Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1
    Το avatar του χρήστη performer
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    19

    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΑΕΡΙΟΥ

    Φίλοι μου πρόσφατα έβαλα στο σπίτι μου θέρμανση με αέριο.Κάποια μέρα έπεσε στην αντίληψή μου ότι
    όσες φορές πατούσαμε το καζανάκι στην τουαλέτα ή όταν ανοίγαμε το κρύο νερό στην κουζίνα άρχιζε να δουλεύει ο καυστήρας ,χωρίς να έρχεται ζεστό νερό.
    Ενημέρωσα τον εγκαταστάτη ο οποίος μου είπε ότι πρώτη φορά του συμβαίνει αυτό και ότι θα τοποθετήσει στον καυστήρα μια βάνα ή βαλβίδα αντεπιστροφής και θα λυθεί το πρόβλημα . Φυσικά ακόμη τον περιμένω.
    Τί μπορεί να συμβαίνει; Είναι πρόβλημα κακής εγκατάστασης ή πρόβλημα στον καυστήρα;

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Αν δεν εχουν μπερδευτεί οι σωλήνες,τοτε πρεπει να βαλει μια αντεπιστροφή στην εισοδο του ΖΝΧ.

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilimertzani για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    performer (29-03-14)

  4. #3
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.565

    Προεπιλογή

    Για υδραυλικό πρόβλημα μου κάνει, αλλά χρειάζεται αυτοψία της εγκατάστασης για να βγει άκρη.

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nyannaco για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    performer (29-03-14)

  6. #4
    Το avatar του χρήστη performer
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    19

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν εχουν μπερδευτεί οι σωλήνες,τοτε πρεπει να βαλει μια αντεπιστροφή στην εισοδο του ΖΝΧ.
    Στην αρχή και εγώ πίστεψα πως μπέρδεψε τις σωλήνες. Διαπίστωσα όμως ότι κρατώντας ανοιχτό το φλοτέρ του καζανακίου ώστε να τρέχει το νερό συνέχεια, πως αυτό ήταν κρύο. Διαφορετικά έπρεπε να έλθει σύντομα ζεστό νερό. Από τα ελάχιστα που γνωρίζω πιστεύω ότι είναι θέμα πιέσεως του νερού. Με το που πατάμε δηλαδή το καζανάκι και αρχίζει να τρέχει, πέφτει η πίεση στο σύστημα και ενεργοποιείται ο καυστήρας.
    Τι είναι η είσοδος του ΖΝΧ;

  7. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από performer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή και εγώ πίστεψα πως μπέρδεψε τις σωλήνες. Διαπίστωσα όμως ότι κρατώντας ανοιχτό το φλοτέρ του καζανακίου ώστε να τρέχει το νερό συνέχεια, πως αυτό ήταν κρύο. Διαφορετικά έπρεπε να έλθει σύντομα ζεστό νερό. Από τα ελάχιστα που γνωρίζω πιστεύω ότι είναι θέμα πιέσεως του νερού. Με το που πατάμε δηλαδή το καζανάκι και αρχίζει να τρέχει, πέφτει η πίεση στο σύστημα και ενεργοποιείται ο καυστήρας.
    Τι είναι η είσοδος του ΖΝΧ;
    Για αυτό ειπα να μπει μια αντεπιστροφή ώστε να μην πεφτει η πιεση μεσα στον καυστηρα.

    εισοδος Ζεστο Νερο Χρησης.το παγωμενο νερο που παει στον καυστηρα.

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilimertzani για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    performer (31-03-14)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας