Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Thessalonikh - Xanthi
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή Sony E200 Multiscan 17 προβλημα μαυρησε η οθονη

    παιδες εχω μια Sony E200 Multiscan 17 στο Pc μου

    και μου εκανε το εξης

    ενω την ειχα για αρκετη ωρα αναμενη ξαφνικα αρχιζε να μαυριζει η οθονη τα χρωματα τα παντα .

    αλλοτε λιγο αλλοτε τερμα

    την εκλεινα την αφηνα να κριωνει για λιγο και μετα δουλευε

    αυτο το εκανε αρκετες φορες μεχρι που μαυρισε τελειως και δεν ξανααναψε ποτε .

    την ανοιξα την ξεσκονισα οπτικα δεν εχει τπτ που να φενεται παραμοφρομενο η καμενο .

    τι μπορει να φταιει ρε παιδες λετε να ειναι ο μ/τ υψηλής τάσεως το οτι μαυριζε σιγα σιγα και μετα επανερχοταν πως μεταφράζεται ?


    τωρα βγαζω τα ματακια μου προσορινα με μια 14αρα ο θεος να την κανει οθονη !!!!!!!!!!!!![/img]

  2. #2
    Το avatar του χρήστη gsmaster
    ΥπερΣυντονιστής
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    132

    Προεπιλογή

    Έχω την ίδια οθόνη. Εκεί που ήταν όλα ωραία και καλά, μια ωραία μέρα πάω να ανοίξω το pc, και δεν άναβε η οθόνη. Κάλεσα το service και αφού έμεινα 3-4 μέρες χωρίς οθόνη και με συνεχόμενα τηλέφωνα στο σερβις, καθόμουν και την κοίταζα. και ανακάλυψα ένα μικρό κουμπάκι αριστερά απο εκεί που είναι ο διακόπτης για τα μενού, απο το κάτω μερος της οθόνης. Γράφει reset στο μποστά μέρος. Το πάτησα και όλα καλά.... Για δοκίμασέ το κι εσύ


    ΥΓ μετά απο 2-3 μέρες με πήραν τηλέφωνο απο τπ service, να έρθουν να thn πάρουν, και τους είπα ότι την πέταξα και πήρα eizo. :P
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  3. #3

    Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Thessalonikh - Xanthi
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsmaster
    Έχω την ίδια οθόνη. Εκεί που ήταν όλα ωραία και καλά, μια ωραία μέρα πάω να ανοίξω το pc, και δεν άναβε η οθόνη. Κάλεσα το service και αφού έμεινα 3-4 μέρες χωρίς οθόνη και με συνεχόμενα τηλέφωνα στο σερβις, καθόμουν και την κοίταζα. και ανακάλυψα ένα μικρό κουμπάκι αριστερά απο εκεί που είναι ο διακόπτης για τα μενού, απο το κάτω μερος της οθόνης. Γράφει reset στο μποστά μέρος. Το πάτησα και όλα καλά.... Για δοκίμασέ το κι εσύ


    ΥΓ μετά απο 2-3 μέρες με πήραν τηλέφωνο απο τπ service, να έρθουν να thn πάρουν, και τους είπα ότι την πέταξα και πήρα eizo. :P

    το δοκίμασα το reset στην αρχη κατι εκανε στα πρωτα τα μαυρισματα αλλα τωρα τπτ .

  4. #4

    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Γιαννιτσά--->Αθήνα (Ν.ιωνία-Πευκάκια)
    Μηνύματα
    116

    Προεπιλογή

    Γιάννη είχα την εντύπωση ότι η sony είναι αρκετά σοβαρή σε θέματα service αν και ποτέ δεν την συμπάθησα ιδιαίτερα.... (πάντα προτειμούσα EIZO)

    Φίλε karlbarks εγώ πρίν κάνω κάποια επέμβαση από τη στιγμή που έχει εγγύηση θα την γύριζα πίσω χωρίς να πειράξω τπτ...

    Θα πρότεινα να μην ασχολειθείς καθόλου με την sony.
    Αν την αγόρασες από κάποιο κατάστημα μπορείς να την πάς και λογικά αν είναι σοβαρό κατάστημα με το που θα την δοκιμάσουν θα σου δώσουν μια άλλη την ίδια στιγμή....

    Βέβαια αν δεν έχουν δεν είναι ανάγκη να περιμένεις για να πάρεις άλλη ίδια αλλά μπορείς να κάνεις κάποιο συμβηβασμό για να πάρεις άλλη ή..... να περιμένεις.....

    Βέβαια από όσες φορές μου έχει τύχει, μπορώ να σου πώ ότι δεν θα ξεπεράσει την μία εβδομάδα....


    p.s. Γιάννη τί σου είπαν όταν τους είπες ότι πήρες eizo? :lol

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Πρωτα servis και αν σου λενε μα**κιες
    Ανεφερε την "προστασια καταλωτη".
    Η ενεργεια πρεπει να ειναι δωρεαν για ολους.

  6. #6

    Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Thessalonikh - Xanthi
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ok1gr
    Γιάννη είχα την εντύπωση ότι η sony είναι αρκετά σοβαρή σε θέματα service αν και ποτέ δεν την συμπάθησα ιδιαίτερα.... (πάντα προτειμούσα EIZO)

    Φίλε karlbarks εγώ πρίν κάνω κάποια επέμβαση από τη στιγμή που έχει εγγύηση θα την γύριζα πίσω χωρίς να πειράξω τπτ...

    Θα πρότεινα να μην ασχολειθείς καθόλου με την sony.
    Αν την αγόρασες από κάποιο κατάστημα μπορείς να την πάς και λογικά αν είναι σοβαρό κατάστημα με το που θα την δοκιμάσουν θα σου δώσουν μια άλλη την ίδια στιγμή....

    Βέβαια αν δεν έχουν δεν είναι ανάγκη να περιμένεις για να πάρεις άλλη ίδια αλλά μπορείς να κάνεις κάποιο συμβηβασμό για να πάρεις άλλη ή..... να περιμένεις.....

    Βέβαια από όσες φορές μου έχει τύχει, μπορώ να σου πώ ότι δεν θα ξεπεράσει την μία εβδομάδα....


    p.s. Γιάννη τί σου είπαν όταν τους είπες ότι πήρες eizo? :lol



    μπα

    την οθονη την εχω τουλαχιστον 6 χρονια οποτε εγγύηση και τετοια γιοκ .

Παρόμοια Θέματα

  1. προβλημα με οθονη pc
    από TEON στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-06, 19:52
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΘΟΝΗ NEC MULTIYNC V521 CRT 15"
    από marios στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-06, 14:57

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας