Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Πλυντηριο πιατων candy CD 602 SX δεν ψεκαζει νερο

    Γεια σας ,εχω ενα προβλημα με το πλυντηριο πιατων μου,candy CD 602 SX .Το πλυντηριο μου το εδωσαν οι γονεις μου και μου ειπαν οτι δεν πλενει πλεον και οταν το ανοιγουν δεν γυριζουν οι ελικες,που πιθανον να ειναι βουλωμενοι.Το εφερα σπιτι και αρχισα να το κοιταζω.Εδω να πω οτι δεν εχω και πολλες γνωσεις επι του θεματος αλλλα εχω αλλαξει πχ ρουλεμαν σε πλυντηριο ρουχων το οποιο δουλευει ακομα,δηλαδη θα ελεγα οτι δεν ειμαι και τελειως αχρηστος...Λοιπον,μεσα εβγαλα τα παντα και ηταν ολα καθαρα... γυρνωντας το αναποδα,μαλλον στο πλαι και κοιταζοντας απο κατω,ειδα και καταλαβα τι ειναι τι,ενταξει οχι ολα,αλλα καταλαβα ποια αντλια βαζει το νερο μεσα,ποια το βγαζει κτλ.Το γυρισα παλι στα ισια και το συνδεσα.Εβαλα ενα προγραμμα και πατησα με ενα κατσαβιδι το διακοπτη της πορτας ουτως ωστε να την εχω ανοικτη και να βλεπω μεσα τι γινεται.Το πλυντηριο αρχιζε να βαζει νερα.3-4 δακτυλα θα ελεγα και μετα σταματησε.Η αντισταση του ηταν με νερο καλλυμενη αλλλα δεν ζεστανε.Λιγο αργοτερα ανοιξε και το καπακι για την ταμπλετα και μετα παλι βουητο και τιποτα αλλο.Η ερωτηση μου τωρα...Δεν επρεπε να ζεστανει?η Αντλια δεν δουλευει γιατι ειναι χαλασμενη η δεν δουλευει γιατι δεν ζεστανει το νερο πρωτα???Τι μπορω να κανω???Εχω βγαλει την αντλια για να την παω αυριο σε ενα φιλο ηλεκτρονικο.Ειδα πως ο σαλιγκαρος της εχει απο μεσα ενα φτερακι σπασμενο(και δεν μπορω να καταλαβω που πηγε κιολας...)Ο πυκνωτης της εχει κατι σαν κολλα σκληρη επανω,δεν ξερω αν ειναι νορμαλ αυτο...Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας..






    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Ο πυκνωτής θέλει αντικατάσταση , φτηνός είναι αλλά η φτερωτή αντλίας πλύσης έτσι που έσπασε, εκτός από τη μικρότερη απόδοση που θα έχει , θα γυρίζει παράκεντρα , με αποτέλεσμα εκτός από μικρο κραδασμό , να ζορίζει το ίδιο το μοτέρ
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πυκνωτής θέλει αντικατάσταση , φτηνός είναι αλλά η φτερωτή αντλίας πλύσης έτσι που έσπασε, εκτός από τη μικρότερη απόδοση που θα έχει , θα γυρίζει παράκεντρα , με αποτέλεσμα εκτός από μικρο κραδασμό , να ζορίζει το ίδιο το μοτέρ
    Σε ευχαριστω πρωτα απ ολα για την γρηγορη απαντηση.Τον πυκνωτη θα τον αλλαξω μεχρι το μεσημερι αν βρω εδω.Επισης εκανα μια ερωτηση εδω:http://www.i-antallaktika.gr/dso/smb...=2&firm=27,για ολο τον σαλιγκαρο,αν καποιος ξερει που τον πουλανε να τον αλλαξω και αυτον,ας μου το γραψει.
    Σε 2-3 ωρες θα ξερω αν δουλευει πρωτα απ ολα...

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    ΜΟλις τηλεφωνηθηκα με αυτον με τα ανταλλακτικα και αφου του ειπα το Serial Num που ειναι 32152217 ,μου ειπε οτι ο σαλιγκαρος βγαινει τωρα μονο μαζι με το μοτερ και κοστιζει 100-120 Ευρο...Του ειπα οτι ο σαλιγκαρος λυνεται με 3 βιδες και μου ειπε οτι τωρα το βγαζουν μονο ετσι και οτι θα με παρει να μου πει ακριβως ποσο κανει...Δεν υπαρχει περιπτωση να βρω καπου μονο τον σαλιγκαρο ? η αφου συνδεεται μονο με σωληνες δεν μπορω να βαλω θεωρητικα καποιον αλλο.Την βαση του μοτερ μπορω και να την αλλαξω αν χρειαστει...Αν καποιος ξερει κατι ας μου γραψει...

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.343

    Προεπιλογή

    μονο μαζι με το μοτερ και κοστιζει 100-120 Ευρο...
    http://www.kourlaba.gr/eshop/product...karvaacqpjcmj3
    Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό αν σκεφτείς ότι άλλοι κατασκευαστές και μάρκες δίνουν μόνο το σετ τσιμούχας . Στο παραπάνω λινκ σου δίνουν και το μοτέρ και τον σαλίγκαρο και τον πυκνωτή ...ίσως κερνάνε και καφέ

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 23:13
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-15, 14:30
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-13, 13:36
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-13, 12:16
  5. [Bosch] πλυντηριο πιατων bosch nr-skt5002/02 δεν αδειαζει νερα!
    από yanni42 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-13, 14:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας