Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    magQuaws
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή HP Pavilion dv9000 (Πρόβλημα γραφικών στην Οθόνη)

    Φίλοι μου καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα που με έχει τρελάνει κάθε γνώμη είναι δεκτή, σε φορητό Η/Υ HP Pavilion dv9000 δουλεύει κανονικά αλλά στην οθόνη του βγάζει γραφικά μία στίς δέκα φορές περίπου σε εξωτερική οθόνη βγαίνουν κανονικά τα γραφικά σβήνει η εξωτερική μόνων όταν τα γραφικά εμφανιστούν στην εσωτερική οθόνη του laptor αν εμφανιστούν δουλεύει κανονικά όσες ώρες και να την δουλέψεις αλλά αν την κλήσεις μπορεί να ανάψει πάλι η εσωτερική λίγο σπάνια, η θα δουλέψει η εξωτερική πάντα με την έναρξη.( Περιμένω βοήθεια ευχαριστώ όλους τους φίλους για τις διάφορες συμβουλές που δίνουν.)

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Φώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hliasaaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλοι μου καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα που με έχει τρελάνει κάθε γνώμη είναι δεκτή, σε φορητό Η/Υ HP Pavilion dv9000 δουλεύει κανονικά αλλά στην οθόνη του βγάζει γραφικά μία στίς δέκα φορές περίπου σε εξωτερική οθόνη βγαίνουν κανονικά τα γραφικά σβήνει η εξωτερική μόνων όταν τα γραφικά εμφανιστούν στην εσωτερική οθόνη του laptor αν εμφανιστούν δουλεύει κανονικά όσες ώρες και να την δουλέψεις αλλά αν την κλήσεις μπορεί να ανάψει πάλι η εσωτερική λίγο σπάνια, η θα δουλέψει η εξωτερική πάντα με την έναρξη.( Περιμένω βοήθεια ευχαριστώ όλους τους φίλους για τις διάφορες συμβουλές που δίνουν.)
    Κλασικό πρόβλημα με την κάρτα γραφικών έχεις το οποίο εμφανίζεται συχνά σε σειρές dv6000 & dv9000. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι reballing η reflow, καλύτερα όμως reballing γιατί με reflow υπάρχει περίπτωση να χαλάσει ξανά ποιο σύντομα

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-13, 12:33
  2. [Φορητός Η/Υ] DV9000 δεν bootαρει
    από polism στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-13, 10:10
  3. [Φορητός Η/Υ] Πρόβλημα με οθόνη HP Pavilion DV9000
    από Fu Manchu στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-13, 10:42
  4. [Τηλεόραση Samsung] Χτύπημα στην Οθόνη τηλεόρασης LCD 32 Ιντσών
    από Κυριακίδης στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-12, 14:07
  5. Κόκκινη οθόνη στην TV.Τι είναι;;;
    από stathis στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 10:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας