Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ζωη
    Εγγραφή
    Apr 2017
    Περιοχή
    λαμια
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή προβλημα με το πληντυριο sos ξερει κανεις ?

    καλησπερα μαστορακια ,εχω θεμα με το πληντυριο μου ..το τελευταιο καιρο μια μου τα εστυβε τα ρουχα μια οχι ..λεω οκ θα δω τι θα κανω δεν ηταν τοσο επειγον ..ειχα παρατηρησει πως οταν το φορτωνα σχεδον παντα τα εστιβε..μια ωραια μερα λοιπον εκει που επλενε ,ξαφνικα σβηνει ,πεφτει και η ασφαλεια και ο ρελες..το βγαζω απο την πριζα...σηκωνω ασφαλεια και οταν το ξαναεβαλα σε λειτουργια δεν αναβε...Επειτα απο καποιες μερες το ξαναβαζω να δοκιμασω .. αναβει ξεκιναει κανονικα να πλενει ..και ξαφνικα μου σβηνει το πληντυριο χωρις να ριξει ασφαλεια και ρελε αυτη την φορα .Διαπιστωσα επισης αυτες τις 2-3 φορες που μου εκανε τα παραπανω οτι μυριζε καπως σαν καμενο...ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?εχω πολλες μερες να το δοκιμασω ..και στην περιοχη μου δεν ξερει καποιος απο πλυντηρια..πρεπει να φωναξω απο την διπλα περιοχη με κοστος 30-50 ..να το δει μονο..φτιαξει δεν φτιαξει κατι..Αν καποιος γνωριζει τι παιζει να ειναι κι αν ειναι σαν ζημια μεγαλη η οχι ας μου πει !ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.143

    Προεπιλογή

    Εχει πολλά άτομα εδώ και θα σου δώσουν τις τεχνικές πληροφορίες τους . Εγώ μόνο δύο πράγματα έχω να πω. 1ον είσαι πολύ αισιόδοξη που ενώ έπεσε η ασφάλεια αλλά και ο ρελές κι εσύ έβαλες πάλι νέα πλυντηριά, διότι όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα φυσικό είναι να εμφανιστεί ξανά και ίσως και να κάνει και μεγαλύτερη ζημιά.... Και 2ον γράψε το μοντέλο του πλυντηρίου πόσα χρόνια το έχεις για να μπορέσουν τα παιδιά να σου δώσουν πιο σαφείς απαντήσεις.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    742

    Προεπιλογή

    Πολύ πιθανόν να έχει πρόβλημα ο αντιπαρασιτικός πυκνωτής , είχα παρόμοιο πρόβλημα . Στην είσοδο του καλωδίου ρεύματος μέσα στο πλυντήριο υπάρχει ένας κυλινδρικός πυκνωτής αντιπαρασιτικός μάλλον είναι έτοιμος να παραδώσει πνεύμα . Βγάλτον βραχυκύκλωσε τα καλώδια , δηλαδή βάλε κλέμενς στο μπλέ (ουδέτερος)καλώδιο ένωσε τα άκρα του , το ίδιο θα κάνεις με τα άλλα καλώδια, σκούρο (κοκκινο ή καφέ ή κοκκινο κτλ)που είναι φάση κ το πρασινοκίτρινο (γείωση). Ότι κάνεις εκτός ρεύματος , βγαλε την πρίζα. Σημειώνεται , με 1 κατσαβίδι ακούμπα τις επαφές του πυκνωτή , κάποιες φορές κρατά φορτίο κ θα την ακούσεις αν εκφορτίσει στο χέρι σου

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ΣΚΛΗΚΟΣ για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    FILMAN (10-04-17)

  5. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ζωη
    Εγγραφή
    Apr 2017
    Περιοχή
    λαμια
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Δεν θα το φτιαξω εγω παιδια ..απλα ελεγα αν ηξερε καποιος να μου πει τι μεγεθους οικονομικου περιπου ειναι η ζημια...για να ξερω αν αξιζει να καλεσω καποιον για επισκευη η οχι...το πληντυριο το εχω 6 χρονια και ειναι BEKO

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον zoi250 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ΣΚΛΗΚΟΣ (10-04-17)

Παρόμοια Θέματα

  1. Πληντυριο πιάτων caddy
    από giorgiopappas στο forum Αναζήτηση Service Manual
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-16, 23:23
  2. [Siemens] Προβλημα με εστία sos
    από vasilis1978 στο forum Φούρνος & Εστία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:05
  3. [Οθόνη BenQ] benq fp73g εχω προβλημα ξερει καποιοs;
    από takhs764 στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-13, 16:32
  4. Philips 20PT1553/00 βοηθεια κανεις??
    από gorgo στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-11, 11:32
  5. SOS SOS SOS με οθόνη υπολογιστή
    από johny16 στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-07, 16:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας