Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 86
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Μηνύματα
    111

    Προεπιλογή intel corei7 920@ 2,67 ghz

    αγαπητοί φίλοι καλημέρα!!! δεν ξέρω τι ακριβώς τι παίζει με μένα,και τα κομπιούτερ μου...αλλά αυτό που μου συμβαίνει πρώτη φορά στα χρονικά μου από την εποχή που είχα το commodore 64 και μέχρι και τον core δεν είχα τέτοια προβλήματά....τέλος πάντων...στο θέμα μου...
    σήμερα λοιπόν έτρεξα ένα παιχνίδι όχι και πολύ σοβαρό με μεεεγγααααλλλεεεςςςς απαιτήσεις το European Bus Simulator 2012.
    μόλις φόρτωσε και μόλις ξεκίνησα το παιχνίδι ακούω έναν ήχο από τον i7 ένα συνεχόμενο μπιπ βγαίνω αμέσως από το παιχνίδι(μου το είχε κάνει και ποιο παλιά και του έβαλα καινούργια πάστα και ησύχασε όλο τον χειμώνα) τρέχω το Speccy αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να το σώσω για να δείτε την θερμοκρασία της cpu ήταν 98c κατέβηκε γρήγορα...έχω μέσα 2 ανεμιστιρακια τα οποία κοιτάνε απέναντι από τον επεξεργαστή και ρουφάνε αέρα 10αρια,έχω άλλα 3 10καρια στην πλάτη του κουτιού που βγάζουν τον αέρα 10αρια και αυτά ,και ένα δίπλα στον επεξεργαστή 12αρι(πίσω μεριά) που και αυτός βγάζει τον αέρα.και + που έχω βάλει τώρα εξωτερικά έναν επιτραπέζιο ανεμιστήρα ...τι να φταίει άραγε? θέλω ψύξη και άλλη ? έχει και ανεμιστήρα οι επεξεργαστής της idel...

    ζητώ συγνώμη για της ενοχλήσεις αλλά πρέπει να πηγαίνω κόντρα σε ότι μου συμβαίνει...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    839

    Προεπιλογή

    λειτουργεί κανονικά το fan τις cpu επίσης πατάει καλά η ψήκτρα στην cpu ; γιατί καμιά φορά όταν ειναι αυτές τις intel με τα κουμπωτά στηρίγματα δεν κουμπώνουν καλά και δεν το καταλαβαινεις αν δεν τις τραβήξεις με το χερι

  3. #3
    Το avatar του χρήστη xlife
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    117

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λειτουργεί κανονικά το fan τις cpu επίσης πατάει καλά η ψήκτρα στην cpu ; γιατί καμιά φορά όταν ειναι αυτές τις intel με τα κουμπωτά στηρίγματα δεν κουμπώνουν καλά και δεν το καταλαβαινεις αν δεν τις τραβήξεις με το χερι

    Αυτό να κοιτάξεις που λέει ο παναγιώτης και επίσης αν έχει ανάμεσα στον ανεμιστήρα του επεξεργαστή και τη ψήκτρα σκόνη... τότε λύσε την ψήκτρα και βγάλε τον ανεμιστήρα της και καθάρισε το καλά

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Μηνύματα
    111

    Προεπιλογή

    η φανα του επεξεργαστή έχει καθαριστή από τον Ιανουάριο 2-3 φορές και πάστα έχω βάλει καινούργια από την καλή..titan, και η φανα πατάει καλά...ναι της intel είναι ...υπάρχει καλύτερη να βάλω εκεί ? και πόσο πρέπει να φτάνει η θερμοκρασία του i7 σε full ζόρι ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalis47 : 18-07-15 στις 15:43

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    839

    Προεπιλογή

    φυσικα και υπαρχει αλλα αν παιζει καλα και κανει σωστη επαφη με την cpu δεν υπαρχει λογος αλλαγης κοιτα αν γυριζει με σωστες στροφες και δες αν εχει πατησει καλα τραβηξε την λιγο με το χερι μηπως ξεκουμπωνει ευκολα

    δες αν τρεχουν και αλλα services που να κανουν μεγαλη χρηση cpu

    δες μηπως εχει γινει overclocking στην cpu εστω απο λαθος

    δοκιμασε αν μπορεις καποια αλλη ψηκτρα

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Μηνύματα
    111

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και υπαρχει αλλα αν παιζει καλα και κανει σωστη επαφη με την cpu δεν υπαρχει λογος αλλαγης κοιτα αν γυριζει με σωστες στροφες και δες αν εχει πατησει καλα τραβηξε την λιγο με το χερι μηπως ξεκουμπωνει ευκολα

    δες αν τρεχουν και αλλα services που να κανουν μεγαλη χρηση cpu

    δες μηπως εχει γινει overclocking στην cpu εστω απο λαθος

    δοκιμασε αν μπορεις καποια αλλη ψηκτρα
    τράβηξα με δύναμη τη φανα και μου έμεινε στο χέρι.....τώρα μάλιστα....τώρα είναι που θα σφυρίσει μέχρι αύριο....δεν μπορώ να φορτώσω ούτε το photoshop...πάμε σίγουρα για αλλαγή....ποια να πάρω ?
    τα άλλα που μου λες δεν τα γνωρίζω Παναγιώτη...

  7. #7
    Το avatar του χρήστη xlife
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    117

    Προεπιλογή

    αναλόγως χρημάτων υπάρχουν τα πάντα .. απο 5 ευρώ μέχρι όσο πάει... να προσέξεις να είναι για το socket σου. Νομίζω αυτός ο επεξεργαστής εβγαινε σε 1366 αλλά αν θες γράψε εδω τη μητρική να το δούμε

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    839

    Προεπιλογή

    για να βγηκε δεν ειχε κουμπωσει σωστα δοκιμασε να την βαλεις ξανα ενας τροπος να την βαλεις στα σιγουρα ειναι να βγαλεις την main board αλλα εχει δουλεια
    αν δεν εχουν σπασει τα κλιπ θα ξαναμπει
    αλλιως πας για αλλη αυτο μαλλον ηταν και το προβλημα
    τα χρηματα ειναι οπως τα λεει ο φιλος κωστας
    μην τον αναβεις ετσι χωρις ψηκτρα

  9. #9

    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Μηνύματα
    111

    Προεπιλογή

    δυστυχώς...έσπασε το ένα ποδαράκι του....ας πούμε ότι διαθέτω 20-30€ παίρνω κάτι καλό ?
    Κώστα την μητρική δεν την γράφει παραπάνω στην φώτο που έβαλα ? η κάνω λάθος ?
    θα πήγαινα στον Άγγελο να μου το φτιάξει αλλά δεν θέλω να τον ζαλίζω το παιδί....συνέχεια...

  10. #10
    Το avatar του χρήστη xlife
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    117

    Προεπιλογή

    Ναι την γράφει σαν 775 , αλλά η gigabyte αναφέρει οτι είναι 1366 που είναι και το σωστό


    http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=17954&cat=7

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Σταθερός Η/Υ] Intel DX58SO
    από age80 στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-15, 11:05
  2. [Σταθερός Η/Υ] intel nuc και ηχεια 5.1 προβλημα
    από aris285 στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-14, 06:54
  3. socket 478 για Intel Pentium 4/ Celeron
    από sou-sta στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-11, 15:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας