Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28
  1. #11

    Banned
    Όνομα
    Αλέκος
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Τελικά την συναρμολόγησα και τα LEDs που ήταν σβηστά άναψαν και αυτά που ξεκόλλησα λίγο την ταινία δεξιά, έσβησαν. Ένα δύο βγάλαν και καπνό. Σβήσαν και 1-2 αριστερά. Τάση στα 60,5V με 61,5V στην λεντοσειρά.

    https://ibb.co/12ddvCP

  2. #12
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.915

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    'επειδη φαινεται ότι δεν εχεις καμια γνωση πανω στο αντικειμενο...'

    Το παραπάνω είναι κάπως προσβλητικό.
    Εγώ γιατί θα το χαρακτήριζα ρεαλιστικό;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχουμε αποσυνδέσει το AC, μόνο ένα τσίμπημα ή και κάψιμο μπορούμε να πάθουμε εάν έχουμε πιάσει και τους δύο πόλους. Εκτός αν τους πιάσουμε με δύο διαφορετικά χέρια (σπάνιο). Μπορούσες απο πριν να είχες προτίνει και την αντίσταση εκφόρτισης πυκνωτή από το 'είσαι άσχετος'.
    Δηλαδή αυτό που σε απασχολεί είναι οι πυκνωτές λίγων εκαντοντάδων nF που είναι στα φίλτρα, και που αυτοί, όχι ο μεγάλος ηλεκτρολυτικός, είναι που θα σε χτυπήσουν αν πιάσεις το φις ενώ είναι φορτισμένοι; Άσε που δεν πιστεύω η πλακέτα του τροφοδοτικού να μην είχε αντίσταση εκφόρτισης για τους πυκνωτές αυτούς (εκτός αν υπήρχε πρόβλημα στο συγκεκριμένο σημείο βέβαια)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς λόγω μετασχηματιστή κά δεν έπιασε το βραχυκύκλωμα του φις. Ο πυκνωτής στην τηλεόραση είχε τάση στα 350V.
    Σε εμπόδισε δηλαδή ο μετασχηματιστής που ήταν ΜΕΤΑ από τον πυκνωτή!!! Την περίπτωση να υπάρχει ανορθωτής ανάμεσα, αφού στο φις δίνεις AC ενώ στον πυκνωτή έχεις DC, δεν τη σκέφτηκες να υποθέσω!

    Και μετά προσβάλλεσαι κιόλας όταν ο άλλος σου λέει κάτι για το καλό σου! Γιατί γι' αυτό σ' το είπε, δεν σ' το είπε για να κερδίσει κάτι!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FILMAN : 01-10-24 στις 09:45

  3. #13

    Banned
    Όνομα
    Αλέκος
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ γιατί θα το χαρακτήριζα ρεαλιστικό;

    Δηλαδή αυτό που σε απασχολεί είναι οι πυκνωτές λίγων εκαντοντάδων nF που είναι στα φίλτρα, και που αυτοί, όχι ο μεγάλος ηλεκτρολυτικός, είναι που θα σε χτυπήσουν αν πιάσεις το φις ενώ είναι φορτισμένοι; Άσε που δεν πιστεύω η πλακέτα του τροφοδοτικού να μην είχε αντίσταση εκφόρτισης για τους πυκνωτές αυτούς (εκτός αν υπήρχε πρόβλημα στο συγκεκριμένο σημείο βέβαια)

    Σε εμπόδισε δηλαδή ο μετασχηματιστής που ήταν ΜΕΤΑ από τον πυκνωτή!!! Την περίπτωση να υπάρχει ανορθωτής ανάμεσα, αφού στο φις δίνεις AC ενώ στον πυκνωτή έχεις DC, δεν τη σκέφτηκες να υποθέσω!

    Και μετά προσβάλλεσαι κιόλας όταν ο άλλος σου λέει κάτι για το καλό σου! Γιατί γι' αυτό σ' το είπε, δεν σ' το είπε για να κερδίσει κάτι!
    Αφού σε ενημερώσω ότι είσαι άσχετος, τύπε πας καλά; Έγραψα ότι βρήκα τον μεγάλο πυκνωτή που με χτύπησε, ότι τον μέτρησα στα 350V και γράφεις για μία γενική μέθοδο (βραχυκύκλωσης) που έκανα πριν άνοιξω την τηλεόραση;

    'Σε εμπόδισε δηλαδή ο μετασχηματιστής που ήταν ΜΕΤΑ από τον πυκνωτή!!!'

    Θες να πεις ότι ο μετασχηματιστής ήταν μετά τον πυκνωτή που με χτύπησε; Έγραψα εγώ ότι με χτήπησε πυκνωτής που είναι στα φίλτρα; Έχεις μεγάλο πρόβλημα κατανόησης η παριστάνεις ότι έχεις. Μήπως επειδή πάτησα γενικά το κουμπί οn/off θα βάλεις στο στόμα μου ότι ήθελα να αποφορτίσω πυκνωτή πριν την ανόρθωση;

    Ξες κι από ανόρθωση μεγάλε;!

    Δεν βοήθησες πριν την άνοιξω. Τώρα εσύ ένας άσχετος προσπαθεί να δείξει ότι ξέρει από ανόρθωση και παραλλάσει αυτά που έγραψα; Τράβα αλλού. Γράψε κι εσύ για σπασμένο ανακλαστήρα, ενώ έχει σίδερο κολλητά, πίσω η μεμβράνη!

    Κάτι τέτοιους τύπους που μπαίνουν μετά την ζήτηση βοήθειας να το παίξουν έξυπνοι και με προσβολές κιόλας τους έχω γραμμένους! Σε καίει που ο κόσμος δεν σκάει στην 'αυθεντία σας' 250 ευρώ για αλλαγή leds;

    Φαντάζομαι σε χτυπάει το ρεύμα 4-5 φορές τον μήνα μάστορα;!

    Τύποι σαν κι εσένα υποβιβάζουν τα forums. Ενας βρέθηκε να με βοηθήσει πραγματικά και δύο ασχετοι που νομίζουν ότι είναι σχετικοί, λένε ότι να 'ναι και προσπαθούν να προσβάλλουν κιόλας.
    ********

    Τα κανάλια απορυθμίστηκαν μετά την συναρμολόγιση. Το μενού δεν μου επιτρέπει να πάω στην ρύθμιση καναλιών. Μήπως να κάνω firmware update. Πολλοί παραπονιούνται ότι χάνουν τα κανάλια τους μετά από το άνοιγμα της τηλεόρασης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elliot : 01-10-24 στις 15:33

  4. #14
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.915

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού σε ενημερώσω ότι είσαι άσχετος
    Ευχαριστώ κ. δημοσιογράφε, το είχα ξεχάσει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    τύπε πας καλά;
    Εκτός από δημοσιογράφος, και γιατρός; Χρήσιμο!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψα ότι βρήκα τον μεγάλο πυκνωτή που με χτύπησε
    Θά 'ταν κρυμμένος φαίνεται...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...γράφεις για μία γενική μέθοδο (βραχυκύκλωσης) που έκανα πριν άνοιξω την τηλεόραση;
    Εσύ δεν το έγραψες το παρακάτω;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με χτύπησε ρεύμα από τον πυκνωτή, ενώ την είχα τρεις ώρες εκτός πρίζας, μετά πάτησα on/off και μετά βραχυκύκλωσα το φις.
    Επομένως γιατί παραξενεύτηκες;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Σε εμπόδισε δηλαδή ο μετασχηματιστής που ήταν ΜΕΤΑ από τον πυκνωτή!!!'

    Θες να πεις ότι ο μετασχηματιστής ήταν μετά τον πυκνωτή που με χτύπησε;
    Ναι, γιατί τυχαίνει η TV να έχει παλμοτροφοδοτικό, οπότε ο μετασχηματιστής τυχαίνει να είναι μετά τον πυκνωτή... Αυτά για όσους ξέρουν μόνο μετασχηματιστές που μπαίνουν κατευθείαν στα 220VAC (όχι εσύ), και για όσους δεν ξέρουν ούτε αυτούς (εσύ).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψα εγώ ότι με χτήπησε πυκνωτής που είναι στα φίλτρα; Μήπως επειδή πάτησα γενικά το κουμπί οn/off θα βάλεις στο στόμα μου ότι ήθελα να αποφορτίσω πυκνωτή πριν την ανόρθωση;
    Όχι... Το μόνο που ήθελες ήταν να εκφορτίσεις πυκνωτή μετά την ανόρθωση βραχυκυκλώνοντας το φις...

    Άλλωστε βραχυκυκλώνοντας το φις, μόνο τους πυκνωτές των φίλτρων μπορείς να αδειάσεις... Επομένως αφού το βραχυκύκλωσες, ή ήξερες τί κάνεις και ήθελες να αδειάσεις αυτούς ακριβώς τους πυκνωτές (που τώρα λες ότι δεν σε ενδιέφεραν), ή δεν ήξερες τί κάνεις, και νόμιζες ότι βραχυκυκλώνοντας το φις θα αδειάσεις τον μεγάλο ηλεκτρολυτικό!

    Διάλεξε λοιπόν ένα από τα δύο, γιατί ΚΑΙ σχετικός, ΚΑΙ δεν με ενδιέφεραν οι πυκνωτές των φίλτρων (ενώ βραχυκύκλωσα το φις), ΔΕΝ ΠΑΕΙ!!!!!!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξες και από ανόρθωση μεγάλε;!
    Σήμερα πρωτοάκουσα τον όρο, και λέω, δεν μπαίνω να γράψω γι' αυτό, να φανώ έξυπνος; Πού να ήξερα ότι θα μου την έπεφταν πιο γνώστες!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βοήθησες πριν την άνοιξω.
    Ισχύει. Άλλο όμως είναι το λάθος μου (και άλλων επίσης που - στερνή τους γνώση - τώρα θα το καταλαβαίνουν). Που προσπάθησα να σε βοηθήσω αφού την άνοιξες. Έστω και για να ζήσεις παραπάνω!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα ένας άσχετος προσπαθεί να δείξει ότι ξέρει από ανόρθωση και παραλλάσει αυτά που έγραψα;
    Προσπάθησα να κρυφτώ αλλά με ξεσκέπασες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τράβα αλλού.
    Μ' αρέσει εδώ, κ. διαχειριστά του φόρουμ. Λέω να μείνω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε κι εσύ για σπασμένο ανακλαστήρα ενώ έχει σίδερο πίσω η μεμβράνη!
    Δεν ξέρω, και μάντεψε: Δεν με ενδιαφέρει!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι τέτοιους τύπους που μπαίνουν μετά την ζήτηση βοήθειας να το παίξουν έξυπνοι και με προσβολές κιόλας τους έχω γραμμένους!
    Η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης. Δεν με ενδιαφέρει!!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καίει που ο κόσμος δεν σκάει στην 'αυθεντία σας' 250 ευρώ για αλλαγή leds;
    Αυτό ακριβώς. Ή μάλλον περίπου, καθότι εγώ για να τα αλλάξω παίρνω 1000€. Αλλά τώρα που σε έχασα από πελάτη αυτά τα λεφτά θα μου λείψουν, και από τη στεναχώρια μου λέω να μην φάω καθόλου σήμερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι σε χτυπάει το ρεύμα 4-5 φορές τον μήνα μάστορα;
    Μάστορα; Άσχετος είπαμε. Ε, όχι και 4-5 φορές το μήνα... Άμα ήμουνα άνεργος, ίσως...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κανάλια απορυθμίστηκαν μετά την συναρμολόγιση. Το μενού δεν μου επιτρέπει να πάω στην ρύθμιση καναλιών. Μήπως να κάνω firmware update. Πολλοί παραπονιούνται ότι χάνουν τα κανάλια τους μετά από το άνοιγμα της τηλεόρασης.
    Έχει σπάσει ο ανακλαστήρας, γι αυτό χάθηκαν τα κανάλια. Περίμενε όμως να σου πει και καμιά γνώμη και κανένας άλλος, μια και αποδείχτηκες ιδιαίτερα συμπαθής. Δεν πιστεύω ότι θα έχεις παράπονο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FILMAN : 01-10-24 στις 16:03

  5. #15

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.859

    Προεπιλογή

    Άλλα πρέπει να γραφούν εδώ κι όχι αντιπαραθεσόμενα ευφυολογήματα αγαπητοί μου.

    Ο φίλος Αλέκος είναι αρκετά ευφυής αλλά παρορμητικός, θέλει να βοηθήσει όλους όσους διαβάζουν τα post του (μ΄ αρχεία pdf και video),
    αλλά πριν την οιονδήποτε ενασχόλησή του με τροφ/κα παντός τύπου δεν εφαρμόζει κανόνες που διαβάζει και δημοσιεύει, μ΄ αποτέλεσμα
    πράγματι να κινδυνεύει ακόμα κι η ίδια του η ζωή.

    Όλοι οι συνάδελφοι φίλε Αλέκο, κυρίως ο Φίλιππος που ΄ναι ένας μειλίχιος άνθρωπος με ιδιαίτερη έφεση στο να βοηθήσει όλους τους ανθρώπους
    στο Forum, είτε είναι γνώστες τεχνικοί επαγγελματίες είτε ερασιτέχνες, δεν έχουν, πραγματικά ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ, ούτε τη διάθεση (και καμία φορά όταν
    θυμώνουν μ΄ εκφράσεις ανεπίτρεπτες για το συγκεκριμένο Forum), ν΄ αντιδικούν και να παρατηρούν αυστηρά ή επικριτικά τους εριστικούς νηματοθέτες.

    Όλοι θέλουμε να βοηθήσουμε, με τον όποιο τρόπο μας ακριβή ή λιγότερο διευκρινιστικό, γιατί δεν γνωρίζουμε και τ΄ επίπεδο των γνώσεων του
    κάθε νηματοθέτη, όμως ΚΥΡΙΩΣ επιθυμούμε με τις συμβουλές μας να ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΜΕ τη ζωή αυτών που ασχολούνται με κυκλώματα που τα διαπερνούν υψηλές ηλεκτρικές τάσεις.

    Τώρα για την επισκευή της τηλεόρασής σου, κι εφόσον νομίζω να κατάλαβες ό,τι κάνουμε σε μία τέτοιου τύπου συσκευή, που στη πραγματικότητα
    πάσχει από μία πολύ δύσκολη βλάβη, που ακόμα κι ένας έμπειρος τεχνικός δεν αναλαμβάνει, (γι΄ αυτό άλλωστε η τιμή επισκευής που αιτεί είναι
    άκρως αποτρεπτική), να προβείς στην αγορά των LED strips από AliExpress :
    https://www.aliexpress.us/item/10050...apt=4itemAdapt όπου πωλείται 1 set 52 LED΄s για το panel : TPM215HW01, στη τιμή
    των 19,81€ (17,36€ + 2,45€ {Μεταφορικά]) και δυνατότητα παράδοση σ΄ ένα περίπου μήνα.

    Όσον αφορά το θέμα των καναλιών που χάθηκαν αυτό θεωρώ ότι είναι τ΄ απλούστερο και θα γίνει μετά την επισκευή της TV με μία ΝΕΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  6. #16

    Banned
    Όνομα
    Αλέκος
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    'Διάλεξε λοιπόν ένα από τα δύο, γιατί ΚΑΙ σχετικός, ΚΑΙ δεν με ενδιέφεραν οι πυκνωτές των φίλτρων (ενώ βραχυκύκλωσα το φις), ΔΕΝ ΠΑΕΙ!!!!!!!!'

    Πού έγραψα ότι δεν με ενδιαφέρει το κύκλωμα πριν τον μετασχηματιστή. Ένα κύκλωμα που δεν το είχα ανοίξει να το δω.
    Φιλικά, αν έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο για το άχρηστο μάκρυνάρι σου φαντάζομαι θα βαράς μύγες στην δουλειά σου. Άλλαξε δουλειά! Έγω σε γράφω...

    Ο Δημήτρης είναι άξιος συνομιλητής και καλοπροαίρετος. Όλους σας έχει χτυπήσει ρεύμα. Αν τους έλεγα τέλειους άσχετους και παράτα τις τηλεοράσεις... θα σκοτωθεις... Και είμαι εγώ που προσβάλλω εδώ στο forum όταν απαντάνε κακοπροαίρετα με κρυμμένες οι φανερές προσβολές; Ο άλλος τώρα το θυμήθηκε το θέμα μου...
    Αναζήτηση καναλιών δεν μου επιτρέπει να πάω.

    'περίμενε μην σου πει κανένας άλλος..'
    Οπώς βλέπεις Φιλλιπάκο δεν είναι όλοι κομπλεξικοί σαν κι εσένα! Αγόρασες το εργαλείο που ανέφερα για αποφόρτιση πυκνωτών; Βλέπω μαθαίνεις κιόλας απο ερασιτέχνες!

    Ποιος είσαι εσυ να με κρίνεις συμπαθή ή όχι; Ειδικά από εκεί που σε έχω γραμμένο. Ούτε τρανζιστοράκι δεν θα σε εμπιστευόμουνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elliot : 01-10-24 στις 17:40

  7. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.859

    Προεπιλογή

    Αν κι ήλπιζα ότι η αντιπαράθεση θα λήξει πράγμα για τ΄ οποίο σας παρακαλώ ιδιαίτερα,
    με την σειρά μου θα ΄θελα να προβώ σε μία διόρθωση λέξης στην 1η παράγραφο του post μου
    #15 που ΄γινε ακούσια καθόσον την ΕΛΛΗΝΙΚΗ γλώσσα θα πρέπει να τη χρησιμοποιούμε σωστά.
    Πρόκειται για τη λέξη αντιπαραθεσόμενα που κανονικά πρέπει να γράφει αντιπαρατιθέμενα.
    Όσο για τ΄ υπόλοιπα βρείτε τα παιδιά καθόσον όλοι είστε μεγάλα παιδιά πιστεύω.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  8. #18

    Banned
    Όνομα
    Αλέκος
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Δεν είμαι εγώ ο εριστικός νηματοθέτης. Οπώς μου απαντάνε, απαντάω. Το μόνο λάθος μου ήταν ότι έχει μεγάλο χρόνο αποφόρτισης ο πυκνωτής, μεγαλύτερο των τριών ωρών και δεν χρησιμοποίησα το ειδικό εργαλείο αποφόρτισης. Δεν έπιασε και το on/off. Μετά από αυτό άκουσα το είσαι τελείως άσχετος, παράτατα θα σκοτωθείς, ηταν ευκολάκι αυτό που δεν κατάφερα... Ο δεύτερος ήρθε κατόπιν εορτής μόνο και μόνο να επιβεβαιώσει τις προσβολες και να φορτώνει λάθη που δεν έγραψα οτι έγιναν έτσι, να παραλλάσει τί έγραψα...

    Το τελικό σίδερο στο πάνελ είναι φτιαγμένο ώστε να μην διαχωρίζεται πλήρως από την πλαστική κάσα που είναι τα LEDs. Τα LEDs θέλουν δύναμη να τραβηχθουν χωρίς θέρμανση και η κάσα που σπάει εύκολα. Ακόμα και με θέρμανση ίσως σπάσει σε σημεία. Όταν βάλουμε τα καινούργια είναι πολύ δύσκολο να κάτσει ακριβως η ταινία διπλής όψεος στο σημείο που πρεπει, αφού δεν ανοίγει πλήρως ο χώρος εκεί και όσο ανοίγει δημιουργούνται ρωγμές. Αφού έχουν κόλλα τα LEDs δεν έχουμε και μεγάλο περιθώρειο δοκιμών. Τα LEDs που κολλάνε πρέπει να ευθυγραμιστούν ακριβώς με το πλέξιγκλας της διάθλασης φωτός και πάλι έχω το πρόβλημα ότι κλείδωσε η ταξινόμηση καναλιών.
    Πολύ σωστά έγραψες οτι για αυτό το πάνελ είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Πρέπει να δημιουργηται και πρόβλημα με τα κανάλια στο κύκλωμα της κεντρικής πλακέτας όταν ανοίγουμε την τηλεόραση ή αποφορτίζουμε τον πυκνωτή σταθεροποίησης!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elliot : 01-10-24 στις 18:07

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Elliot για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ezizu (01-10-24)

  10. #19
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.233

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι εγώ ο εριστικός νηματοθέτης. Οπώς μου απαντάνε, απαντάω.
    Φυσικά εσύ είσαι ο εριστικός. Εσύ προσβάλεις όσους προσπάθησαν να σε προφυλάξουν ή έστω να σου δείξουν μερικά από τα λάθη σου.

    Έχεις δίκιο πάντως στο ότι ήταν λάθος να σου ζητήσουν εσένα ειδικά 250 ευρώ για την επισκευή. Σου ζήτησαν πολύ λίγα γιατί προφανώς εκτίμησαν μόνο τη βλάβη της συσκευής.

  11. #20

    Banned
    Όνομα
    Αλέκος
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    @klik Κι άλλος ηλεκτρονικός που βαράει μύγες ή του προγραμματισμου είσαι; Μάλλον λίγο απ' όλα έ; Όταν γράφουν τα μέλη σε Β προσωπικό εσύ μην πετάγεσαι, εκτός αν είναι για εσένα. Κανείς δεν προσπάθησε να με προφυλάξει. Το λάθος το έγραψα μόνος μου να μην το πάθει κι άλλος. Την λύση την έγραψα μόνος μου γιατί αν περιμένει ο κόσμος από τους κομπλεξικούς σώθηκε. Πού έγραψα ότι μου ζήτησαν 250 ευρώ; Αλλού πατάς κι αλλού βρίσκεσαι. Τράβα στο linux σου εσύ και άσε με εμένα με τα 'επιπλέον λάθη' που βρήκες. Προφανώς εσένα όταν σε βλεπουν οι ειδικοί εκτιμούν όλες τις βλάβες σου, έ;
    Κανένας άλλος πικραμένος; Πάντως υπάρχει χώρος και για σένα.

    Μου αρέσει που υπογραμμίζεις το 'μερικά' λες και θα σε ρωτούσα τί άλλο φανταστικό βρήκε το κεφαλάκι σου. Ποιόν, εσένα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elliot : 01-10-24 στις 22:35

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πάνελ για τηλεόραση LG 43UH603V
    από brasidas12 στο forum Εξαρτήματα προς Ζήτηση & Προσφορά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-21, 00:17
  2. [Τηλεόραση LG] Πάνελ για την Lg 43UH610V
    από maiko21 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-20, 11:26
  3. [Τηλεόραση LG] Αντικατάσταση Πάνελ
    από ilias26 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-20, 22:55
  4. [Τηλεόραση LG] Καμένα LED στο πάνελ
    από chipakos-original στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-19, 19:43
  5. Σκιά στήν οθόνη
    από mankam στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-12, 21:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας