Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. #1
    Το avatar του χρήστη Karny
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή Πλυντήριο IGNIS λεντάκια

    Καλησπέρα σε όλους και καλά μπάνια!
    Λοιπόν έχω ένα Ignis LTE 6005 10ετίας σκυλί όλα αυτά τα χρόνια και εδώ και 2 μέρες μου κάνει κόλπα..
    Λίγο πριν το στύψιμο σταματάει ανάβουν τα λεντάκια που φαίνονται στη φωτό..στο manual αναφέρει μπορεί να είναι τα πορτάκια ανοιχτά-εννοείται πως δε συμβαίνει κάτι τέτοιο.Τα υπόλοιπα πιθανά σφάλματα που αναφέρει είναι για μοντέλο με οθόνη που βγάζει κωδικούς.Επίσης υπερβολικός αφρός δεν υπάρχει.
    Από την εμπειρία σας πως το βλέπετε;;Τι γίνεται;

  2. #2
    Το avatar του χρήστη Karny
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα, έβγαλα φωτό την πλακέτα και στα σημεία που φαίνονται υπάρχει καπνιά..φυσιολογικό μετά από τόσα χρόνια ή υπάρχει θέμα με κάποιο πυκνωτή,αντίσταση κτλ;;Εντωμεταξύ το πρόβλημα επιδεινώθηκε,πλέον σταματάει συνέχεια με τα λεντάκια της φωτό αναμένα όπως φαίνονται..

  3. #3

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    γιωργος
    Εγγραφή
    Dec 2014
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    364

    Προεπιλογή

    Δες και την κλειδαρια της πορτας.

  5. #5
    Το avatar του χρήστη Karny
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, τελικά ξεκίνησα από τα βασικά,καθάρισα τον επιλογέα προγραμμάτων (τη ροδέλα στο άσπρο κουτάκι)και φαίνεται πως δουλεύει κανονικά..μαυρίλα απίστευτη εκεί μέσα..4 πλυντήρια έχω βάλει δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα..
    Εχω και τα άλλα υπ'όψη,υπάρχει κιτ στο ebay με ολα τα παρελκόμενα..
    Για άλλη μια φορά ευχαριστώ τον κόσμο του φόρουμ,να είστε καλά

  6. #6
    Το avatar του χρήστη Karny
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή ignis whirlpool κτλ..

    Επανέρχομαι στο θέμα για να ξέρουν και οι υπόλοιποι που είχαν κάποιο πρόβλημα, μετά από πολλές πλύσεις το πλυντήριο δε μου ξανάκανε το παραμικρό και όλα αυτά από ένα απλό καθάρισμα στα προγράμματα..οι περισσότερες λύσεις είναι απλές, εμείς τα κάνουμε δύσκολα Οπότε αν έχετε αυτή την πλακέτα αξίζει να ξεκινήσετε με ένα απλό καθάρισμα πριν αρχίσετε να ξηλώνετε αντιστάσεις και ολοκληρωμένα..
    WP_001120.jpg

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χαρης
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Karny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι στο θέμα για να ξέρουν και οι υπόλοιποι που είχαν κάποιο πρόβλημα, μετά από πολλές πλύσεις το πλυντήριο δε μου ξανάκανε το παραμικρό και όλα αυτά από ένα απλό καθάρισμα στα προγράμματα..οι περισσότερες λύσεις είναι απλές, εμείς τα κάνουμε δύσκολα Οπότε αν έχετε αυτή την πλακέτα αξίζει να ξεκινήσετε με ένα απλό καθάρισμα πριν αρχίσετε να ξηλώνετε αντιστάσεις και ολοκληρωμένα..
    WP_001120.jpg
    Έχω και εγώ τ ίδιο πλυντήριο...σήμερα μ.εκανε και εμένα τα ίδιο πρόβλημα που είχε κάνει και σε εσένα... παραθέτω την photo apo ta lentakia που αναψαν...για πια ροδέλα μιλάς ότι καθαρησες..είναι κάτι απλό?τι πρέπει ν κάνω?

    Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Dec 2019
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Γεια σας παιδια , μηπως γνωριζει καποιος ενω εχτες δουλευε το πληντηριο, σταματησε ξαφνικα να λειτουργει ενω ηταν σε προγραμμα. Δεν αναβει καμμια λυχνια...μηπως γνωριζει καποιος τι συμβαινει.....? Ευχαριστω

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Panosmarathon
    Εγγραφή
    Apr 2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Γειά χαρά, έχω ακριβώς ίδιο IGNIS και μου έκανε ακριβώς το ίδιο, στο τέλος πριν το στύψιμο άναψε το κόκκινο λαμπάκι του σέρβις κάτω από το κλειδί και ότι και αν έκανα δεν λειτούργησε (καθαρισμός φίλτρου, άδειασμα νερού, πάτημα το reset για 3 δευτερόλεπτα και ότι άλλο πρότεινε το εγχειρίδιο) μίλησα με ένα φίλο μέσω τηλεφώνου, του εξήγησα και μου είπε από αυτά που του λέω ότι είναι τα καρβουνάκια και αλλάζουν εύκολα και οικονομικά. Ξέρει κάποιος να μου πει αν ισχύει και αξίζει να ασχοληθώ; Ευχαριστώ!

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Πλυντήριο Ariston
    από MARIOSR στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 13:53
  2. [Άλλη] Ψυγείο ignis σε εξωτερικό χωρο
    από setes στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-17, 22:42
  3. [Άλλη] πρόβλημα με πλυντήριο ignis lte 605
    από mples στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-15, 21:54
  4. [Άλλη] ignis lte 8027 προβλημα
    από faioudaki στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-15, 16:57
  5. [AEG] Πλυντήριο.
    από Gregpro στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-14, 20:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας