Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    57

    Προεπιλογή αποκωδικοποιητής;;;;;;

    Γεια σας! ενδιαφέρομαι για μερικούς αποκωδικοποιητές (συγκεκριμένα 3) μέχρι τώρα έπιανα σήμα από Πάρνηθα και τώρα λόγο του γνωστού θέματος ότι γίνεται ψηφιακό είμαι σε αναζήτηση… Ξέρω ότι στο παρελθόν έχει συζητηθεί όμως ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και απλά. Θέλω να έχει όσο το δυνατόν ΜΕΓΑΛΑ γράμματα το χειριστήριο. (την μια συσκευή θα την δώσω στην μητέρα μου….. μεγάλη στα χρόνια…. ) και να έχει ΚΑΙ χειροκίνητο συντονισμό (έτσι ώστε να βάλω τα κανάλια εκεί που θέλω…..) και όσο το δυνατόν πιο γρήγορη η αλλαγή μεταξύ καναλιών στην τηλεόραση… (γιατί έχω ακούσει ότι μερικά καθυστερούν αρκετά….) και αν κάποιο να παίρνει και φλασακι για να κάνω αν γίνεται και κάποια εγγραφή…… ακόμη καλύτερο!!!!! Δεν ξέρω σε τι τιμές κυμαίνονται. Ασφαλώς κάτι οικονομικό……

    Μπορείτε να με βοηθήσετε;;;; ΜΕΓΑΛΑ τα νούμερα και τα πλήκτρα στο χειριστήριο

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή

    Θα σου πρότεινα κάποιο HD δέκτη όπως, Ferguson Ariva T650i, Crystal audio Premium HD ,EDISION MINI TRIRON mpeg4 + HD κ.λ.π.
    Μια αντίστοιχη πρόσφατη συζήτηση (πιθανά με μια αναζήτηση θα βρεις και παλιότερα σχετικά θέματα) υπάρχει στο αδερφό site hlektronika.gr, ρίξε μια ματιά:

    http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=76699

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    244

    Προεπιλογή

    Μεγαλα νουμερα στο τηλεχειριστηριο δυσκολα θα βρεις,οποτε παιρνεις ενα προγραμματιζομενο.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    57

    Προεπιλογή

    Να μην εχει μικρο χειριστήριο που αναλογικά τα πλήκτρα ειναι μικρα.....
    εσεις τι έχετε;;;;;

  5. #5
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.566

    Προεπιλογή

    Ολοι μικρά χειριστήρια έχουν, και όχι τυχαία. Μιλάμε για φτηνές συσκευές μικρού μεγέθους, που ταξιδεύουν πολύ (από την Κίνα). Ενα μεγάλο χειριστήριο λοιπόν, εκτός του δικού του αυξημένου κόστους, θα μεγάλωνε και το μέγεθος τηε συσκευασίας, άρα θα μείωνε τον αριθμό κουτιών που χωράνε στο container, αυξάνοντας σημαντικά τα μεταφορικά ανά μονάδα. Και επειδή πρόκειται, επαναλαβάνω, για φτηνές συσκευές, η ποσοστιαία αύξηση στο τελικό κόστος (landed cost που έλεγε και η μανούλα μου στο χωριό) θα ήταν σημαντική. Οπότε δεν...

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    57

    Προεπιλογή

    Αυτός ο CRYSTAL AUDIO PRIME-HD ​ειναι αξιόλογος;;;;; τον εχεται δοκιμάσει;;;;;;

  7. #7

    Μέλος
    Όνομα
    filam
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    42

    Προεπιλογή

    Θα πρέπει να σου πω ότι η Crystal Audio έχει πολύ καλά και αξιόλογα προϊόντα στο χώρο του ήχου και εικόνας. Τον CRYSTAL AUDIO PRIME-HD δεν τον έχω δει από κοντά, όμως κάτι HD media player που έχω χρησιμοποιήσει της εταιρείας ήταν αρκετά γρήγορα και καλά. Αν η επιλογή σου γυρίζει γύρω από την συγκεκριμένη εταιρεία θα σου την πρότεινα χωρίς φόβο! Υποστηρίζει και PVR το συγκεκριμένο για να γραφεις και τις εκπομπες που σε ενδιαφέρουν.

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1kost1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός ο CRYSTAL AUDIO PRIME-HD ​ειναι αξιόλογος;;;;; τον εχεται δοκιμάσει;;;;;;

    όταν υπάρχουν οι edision και οι digital box,digital world kai digital line με 5 χρόνια εγγύηση και με 29,90 τιμή για ποιό λογο να πετάξεις τα λεφτά σου σε σκουπίδια

Παρόμοια Θέματα

  1. Δορυφορικός αποκωδικοποιητής
    από jtb στο forum Επίγειος & Δορυφορικός Δέκτης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-09, 16:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας