround SONY

    Καλημέρα. Έχω ένα θεματάκι με έναν προενισχυτή 5 καναλιών surround της Sony. Πρόκειται για μοντέλο περίπου 2000 (ΤΑ-Ε9000ES), το οποίο απέκτησα πριν μερικούς μήνες μεταχειρισμένο και πάει σετ με έναν αντίστοιχο πεντακάναλο τελικό επίσης SONY.

    Χτες για δεύτερη φορά και καθώς έβλεπα μια ταινία με πηγή ένα media player μέσω ψηφιακής coaxial εξόδου, μετά από μία ώρα λειτουργίας περίπου έκανε ένα εκκωφαντικό τσαφ και σταμάτησε να βγάζει ήχο. Την πρώτη φορά που μου το έκανε είχα σαν πηγή ένα DVD, οπότε προφανώς δεν είναι θέμα πηγής. Έκλεισα το μηχάνημα (μόνο τον προενισχυτή) για ένα λεπτό, το ξανάνοιξα και μετά έπαιξε για άλλη μιάμιση ώρα χωρίς να το ξανακάνει. Το μυαλό μου πήγε σε προστασία υπερθέρμανσης, καθότι το μηχάνημα όταν το έκανε ζεμάταγε, αλλά μετά πως δούλεψε για άλλη μιάμιση ώρα χωρίς πρόβλημα? Επίσης είναι λογικό αν έχει κάποιου είδους προστασία να κάνει τέτοιο τσαφ την ώρα που σταματάει?

    Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα, τι μπορώ να κοιτάξω, θα του ήμουν ευγνώμων, καθώς τρέμω στην ιδέα να τον πάω σε service της sony (για ένα ραδιοκασσετόφωνο αυτοκινήτου πριν χρόνια μου είχαν ζητήσει 10.000 δραχμές ελάχιστη χρέωση μόνο για να τσεκάρουν τι έχει!!). Για αρχή πάντως λέω να σηκώσω λίγο το ράφι του από πάνω μηχανήματος για να αερίζεται καλύτερα.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Το avatar του χρήστη spiroscfu
    Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    1.046

    Προεπιλογή

    Θα σου έλεγα για αρχή να κοίταζες για ψυχρές στα driver/εξόδου.

  3. #3
    Το avatar του χρήστη duomax03
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Άνοιξέ το, καθάρισέ το και ανέβασε φωτογραφίες αν μπορείς
    duomax3

  4. #4
    Το avatar του χρήστη mits
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Το έχω βάλει από το πρωί και έχει παίξει πάνω από 4 ώρες συνεχόμενες χωρίς να παρουσιάσει κάτι. Αν το ξανακάνει θα το ανοίξω να δω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας