Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Schaub Lorenz LT32-23160 - Κάθετες & οριζόντιες έγχρωμες γραμμές & μπάρες στην οθόνη

    Αρχικά σαν καινούργιο μέλος του Forum χαιρετώ όλα τα μέλη και εύχομαι να δίνονται πάντα λύσεις που προσφέρουν σε όλους μας ικανοποίηση και οικονομία αρκετών χρημάτων.

    Μετά από κάποια ώρα λειτουργίας (πιθανόν άμα ζεσταθεί) η οθόνη χάνει την εικόνα της και γεμίζει από έγχρωμες οριζόντιες και κάθετες γραμμές και μπάρες που μεταβάλλονται από τις μεταβολές της εικόνας του προγράμματος που παίζει. Αυτό συμβαίνει σε κάθε είσοδο της TV, όπως πχ του SCART. Μετά από κλείσιμο και άναμα του δέκτη η εικόνα επανέρχεται και χάνεται μετά από λίγη ώρα ξανά. Τελευταία δεν επανέρχεται άμεσα, παρά μετά από κάποια ώρα που θα παραμείνει κλειστή.
    Έχοντας βγάλει το πίσω κάλυμα της συσκευής, η οθόνη δεν παρουσίασε πρόβλημα για μεγάλο χρόνο λειτουργίας της.
    Μακροσκοπικά δεν φαίνεται κάποιος σκασμένος πυκνωτής ή κάτι άλλο αλλοιωμένο.
    Κάποια πρόταση ή συμβουλή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    ΚοΜο

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Περιοχή
    γιαννιτσα
    Μηνύματα
    220

    Προεπιλογή

    ποιο panel φοραει η τηλεοραση ?
    καμια φωτο με το προβλημα ?

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Κώστα,
    Θα αργήσω να δώσω τα στοιχεία που ζήτησες γιατί η TV βρίσκεται στο εξοχικό και θα το επισκεφτώ μετά από αρκετές μέρες.
    Θα επανέλθω

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Δεν μπορώ να βρω το panel. Ανέβασα όμως μια εικόνα μήπως αυτό μπορεί να βοηθήσει.


    IMG177.jpg

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    ΡΕΘΥΜΝΟ
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Καλημερα σας..Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος απλα δεν ξερω που μπορω να θεσω καινουργιο θεμα...Οποτε και θετω εδω το προβλημα μου- θέμα μου.
    Να μη κουραζω θα πω τα πληρει οσο μπορω στοιχεια, εχω μια Schaub Lorenz TV μοντελο LT32-20701 , και εχω προβλημα ξαφνικα με την εισοδο του HDMI (εχει μονο μια εισοδο) δλδ να εξηγησω ενα ωραιο πρωϊ παω να συνδεσω το PS3 κανω μια ρυθμιση απο την κονσολα και ολα καλα...Βγαζω την κονσολα (το καλωδιο) απο την τηλεωραση παω σε ενα φιλο και μετα που παω να την ξανα συνδεσω δεν επαιζε...βαζω το λαπ τοπ με κανουργιο καλωδιο (του κουτιου) επαιζε..βαζω το καινουργιο καλωδιο στο PS3 δεν επαιζε...βαζω ενα αλλο λαπ τοπ με αλλο καλωδιο δεν επαιζε...βαζω το PS3 και το ΛαπΤοπ σε αλλη οθονη επαιζε...Ε απο τοτε δεν παιζει πλεον η εισοδος HDMI..χαχαχα....
    Παρακαλω πειτε μου τι μπορω να κανω γιατι ειναι στο σαλονι και δεν ειμαι τωρα για αλλη τηλεοραση...(φοιτητης ειμαι)...
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων, ελπιζω να μη κουρασα και συγνωμη που εγραψα σε αλλο θεμα γαι αλλο προβλημα...

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-13, 16:53
  2. [Τηλεόραση] SCHAUB LORENZ LT32-356DB 32'' αναζητηση main
    από freecom στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-13, 21:46
  3. Toshiba Satellite P100-137 (Κόκκινες κάθετες γραμμές).
    από mariosinsuex στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-12, 20:32
  4. VESTEL 17MB25 SCHAUB LORENZ LT32-353AB
    από m.tournakis στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-12, 11:57
  5. Philips 29PT9416 MG3.1E οριζόντιες γραμμές
    από a123xxsp στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-12, 21:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας