Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. #1
    Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    233

    Προεπιλογή Sony kv-29fx66e 5flash

    λοιπον παιδια εχω αυτην τη tv οταν ειναι κρυα ξεκιναει κανονικα μετα απο λιγο ομως αρχηζει να αναβοσβηνει το λεντ του standby 5 φορες... αν την κλεισω δεν ξεκιναει και ωγαζει το ιδιο σφαλμα... οταν κρυωσει ειναι ολα οκ ξανα.. εχω την εντηπωση οτι πρεπει να ειναι κανας πυκνωτης απο καποιο τροφοδοτικο... ακομα ομως δεν την ανοιξα για να δω τι παιζει λογο χρονου και βαρεμαρας ποιο πολυ (αφου δουλευει κιολας)...
    λοιπον οι μεγαλοι τι λετε??
    amigo Sakis??
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  2. #2
    Το avatar του χρήστη gsmaster
    ΥπερΣυντονιστής
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    132

    Προεπιλογή

    Πάρε ένα ψυκτικό σπρέυ ή κανα σπρέι αέρα και ξεκίνα το κυνήγι σε ύποπτα σημεία.
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον παιδια εχω αυτην τη tv οταν ειναι κρυα ξεκιναει κανονικα μετα απο λιγο ομως αρχηζει να αναβοσβηνει το λεντ του standby 5 φορες... αν την κλεισω δεν ξεκιναει και ωγαζει το ιδιο σφαλμα... οταν κρυωσει ειναι ολα οκ ξανα.. εχω την εντηπωση οτι πρεπει να ειναι κανας πυκνωτης απο καποιο τροφοδοτικο... ακομα ομως δεν την ανοιξα για να δω τι παιζει λογο χρονου και βαρεμαρας ποιο πολυ (αφου δουλευει κιολας)...
    λοιπον οι μεγαλοι τι λετε??
    amigo Sakis??
    φιλαρακο μπορει να εχεις πεσμενη οθονη,ψηλωσε λιγο το g2 να δεις τι κανει,αν ξυνει και πεται γραμμες επιστροφης μετα απο το ρυθμισμα το η οθονη ψοφισε.....betacord85 japan made

  4. #4

    Προεπιλογή

    επειδή έψαχνα παλιότερα για Sony, το οτι αναβοσβήνει πέντε φορές το λέντ σημαίνει κάποιον κωδικό βλάβης απο το εγχειρίδιο της , αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς. το είχα κατεβάσει απο το http://www.eserviceinfo.com/

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_panopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή έψαχνα παλιότερα για Sony, το οτι αναβοσβήνει πέντε φορές το λέντ σημαίνει κάποιον κωδικό βλάβης απο το εγχειρίδιο της , αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς. το είχα κατεβάσει απο το http://www.eserviceinfo.com/
    λογικο ειναι,αφου ο κατασκευαστης το εχει κωδικοποιησει για να διευκολυνει τους τεχνικους της sony,λοιπων μαλλον η οθονη σου ειναι ψοφια,υψηλη βγαζει?λαμπα εβαλες στο τροφοδοτικο να δεις?το bu της υψηλης ειναι καλο η εχει διαροη?betacord85 japan made.....

  6. #6
    Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    233

    Προεπιλογή

    λοιπον... οπως σας ειπα ο τηλεωραση δουλευει κανονικα... και ολη μερα να την εχω ανοιχτη θα δουλευει κανονικα απλα αντι να ηταν σβηστο το standby λεντ θα κανει 5flash... ενω αν την κλεισω θα πρεπει να περιμενω να κρυωσει για να ξανα ανοιξει...
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  7. #7

    Μέλος
    Όνομα
    123
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    122
    Μηνύματα
    557

    Προεπιλογή

    Στην πλακετα της οθονης εχουμε (R-7384 R-7383 )ειναι παραλληλα συνδεμενες /χαμηλωσε την αντισταση τους για να δοσεις μεγαλυτερη ταση στην οθονη και θα καταλαβεις εαν το προβλημα σου ειναι η οθονη/μονο με προσοχη μην βραχ/ τιποτα,στο λεω γιατι δεν ξερω εαν εισαι τεχνικος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mystaki g : 11-05-09 στις 10:23

  8. #8
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    αχ βρε βαγγελη .... πολυ μου λειπεις ......
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

Παρόμοια Θέματα

  1. ΒΛΑΒΗ ΣΕ TV SONY
    από xrhstos1978 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-08, 15:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας