Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30
  1. #21

    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    580

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savasga Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα με μπερδεψες......ο μαστορας λεει οτι δεν εβαλε το ανοδιο γιατι η περιοχη μου εχει πολλα αλατα και δεν κανει τιποτα.....εσυ συμφωνεις και παρακατω γραφεις << καλο ειναι στις περιοχες που δεν εχουν
    πολλα αλατα να μην χρησιμοποιειτε ανοδιο>>
    για ξεκαθαρισε το λιγο.

    Δεν το καταλαβες μαλλον.
    Εγω εγραψα οτι αν η περιοχη που μενεις δεν εχει αλατα δεν
    ειναι και τοσο καλο να χρησιμοποιεις ανοδιο διοτι ερχεται
    σε επαφη με το νερο και αφηνει μεταλλα μεσα στο νερο.

    Αν η περιοχη που μενεις εχει αλατα για μενα ειναι
    καλυτερο το ανοδιο να ειναι εξωτερικο γιατι δεν
    ερχεται σε επαφη με το νερο.

    Ελπιζω να το καταλαβες.

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρα το λεω και καλο ειναι στις περιοχες που δεν εχουν
    πολλα αλατα να μην χρησιμοποιειτε ανοδιο.

    Και αν εχετε προβλημα δειτε αυτο που δεν μπαινει μεσα στο νερο.

    Συνημμένο Αρχείο 34843
    http://www.4uthesite.com/p-17398/ano...u-stopcor.html
    To ανοδιο δεν μπαινει για τα αλατα του νερου αλλα για την προστασια απο υλεκτρολυση λογω διαφορων μεταλων.
    Αλλωστε και αυτο που προτεινεις για αυτη την δουλεια ειναι.

  3. #23

    Μέλος
    Όνομα
    Σαββας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    τελικα τι να πω στο μαστορα που ενω καναμε ολη την διαδικασια να αλλαξουμε την αντισταση του θερμοσιφωνα (δαπεδου) δεν εβαλε ανοδιο και σε ερωτηση μου γιατι οχι η απαντηση του ηταν οτι η περιοχη εχει πολλα αλατα και δεν κανει τιποτα;

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savasga Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα τι να πω στο μαστορα που ενω καναμε ολη την διαδικασια να αλλαξουμε την αντισταση του θερμοσιφωνα (δαπεδου) δεν εβαλε ανοδιο και σε ερωτηση μου γιατι οχι η απαντηση του ηταν οτι η περιοχη εχει πολλα αλατα και δεν κανει τιποτα;
    Σαββα
    επειδη δεν βλεπω που θα φατσει υτη η κουβεντα.παρε τηλ.την αντιπροσωπεια και εξηγησε τους οτι εφερες αυτον τον ανθρωπο και σου ειπε αυτα τα πραγματα.ισχυουν ή πρεπει να γινει ετσι οπως το αγορασες????

    ενημερω κιολας να ξερουμε.

  5. #25

    Μέλος
    Όνομα
    Σαββας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαββα
    επειδη δεν βλεπω που θα φατσει υτη η κουβεντα.παρε τηλ.την αντιπροσωπεια και εξηγησε τους οτι εφερες αυτον τον ανθρωπο και σου ειπε αυτα τα πραγματα.ισχυουν ή πρεπει να γινει ετσι οπως το αγορασες????

    ενημερω κιολας να ξερουμε.
    σε βλεπω λιγο εκνευρισμενο και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.
    στον χωρο αυτο ολοι αναλογα με τις γνωσεις τους και την ειδικοτητα τους βοηθανε -αν θελουν - τους υπολοιπους που ρωτουν να μαθουν καποια πραγματα ετσι ωστε ειτε να διορθωσουν τα κακως κειμενα ειτε να διευρυνουν τις ερασιτεχνικες τους γνωσεις.
    αν δεν μπορεσα να καταλαβω καποια πραγματα (και με συγχωρεις αν σε κουρασα)ειναι γιατι δεν ειναι αυτο το γνωστικο μου αντικειμενο και οτι οι απαντησεις ηταν λιγο διφορουμενες
    εξαλλου υπαρχει και ενα ρητο που αν το ασπαζομασταν ολοι σιγουρα τα πραγματα θα ηταν καλυτερα για ολους μας (( δεν φταιει αυτος που δεν καταλαβαινει αλλα αυτος που δεν του εδωσε να καταλαβει ))

  6. #26

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savasga Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε βλεπω λιγο εκνευρισμενο και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.
    στον χωρο αυτο ολοι αναλογα με τις γνωσεις τους και την ειδικοτητα τους βοηθανε -αν θελουν - τους υπολοιπους που ρωτουν να μαθουν καποια πραγματα ετσι ωστε ειτε να διορθωσουν τα κακως κειμενα ειτε να διευρυνουν τις ερασιτεχνικες τους γνωσεις.
    αν δεν μπορεσα να καταλαβω καποια πραγματα (και με συγχωρεις αν σε κουρασα)ειναι γιατι δεν ειναι αυτο το γνωστικο μου αντικειμενο και οτι οι απαντησεις ηταν λιγο διφορουμενες
    εξαλλου υπαρχει και ενα ρητο που αν το ασπαζομασταν ολοι σιγουρα τα πραγματα θα ηταν καλυτερα για ολους μας (( δεν φταιει αυτος που δεν καταλαβαινει αλλα αυτος που δεν του εδωσε να καταλαβει ))
    οχι φιλε μου,καθολου εκνευρισμενος.με παρεξηγησες.
    Απλα πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι η ανατιπροσωποια.

    Φιλικα στο λεω γιατι εχω δει πολλα θεματα να χαλανε με τις αποψεις καποιον που επιμενουν.Μπορει να κανω και εγω λαθος και ο φιλος ποιο πανω και ο μαστορας που εκανε την δουλεια.Δεν ειναι πιο σωστη η γνωμη της αντιπροσωποιας??

    ΥΓ φανταζομαι δεν ειναι και σωστο να φωναξεις τον μαστορα και να του πεις μου ειπε ενας φιλος απο ενα φορουμ το και το.

  7. #27

    Μέλος
    Όνομα
    Σαββας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε μου,καθολου εκνευρισμενος.με παρεξηγησες.
    Απλα πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι η ανατιπροσωποια.

    Φιλικα στο λεω γιατι εχω δει πολλα θεματα να χαλανε με τις αποψεις καποιον που επιμενουν.Μπορει να κανω και εγω λαθος και ο φιλος ποιο πανω και ο μαστορας που εκανε την δουλεια.Δεν ειναι πιο σωστη η γνωμη της αντιπροσωποιας??

    ΥΓ φανταζομαι δεν ειναι και σωστο να φωναξεις τον μαστορα και να του πεις μου ειπε ενας φιλος απο ενα φορουμ το και το.
    εμενα μου φανηκε πως εκνευριστηκες....αν οχι σου ζηταω συγνωμη
    το θεμα ειναι οτι η γνωμη του καθε ειδικου οταν ειναι τεκμηριωμενη μετραει.......αλλα ποτε δεν πρεπει - πιστευω να την δεχεσαι θεσφατη-γιατι οπως θα εχεις διαπιστωσει πολλα μαστορια εχουν κανει του κωλου τις βλακειες τις οποιες τις πληρωνουν οι καημενοι οι ασχετοι που δεν εχουν ιδεα για καποια πραγματα (οπως εγω στο συγκεκριμενο θεμα)
    το ολο θεμα ειναι μεσα απο ψαξιμο να βρεις εναν μαστορα που με τον καιρο θα κερδισει την εμπιστοσυνη σου και τοτε οτι θα λεει θα ειναι ευαγγελιο
    Υ.Γ αυτο δεν θα το εκανα τοσο φανερα αλλα με καποιες ερωτησεις αθωες και με καποιες επισημανσεις θα μπορουσα -οσο ειναι δυνατον να καταλαβω το ποιον του για να ξερω αν θα τον ξαναφωναξω ή οχι

  8. #28

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savasga Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου φανηκε πως εκνευριστηκες....αν οχι σου ζηταω συγνωμη
    το θεμα ειναι οτι η γνωμη του καθε ειδικου οταν ειναι τεκμηριωμενη μετραει.......αλλα ποτε δεν πρεπει - πιστευω να την δεχεσαι θεσφατη-γιατι οπως θα εχεις διαπιστωσει πολλα μαστορια εχουν κανει του κωλου τις βλακειες τις οποιες τις πληρωνουν οι καημενοι οι ασχετοι που δεν εχουν ιδεα για καποια πραγματα (οπως εγω στο συγκεκριμενο θεμα)
    το ολο θεμα ειναι μεσα απο ψαξιμο να βρεις εναν μαστορα που με τον καιρο θα κερδισει την εμπιστοσυνη σου και τοτε οτι θα λεει θα ειναι ευαγγελιο
    Υ.Γ αυτο δεν θα το εκανα τοσο φανερα αλλα με καποιες ερωτησεις αθωες και με καποιες επισημανσεις θα μπορουσα -οσο ειναι δυνατον να καταλαβω το ποιον του για να ξερω αν θα τον ξαναφωναξω ή οχι
    μην ζητας συγνωμη,δεν υπαρχει λογος.Ποτε δεν εκνευριζομαι στο σαιτ,αν καποιο θεμα δεν με γεμιζει δεν ξαναμπαινω.
    Σου εκανα μια προταση για τον εξης λογο.
    Φανταζομαι και ολοι εδω μεσα οι τεχνικοι να συμφωνησουν μαζι μου(πιστευω και εσυ).
    Θα παρεις αυριο τηλ.τον μαστορα να του πεις οτι ο vasilxxxx kai o conmaxxxx.(oπου απο τις απαντησεις που δινει προσωπικα πιστευω οτι το κατεχει το αντικειμενο) ειπαν οτι λαθος σου που δεν εβαλες ή εβαλες ελα βαλτο βγαλτο κλπ.Ειναι καπως προσβλητικο.
    Η απαντηση της αντιπροσωποιας ομως δεν μπορει να αμφισβητηθει.

  9. #29

    Μέλος
    Όνομα
    Σαββας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    φιλε Βασιλη καποια στιγμη πρεπει ολοι μας - οπου ο καθενας στον δικο του χωρο ειναι μαστορας - να καταλαβουμε οτι ολοι μας ειμαστε πελαγωμενοι,εκτος τοπου και χρονου και ερμαια του καθενος οταν βρισκομαστε εξω απο τα νερα μας ( την εξιδεικευση μας ).......ολοι προσπαθουμε να γινει η δουλεια μας σωστα χωρις να εχουμε αλλα προβληματα και τρεξιματα. αυτο συμβαινει και για τον ηλεκτρολογο τον υδραυλικο τον γιατρο .....κλπ
    κανεις μας δεν θελει να τον κοροιδεψουν ...δυστιχως τα κακα παραδειγματα ειναι παρα πολλα και εχουν συμβει σε ολους μας
    Τωρα ,πως καποιος θα χειριστει τις απαντησεις που πηρε στα ερωτηματα του αυτο ειναι αλλο θεμα και εχεις απολυτο δικιο σ'αυτα που λες....ολα αυτα εξαρτονται απο το επιπεδο (οχι μορφοτικο) του καθενος
    το να ρωτησω την αντιπροσωπεια πιστευεις οτι παιζει ρολο; αφου η μαμισια αντισταση ειχε πανω ανοδιο....τι παραπανω μπορει να μου πει η αντιπροσωπεια; εκεινο που περιμενω ειναι μια τεκμηριωμενη απαντηση απο τον μαστορα μου και για να καταλαβω ποσο ευσταθει αυτη η αποψη πρεπει κι εγω να μορφωθω ακουγοντας και τις γνωμες καποιον αλλων μαστορων που εχουν αποψη
    αν και τελικα δεν διευρυνα τις γνωσεις μου (μεσα απο την δικια σας εμπειρια) ευχαριστω ολους που μπηκαν στον κοπο να απαντησουν

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον savasga για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilimertzani (27-08-12)

  11. #30

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savasga Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν εχω ελεγξει τι αντισταση μου εβαλε (του εστειλα με mail φωτο των χαρακτηριστικων και του τυπου της αντιστασης ...την παραγγειλε γιατι δεν μπορουσε να την βρει παρα μονο στην μαμα εταιρεια ...την χρεωσε 40ε -χωρις να μου δωσει αποδειξη για την αγορα - και την περασε)

    εγώ πάντως επειδή άλλαξα σήμερα αντίσταση, την πληρωσα (με απόδειξη) στο κατάστημα ηλεκτρολογικών της γειτονιάς μου, μαζί με ανόδιο και φλάτζα, 15€. Το μόνο που με ρώτησε ο μάγκας ήταν πόσες τρύπες για βίδες έχει ( 8 στον αριθμό ), ούτε τι μάρκα είναι, ούτε πόσα λίτρα, ούτε πόσα ΚW ήταν η προηγούμενη. Δεν ξέρω τι διαφορές μπορεί να υπάρχουν, το λέω πληροφοριακά.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Θερμοσιφωνας δεν ζεσταινει
    από thorik στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-11, 13:35
  2. Νοκια 2310 μετα απο πτωση σε νερο. Σωζεται?
    από kostelo στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 10:29
  3. Ηλεκτρικος Θερμοσιφωνας- Βοηθεια
    από lynx στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-07, 23:29
  4. ?θερμοσιφωνας?
    από jakektm στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-06, 10:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας