Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13
  1. #1

    Προεπιλογή Panasonic KX-TCD210 Βαση ασυρματου τηλεφωνου - Προβλημα!

    Καλησπερα σε ολους.

    Η βαση που αναφερεται στον τιτλο παρουσιαζει το εξης προβλημα: Δεν δεχεται τηλεφωνικο σημα οταν συνδεθει με το δικτυο. Δεν παρουσιαζει κανενα αλλο προβλημα περαν αυτου, φορτιζει κανονικα την τηλεωνικη συσκευη κ επικοινωνει μαζι της. Πανω στην πλακετα της βασης υπαρχει ενα σπασμενο στοιχειο το οποιο επισυναπτω σε φωτογραφια. Δεν γνωριζω ακριβως τι ειναι, τρανζιστορ, ολοκληρωμενο η ακομη κ ισοσταθμιστης τασεως, δεν εχω ιδεα δυστυχως. Μηπως γνωριζει καποιος τι ειναι κ που μπορω να το βρω ή αν υπαρχει καποιο ισοδυναμο του?

    Ευχαριστω.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    Είναι τρανζίστορ PNP, και το όνομα αυτού 2SA1972.
    Το datasheet είναι εδώ

    Δεν γνωρίζω παραπάνω, ας βοηθήσει κάποιος άλλος

  3. #3

    Προεπιλογή

    Χιλια ευχαριστω! Τωρα μενει να το βρω για αγορα η τουλαχιστον κατι παραπλησιο...

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    Δεν κάνει τίποτα φίλε μου

    Πάντως είναι πολύ πιθανό να έχει κάψει και κάτι άλλο..
    Άλλαξε το όμως δεν θα χάσεις και τίποτα γιατι δεν στοιχίζει...

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Κατι μου λεει οτι ειναι απο παλμο υπερτασης στη γραμμη του οτε και μαλλον θα εχει καψει και κατι αλλο αλλα κανε μια προσπαθεια...( ο ατιμος οτε μου χει καψει 4 τηλεφωνα σε δυο χρονια)

  6. #6

    Προεπιλογή

    Να υποθεσω οτι υπερτασεις ΟΤΕ + ΔΕΗ δεν υπολογιζονται στις εγγυησεις; Ελπιζω να το βρω εδω στην ακρη του κοσμου (ατιμη επαρχια) αλλιως να ξηλωσω τιποτα απο καμια αλλη συσκευη :P Κριμα παντως, ολα να δουλευουν αλλα τηλεφωνο να μην ειναι...

    Και μιας κ τωρα το θυμηθηκα, πως γνωριζατε για το προθεμα "2S" στον κωδικο που ηταν γραμμενο πανω στο τρανζιστορ? Εχει να κανει με εκεινη τη μικρη υποσημειωση κατω δεξια?

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    εχεις εγγυηση και το ανοιξες???προφανως τωρα δεν την εχει...

  8. #8

    Προεπιλογή

    Oχι, ειχε εγγυση αλλα μας ανακοινωσαν περηφανα οτι πρεπει να σκασουμε ποσο σχεδον ιδιο με την αγορα νεας συσκευης για την επισκευη! Και για να μην αναψουν περισσοτερο τα αιματα, ειπα να το ξεκοιλιασω μονος μου...

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    εισαι απαραδεκτος επρεπε να επιμεινεις!!!!!!!!!!!!!!!!να τους απειλεισεις οτι θα τους καταγγειλεις στο ΙΝΚΑ!!!!
    ''πρεπει να σκασουμε ποσο σχεδον ιδιο με την αγορα νεας συσκευης για την επισκευη!"----Αυτο σημαινει πολεμο!! να μαθουνε επιτελους να λειτουργουν σαν επιχειρησεις!!!

  10. #10

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    ειχα παθει το ιδιο με τροφοδοτικο υπολογ καηκε μετα απο δυο μηνες.Τους πηγα τον υπολογιστη το εφτιαξαν και μολις πηγα να το παρω μου ζητησαν 70ε +15 εργατικα ενω ειχα εγγυηση με την προφαση οτι εφταιγε η δεη!!!Αρνηθηκα να πληρωσω και επεσε τρελη λογομαχια...δεν μπορουν να αποδειξουν 100%(ουτε εσυ το ξερεις) οτι εφταιγε η δεη.Και προφανως νικησα!!!Ο Ελληνας εχει την αντιληψη οτι αν δεν πληρωσει θα τον πουν καρμοιρη κτλ...δεν ειναι ετσι ειναι δικαιωμα σου!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Panasonic VCR service manual
    από pamig στο forum DVD/BD Player & Video
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-06, 21:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας