Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. #1
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    UnHappy προβλημα με ηχεια 2,1 teac

    καλησπερα εχω καποια ηχεια teac 2.1 και χτες εκει που ακουγα μουσικη ξαφνικα η φωνη του τραγουδιστη μειωθηκε και ακουγοταν πολυ λιγο και αναρωτιεμαι καηκε κατι .......???
    εχω κοιταξει της ρυθμισεις απο την καρτα ηχου και ολα μου φαινοται καλα....
    επισης κοιταξα και τα βυσματα αλλα τιποτα ολα ηταν μια χαρα και σκεφτομαι μηπως να φταιει το twitter...?? γιατι απο οτι παρατηρησα τις ψιλες δεν μου βγαζει πολυ δυνατα σαν να ακουγεται απο μακρυα γιατι το μπασο και οι χοντρες φωνες μια χαρα παιζουν.......
    επισης παρατηρησα ενα μικρο βραχνιασμα στις φωνες ...
    και τα δυο ηχεια το ιδιο ακριβως ακουγεται...
    ευχαριστω πολυ.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XALOULIS90 : 20-02-11 στις 17:28

  2. #2
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    το εψαξα καλυτερα και ειδα οτι η συνδεση απο to output μου κανει ιστοριες οταν κουνω το φυσακι (οχι το καλωδιο) και οταν το κουμπωνω τελειως μεσα δεν μου παιζει τον ηχο απο τον τραγουδιστη τι να φταιει ,,,να ξεκολησε τιποτα απο την πλακετα γιατι εκει που ειναι το φυσακι ειναι και ο μπασαδορος και λεω εγω τωρα μηπως απο το πολυ μπαπ μπαπ να ξεκολησε καμια επαφη.???..

  3. #3
    Το avatar του χρήστη navar
    Μέλος
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    μιλάμε για το φυσάκι της μητρικής ?

  4. #4
    Το avatar του χρήστη JOUN
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    1.688

    Προεπιλογή

    Πρεπει να χαλασε το φις και ακους μονο το L-R δηλαδη την διαφορα των δυο καναλιων.Λογικα δεν κανει επαφη η γειωση σου.
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  5. #5
    Το avatar του χρήστη jim.ni
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    θα γίνω μετανάστης
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    και εγώ εχω "καμένα" teac 5.1 !!! στην αρχή έκαναν διακοπές και κουνούσα τα βύσματα απο πίσω, νόμιζα οτι είναι θέμα επαφής και οταν τα άνοιξα δεν βρήκα τίποτα ύποπτο. Η κατάσταση χειροτερεύει κάθε μέρα και μετά απο 1.5 χρόνο περίπου σταμάτησαν να παίζουν τελείως. Στα δικά μου ΔΕΝ ειναι θεμα επαφής, τα εχω ανοίξει 2-3 φορές ουτε θέμα με πυκνωτές είναι, δεν μπόρεσα πότε να βρω τι φταίει και τα παράτησα...................... 100Ε τα είχα πάρει με DDigital και έβγαλαν 2-3 χρόνια........αυτά


    ενα μικρο βραχνιασμα στις φωνες ...
    Χαλουλης δοκίμασε να τα αφήσεις 2 μέρες εκτός ρεύματος τελείως και δες μετά αν θα παίζουν μέχρι να ζεσταθούν.
    Παιδεία είναι αυτό που μένει αφού ξεχάσεις αυτά που έμαθες στο σχολείο...... Αϊνστάιν

  6. #6
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από navar Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλάμε για το φυσάκι της μητρικής ?
    οχι για το φυσακι απο τα ηχεια οχι αυτο της μητρικης.....το φυσακι μητρικης ειναι οκ

  7. #7
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim.ni Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ εχω "καμένα" teac 5.1 !!! στην αρχή έκαναν διακοπές και κουνούσα τα βύσματα απο πίσω, νόμιζα οτι είναι θέμα επαφής και οταν τα άνοιξα δεν βρήκα τίποτα ύποπτο. Η κατάσταση χειροτερεύει κάθε μέρα και μετά απο 1.5 χρόνο περίπου σταμάτησαν να παίζουν τελείως. Στα δικά μου ΔΕΝ ειναι θεμα επαφής, τα εχω ανοίξει 2-3 φορές ουτε θέμα με πυκνωτές είναι, δεν μπόρεσα πότε να βρω τι φταίει και τα παράτησα...................... 100Ε τα είχα πάρει με DDigital και έβγαλαν 2-3 χρόνια........αυτά



    Χαλουλης δοκίμασε να τα αφήσεις 2 μέρες εκτός ρεύματος τελείως και δες μετά αν θα παίζουν μέχρι να ζεσταθούν.
    το δοκιμασα κανονικα παιζει οπως και πριν ....

Παρόμοια Θέματα

  1. TAPE TEAC
    από πετρος647 στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 16:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας