Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1
  1. #1
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή service NAD 314 ολοκληρωμενος ενισχυτης ( δεν εχω κατηγορια καρδια μου )

    Μεσα απο αυτο το νημα αλλα και προφανως αλλα αρθρα πολλες φορες εχω δηλωσει ξεκαθαρα οτι δεν μου αρεσει η Εγγλεζικη σχολη και σαφως προτιμω τα Ιαπωνικα μηχανηματα .

    Οι θρυλικοι 3020 και τα ξαδελαφακια τους εχουν συζητηθει πολυ και εχουν τους φιλους τους σε ολον τον κοσμο ...Ο 314 ειναι μια κινεζικη μετεξελιξη του 3020 απρολο οτι λοιπον δεν μου αρεσουν αυτου του ειδους τα μηχανηματα ειμαι υποχρεωμενος να ανφερω ορισμενα απο τα θετικα τους .

    **Ενσωματωση τεχνολογιας που πολυ σπανια βρισκουμε σε consumer μηχανηματα
    **Τροφοδοτικο με πολλαπλασιαστες χωρητικοτητας
    **Γενικα μεγαλες χωρητικοτητες παντου
    **Τροφοδοτικο με πολλαπλασιαστη χωρητικοτητας και για τον προενισχυτη /phono stage
    **Σταθεροποιημενο τροφοδοτικο στα πρωτα σταδια του τελικου
    **Προενισχυτης phono ΜΜ/MC με φετ στην εισοδο

    Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι δομημενα σε μια παλκετα εξαιρετικης πυκνοτητας δυσκολο και σχεδον απιθανο να υλοποιηθει σε συμβατικη πλακετα χωρις υλικα επιφανειακης στιρηξης Οποτε η υλοποιηση της πλακετας ειναι ενα ακομα μικρο τεχνολογικο θαυμα απο την NAD .

    Το μονο μειονεκτημα που θα εβρισκα ειναι οτι τα υλικα του σε πυκνωτες ειναι ""επιλεκτικα"" κακης ποιοτητας οπου ο κατασκευσατης στα σοβαρα σημεια εχει βαλει καλης ποιοτητας πυκνωτες ενω σε ολα τα υπολοιπα δευτερης και βαλε ...

    Απο πλευρας ρυθμισεων ολοι αυτοι οι ενισχυτες ειναι πολωμενοι ενα κλικ χαμηλοτερα απο τις προδιαγραφες του εργοστασιου προφανως για λογους ασφαλαειας

    Απο πλευρας λειτουργιας το μονο μειον ειναι οτι με τοση πυκνοτητα στην κατασκευη ευκολα υπαρχουν θερμοκρασιες που οδηγουν γενικα το φτωχο κολλημα σε ψυχρες κολλησεις .


    Αποκατασταθηκαν ολα τα παραπανω ""τσιμπηθηκαν"" και μερικες χωρητικοτητες σε σημαντικα σημεια και good to go ...

    Οι εντυπωσεις απο την ακροαση του μηχανηματος θα ελεγα οτι ειναι μοναδικες και πραγματικα ο ηχος του εχει μια μοναδικη τονικοτητα που δυσκολα σημερα βρισκεις σε μηχανηματα παραγωγης . Ισως πρεπει να αναθεωρησω τις αποψεις μου για αυτα τα μηχανηματα και να τα δεχτω ως ενα προιον εκτος συναγωνισμου , ως στανταρ ενα πραγμα σαν την Ρετσινα που ως γνωστον δεν παει ποτε σε διαγωνισμους κρασιων μια και η γευση της εχει θεωρηθει ως δεδομενη ..

    enjoy some pics (που τραβηχτηκαν χωρις ......ρετσινα )







    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  2. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον east electronics για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    bchris (19-09-12), ezizu (19-09-12), themisperi (30-04-15)

Παρόμοια Θέματα

  1. [Ραδιοενισχυτής] Ολοκληρωμενος ενισχυτης κλεινη
    από turboallani στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-15, 14:51
  2. [HiFi] service Nakamichi 420 ( προενισχυτης ) δεν εχω κατηγορια ματια μου !!!
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-12, 09:56
  3. ενισχυτης
    από ΜΑΝΘΟΣ1988 στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-11, 02:59
  4. Ενισχυτης PV-1.3K
    από panaconic1 στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:06
  5. ενισχυτης δικαναλος
    από apostolos21 στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-09, 19:10

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας