Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: KODA AV1300...

  1. #1
    Το avatar του χρήστη nassosxlvbros
    Μέλος
    Όνομα
    Nάσος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    66

    Lightbulb KODA AV1300...

    Επισκευών συνέχεια με ένα οικονομικό αλλά προσεγμένο (για τα λεφτά του) εσωτερικά μηχάνημα...με ένα ολοκληρωμένο όλη η δουλειά της ενίσχυσης,τοροειδή μετ/στή παρακαλώ και γενικώς προσεγμένο και φτηνό αν και δεν είναι με την καμία 100W που ισχυρίζεται ο εισαγωγέας/πωλητής κλπ..για 20W και πάλι το... κουβεντιάζουμε...
    Το ολοκληρωμένο έσκασε από άγνωστη αιτία και θα αγοραστεί νέο και μάλλον θα ξαναλειτουργήσει κατά πως φαίνεται...τάση/ανόρθωση έχει,είσοδοι προενίσχυση οκ... γιαααα να δούμε....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosxlvbros : 15-03-10 στις 08:58
    Γιααα φέρε το κοφτάκι...
    Τι πα να μετρήσεις βρε ζώον,δεν είναι στο ρεύμα!

  2. #2
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    το εχω δει και εγω κια μαλιστα εχω πουλησει απαρα πολλα κομματια σε lofi εγκαταστασεις ,ρουχαλαδικα ,ταβερνακια ,κρεπερι , μινι μαρκετ κλπ οπου μεχρι τωρα κανενας δεν εχει γυρισει πισω για κανεναν λογο ...

    made in china ....σε μια χωρα που δεν παραγει ουτε καποτες ....

    Πολλες φορες σκεφτηκα να αγορασω εναν τετοιο μονο και μονο για το κουτι και μεσα να βαλω αλλα πραγματα ...
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  3. #3
    Το avatar του χρήστη nassosxlvbros
    Μέλος
    Όνομα
    Nάσος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Όντως όταν το άνοιξα και είδα τοροειδη Μ/Τ έμεινα!με λιανική 55-60 € δεν περίμενα τόσο προσεγμένη και συμμαζεμένη κατασκευή!
    Σάκη σε πιάνει κάτι όταν βλέπεις τέτοια μηχανήματα (που ουσιαστικά είναι εφαρμογές των ολοκληρωμένων της National άρα έτοιμο μ***ί στο πιάτο)που άνετα τα έφτιαχνε μια μικρή βιοτεχνία ή σπουδαστές σε ΙΕΚ-τεχνικά Λύκεια...ακόμα ένα κρίμα...
    Σίγουρα,και το κουτί να μείνει μια χαρά είναι για πρότζεκτ!
    Αλλά το παράξενο είναι πως κάηκε...το IC έχει σκάσει σε ένα σημείο...τώρα υπέρταση λόγω δεη νάναι, του βάλαν πολλά ηχεία, ή λάθος φορτίο; δε ξέρω...
    Τώρα τελευταία έχω κάποιο θέμα στη γειτονιά με κάτι διακοπές στη ΔΕΗ που έγιναν και πολλά "καψίματα"έτυχαν ακόμα και σε γκαραζόπορτες,λάμπες κλπ... τυχαίο;
    θααα έχω νεώτερα το απόγευμα...
    Γιααα φέρε το κοφτάκι...
    Τι πα να μετρήσεις βρε ζώον,δεν είναι στο ρεύμα!

  4. #4
    Το avatar του χρήστη ts0gl1s
    Μέλος
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    katerini
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Αυτόν τον ενισχυτή τον έχει ένα φιλαράκι μου τον έχουμε βγάλει την ψυχή στα party που κάνουμε με 5 ηχεία που δεν ξέρουμε καν τα watt τους και ζει και βασιλεύει το μηχάνημα ακόμα ..!!!!

  5. #5
    Το avatar του χρήστη jim philips
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Καματερο
    Μηνύματα
    173

    Προεπιλογή

    Καλησπερα εναν τετοιο πρεπει να ειχα επισκευασει και εγω πριν καιρο με το ιδιο συμπτωμα,σκασμενο i.c εξοδου,το αλλαξα ,τσεκαρισα και γυρω και τον εδωσα πρεπει να παιζει1-2 χρονια απο τοτε,τα λεμε.

  6. #6

    Προεπιλογή

    τι ολοκληρωμενα φοραει?

    ποσα VA ειναι ο τοροειδης???

  7. #7
    Το avatar του χρήστη nassosxlvbros
    Μέλος
    Όνομα
    Nάσος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maouna Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ολοκληρωμενα φοραει?

    ποσα VA ειναι ο τοροειδης???
    Το LM1876 φοράει και ο Μ/Τ είναι στα 2χ18V/3A κοντά στα 25V στην ανόρθωση για γύρω στα 80W τον κόβω...αξιοπρεπέστατος...
    Γιααα φέρε το κοφτάκι...
    Τι πα να μετρήσεις βρε ζώον,δεν είναι στο ρεύμα!

  8. #8

    Προεπιλογή

    όσον αφορά αυτό που υπώθηκε οτι θα μπορούσε να φτιάχνονται και στην Ελλάδα τέτοια μηχανήματα...

    Δεν θα μπορούσε με τη σημερινή νομοθεσία....
    αφού η συναρμολόγηση έστω και μίας πλακέτας είναι μεταποίηση και συνεπώς απαιτεί,
    περιβαλοντική μελέτη, μελέτη πυρασφαλείας, πιστοποιητικό από την πολεοδομία οτι στο κτίριο που θα στεγαστεί η επιχείρηση δεν υπάρχουν πολεοδομικές παραβάσεις (δηλαδή δεν αρκεί να είναι σωστός πολεοδομικά ο χώρος σου αλλά πρέπει και όλοι οι ένοικοι του κτιρίου να μην έχουν κλειστούς ημιηπέθριου χόρους, παράνομα πατάρια, αρχιτεκτονικές παραβάσεις κλπ κλπ), θα δημοσιεύεται στον τοπικό τύπο η πρόθεση για την ίδρυση της βιοτεχνίας αυτής (ναι και ένα κολητήρι να έχεις και να κατασκευάζεις βιοτεχνία λέγεται) ώστε να υπάρξουν πιθανές προσφυγές από γείτονες, (δεν γνωρίζω αν απαιτείται και άδεια από το δήμο καθώς και πιθανή αλλαγή άδειας χρήσης από τη πολεοδομία). Επίσης αυτά δεν αρκούν και προσπαθούμε να κάνουμε και χοροταξικό ώστε να σου λέει οτι μόνο σε αυτές τις περιοχές της Ελλάδος μπορείς να έχεις βιοτεχνική ή βιομηχανική δραστηριότητα.
    Επιπλέον όλα τα προιόντα απαιτούν πιστοποίηση CE και δεν ξέρω μήπως από το 2010 απαιτείται και πιστοποίηση ISO της επιχείρησης (όποιος ξέρει ας μας πει).
    Όλα αυτά θα ήταν καλά αν θέλαμε ένα κράτος που βάζει ψηλά τον πύχη στην παραγωγή των προιόντων ώστε αυτά να σέβονται τον άνθρωπο και το περιβάλλον. Όμως αυτό δεν ισχύει όταν αφήνει όλα τα κινέζικα να έρχονται χωρίς τις φορολογίες που θα έπρεπε να έχουν για αν αντισταθμιστεί οτι στην Κίνα παράγονται χωρίς τις παραπάνω απαιτήσεις.

    Αντίθετα το Ελληνικό κράτος έκανε εμπορικές συμφωνίες με τους κινέζους με αποτέλεσμα το έλλειμα εμπορικού ισοζυγίου να αυξηθεί από τα 700 εκατομμυρια ευρώ το 2000 στα σχεδόν 3 δισεκατομυρια. Δηλαδή κάθε χρόνο 3δισ ευρώ της ελλάδος φεύγουν και πάνε στην Κίνα... και ύστερα σου λέει οτι λεφτα υπάρχουν ....Όχι ρε δεν υπάρχουν τα πήραν οι κινέζοι... και φροντίστε να κάνετε κάτι για να σταματήσουν να φεύγουν τα λεφτά και να βρούμε δουλεια!

  9. #9
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    αρχικα τιποτα απο ολα αυτα δεν ειναι και τοσο δυσκολα οσο τα περιγραφεις ... αλλα η ουσια των πραγματων δεν ειναι εκει ....

    ειναι οτι ο ελληναρας παντα ηταν πρωτοπορος στις ιδεες και εφτιαχνει ( και μπορει ακομα ) να φτιαξει πραγματα που ο κινεζος δεν μπορει αυτο σημαινει οτι μετα απο μια καλη ιδεα θα ερθει και η παραγωγη αλλα και η πιστοποιηση ....

    Απο την αλλη αν πας στον οργανισμο βιομηχανικης ιδιοκτισιας για πατεντα για ενα προιον σε ξεπουλανε αλλα τσπ σου δινουν την πατεντα αλλα κοστιζει τοσο πολυ που σιγουρα δεν συμφερει ....αρα μοναχος σου χορευε και οποιον θελεις πηδα

    Το προβλημα ειναι οτι π0λεον δεν παραγουμε σκεφτομενους ανθρωπους αλλα τεχνικους τυπου ποναει δοντι αλλαξει δοντι και οψι φταιξει η δημιουργησει δοντι

    Ειμαι περιεργος ολοι αυτοι που σπουδασαν η σπουδαζουν δοιηκηση επιχειρησεων τελικα ποιες επιχειρησεις θα δοιηκοισουν και ολοι οσοι σπουδαζουν πληροφορικαριοι σε πια υπολογιστικα συστηματα θα δουλεψουν οταν σχεδον οι επισκευες συστηματων σημερα γινονται on line ....

    αντιθετα σε σχεση με ενα γιατρο η ενα δικηγορο ενας hitech αγροτης μπορει να βγαλει μακραν πολυ περισσοτερα λεφτα με πολυ λιγοτερα χρονια σπουδων αλλα το ιδιο και ενας hitech μαναβης hitech ηλεκτρονικος ακομα και hitech υδραυλικος ...

    βεβαια οι δουλειες αυτες πια δεν ειναι για τους ελληνες ειναι μονο για Αλβανους και πολιτες δευετερης κατηγοριας

    αρα οταν ξυπνησουμε θα βγαλουμε και λεφτα και πλακετες
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  10. #10
    Το avatar του χρήστη nassosxlvbros
    Μέλος
    Όνομα
    Nάσος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Δε ξέρω,μια σκέψη φωναχτά είπα...απλά ρε παιδιά με πιάνει μια πίκρα ώρες-ώρες...ούτε η δουλειά με τρόμαξε ούτε το 12ωρο...το "γιατί" με πείραξε..."εμείς γιατί δεν"...
    Τέλος πάντων,μη σας μαυρίζω,έτοιμος ο KODAς και έπαιξε με τη μία... και το μικρόφωνο με το "έκο" πολύ φάση!!...
    Γιααα φέρε το κοφτάκι...
    Τι πα να μετρήσεις βρε ζώον,δεν είναι στο ρεύμα!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας