Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12
  1. #1
    Το avatar του χρήστη The Professor
    Μέλος
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Λεκανοπέδιο Αττικής
    Μηνύματα
    44

    Lightbulb Επισκευη-PS3 Δεν διαβαζει οτιδηποτε δισκο και αν βαλω

    Επειδη ειμαι φιλαληθεις διαβαστε πως μου ειρθε το PS3........αληθεια ειναι
    Eνα μεσημερi εκει που περπατουσα ξαφνου 10 μετρα μακρια απο εναν καδο απορριματων βρισκω χαμω ενα PS3 δεν πιστευα στα ματια μου , αλλα κατευθειαν το πηρα εψαξα εκει γυρω μηπως ειχαν αφεισει και κανενα περιφεριακο οπως κανα χειρηστιριο ή καλωδια αλλα τιποτα σκετη η κονσολα , δεν πειραζει μη τα θελω ολα δικα μου , αλλα ελεγα δεν μπορει χαλασμενο θα ειναι αφου το εχουν πεταξει κατι θα εχει βρε αδερφε τετοια πραματα δεν τα πετανε.

    Αφου φτανω μες την τρελη χαρα σπιτι μου παω αγοραζω καλωδιο συνδεσης σε οθονη και το βαζω μπρος ,χειριστιριο ειχα, αφου εχω παει και νοικιασει ενα game να δω εαν παιζει.

    Να τονισω οτι οπως κρατω το PS3 και το γυρνω αργα και απαλα 180 μοιρες ακουγονται 2 μικροι θορυβοι δηλαδη 2 μικρα αντικειμενα πανε και ερχονται μεσα του , το κοιταξα παντου δεν εχει ουτε ενα σημαδι πεσιματος και ουτε βιαιου χτηπηματος με χερι.Ειναι στην τριχα.Βαζω το παιχνιδι δεν το παιζει βαζω DVD ταινια δεν την παιζει κοιταω μεσα στα αρχεια του τιποτα ιδιαιτερο τραβαω ενα format και περναω το 3.30 firmware και εχω μεινει εκει δεν παιζει ακομα και τωρα τιποτα.

    Ακολουθει ενα βιντεο στο οποιο εχω τοποθετηση ακριβως διπλα στην θυρα του Blue-ray lazer το μικροφωνο για να ακουσετε τους ηχους που κανει , αφου παρει μεσα το CD συνεχιζει να "ζητα" CD παολο που οτ εχει παρει μεσα , ακομα στο τελος που ηθελα να βγαλω το CD ξερω πατουσα λαθος κουμπι στην τριτη φορα το καταλαβα

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=6Zu-UDQTsG0"]YouTube- My PS3 80 GB has got a problem probably lens problem[/ame]

    Μηπως εχει προβλημα to blue-ray laser ,διαβασα οτι πριν απο ολα αγοραζουμε υγρο καθαριστικο για κεφαλες lazer και την καθαριζουμε με κυκλικη κινηση με μπατονετες.Αυτο το υγρο απο που το βρησκω και σε τι τιμες ειναι?

    Ειδημωνες του ειδους χρειαζομαι την τεχνογνωσια σας.
    Το ps3 λεει αυτα
    System Software : Version 3.30
    Free space : 64 GB/74 GB οποτε μαλλον ειναι των 80 GB

    ευχαριστω για τον χρονο σας
    ΓνώσειςUNIX~Linux: Αρκετά καλές┃ Προγραμματισμός: Ναί ┃ ┃Αγγλικά: Πολύ καλά┃
    Λειτουργικό Fedora 16@32bit σε ASUS P5LD2-VM┃
    Προδιαγραφές Desktop ⇛ CPU:Pentium 4@3 GHz 32bit┃Ram: 4-GB ┃
    ┃GPU :NVIDIA GeForce GT 440 GDDR5 1GB 3200 MHz┃8-ch HD Audio┃


  2. #2
    Το avatar του χρήστη The Professor
    Μέλος
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Λεκανοπέδιο Αττικής
    Μηνύματα
    44

    Angry

    Μηπως γνωριζει καποιος καταστημα που να πουλα ανταλακτικα για PS3 ψαχνω καταστηματα που να πουλανε blue-ray lazers ειδους σαν αυτα στην παρενθεση
    (KES-400A ,Κεφαλή Laser KEM-400AAA + μηχανισμό για Playstation 3)

    Ακομα ξερετε πως λεγετε το υγρο που καθαριζουμε κεφαλες lazer ? και λογικα σε κανα media markt θα το βρω ,μηπως και μια τιμουλα εαν γινετε να ξερω που βαδιζω.
    ΓνώσειςUNIX~Linux: Αρκετά καλές┃ Προγραμματισμός: Ναί ┃ ┃Αγγλικά: Πολύ καλά┃
    Λειτουργικό Fedora 16@32bit σε ASUS P5LD2-VM┃
    Προδιαγραφές Desktop ⇛ CPU:Pentium 4@3 GHz 32bit┃Ram: 4-GB ┃
    ┃GPU :NVIDIA GeForce GT 440 GDDR5 1GB 3200 MHz┃8-ch HD Audio┃


  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    9

  4. #4
    Το avatar του χρήστη JOUN
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    1.688

    Προεπιλογή

    Εγω εχω παρει απο αυτους. Εσυ θελεις αυτο μαλλον.

    Υ.Γ Βεβαια τελικα δεν μου δουλεψε αλλα εμαθα απο αξιοπιστη πηγη( μεσα απο Sony) οτι αυτες οι αλλαγες στα πρωτα PS3 εχουν ποσοστο επιτυχιας 30%!!
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  5. #5
    Το avatar του χρήστη The Professor
    Μέλος
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Λεκανοπέδιο Αττικής
    Μηνύματα
    44

    Angry

    Τελικα αυτα το καταστηματα υπαρχουν ελλαδα εως τωρα δηλαδη αυτα εχω βρει!

    http://www.mychip.gr/webshop/

    http://www.dualshop.gr/index.php?opt...d=17&Itemid=64

    http://www.ebw.gr/ αλλα δεν το εμπιστευομαι μετα απο αυτα που εχω διαβασει και το REFURBISHED οποτε δεν θα ασχοληθω με αυτο.

    Θα παρω τηλεφωνο και τα 2 καταστηματα να δω εαν εχουν ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ προιοντα και εαν εχουν αποθεμα για να προσωρησω στην επισκευη!

    Ακομα δεν μου χει πει καποιος κατι ,ενα καθαριστικο lazer ποσο να κανει , για να μη το αγορασω πανακριβα να ξερω που κυμαινετε η τιμη του!
    ΓνώσειςUNIX~Linux: Αρκετά καλές┃ Προγραμματισμός: Ναί ┃ ┃Αγγλικά: Πολύ καλά┃
    Λειτουργικό Fedora 16@32bit σε ASUS P5LD2-VM┃
    Προδιαγραφές Desktop ⇛ CPU:Pentium 4@3 GHz 32bit┃Ram: 4-GB ┃
    ┃GPU :NVIDIA GeForce GT 440 GDDR5 1GB 3200 MHz┃8-ch HD Audio┃


  6. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Professor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα αυτα το καταστηματα υπαρχουν ελλαδα εως τωρα δηλαδη αυτα εχω βρει!

    http://www.mychip.gr/webshop/

    http://www.dualshop.gr/index.php?opt...d=17&Itemid=64

    http://www.ebw.gr/ αλλα δεν το εμπιστευομαι μετα απο αυτα που εχω διαβασει και το REFURBISHED οποτε δεν θα ασχοληθω με αυτο.

    Θα παρω τηλεφωνο και τα 2 καταστηματα να δω εαν εχουν ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ προιοντα και εαν εχουν αποθεμα για να προσωρησω στην επισκευη!

    Ακομα δεν μου χει πει καποιος κατι ,ενα καθαριστικο lazer ποσο να κανει , για να μη το αγορασω πανακριβα να ξερω που κυμαινετε η τιμη του!

    Δέν είναι ανάγκη να είναι κάποιο ειδικό καθαριστικό φίλε Αλέξανδρε...Εγώ όταν το cd player μου δεν διάβαζε τα σιντί το άνοιξα προσεκτικά και το καθάρισα με μπατονέτες (όπως είπες) και με καθαρό οινόπνευμα. Με την μία μπατονέτα που είχε καθαρό οινόπνευμα καθάρισα το "ματάκι" και μετά με μία στεγνή μπατονέτα μάζεψα τυχόν υπόλοιπα οινοπνεύματος.
    Ακόμα μπορείς να το καθαρίσεις και με καθαρό αλκοόλ...
    'Οπως και να το κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία...
    Η ζωή είναι σαν το αγγούρι...άλλος το τρώει και
    δροσίζεται,και άλλος το τρώει και ζορίζεται...

  7. #7
    Το avatar του χρήστη The Professor
    Μέλος
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Λεκανοπέδιο Αττικής
    Μηνύματα
    44

    Προεπιλογή

    Δηλαδη αυτα τα καθαριστικα του εμποριου για κεφαλες ειναι αλκοολ?
    το καθαρο οινοπνευμα εχει 95% αλκοολ , πουλανε καθαρο αλκοολ ? σε φαρμακειο το βρησκω ή σε χυμικα λογικα σε χυμικα και ξερω ενα καταστημα χυμικων στην γουναρη στον Πειραια.Δεν γνωριζω για αυτο ρωταω
    ΓνώσειςUNIX~Linux: Αρκετά καλές┃ Προγραμματισμός: Ναί ┃ ┃Αγγλικά: Πολύ καλά┃
    Λειτουργικό Fedora 16@32bit σε ASUS P5LD2-VM┃
    Προδιαγραφές Desktop ⇛ CPU:Pentium 4@3 GHz 32bit┃Ram: 4-GB ┃
    ┃GPU :NVIDIA GeForce GT 440 GDDR5 1GB 3200 MHz┃8-ch HD Audio┃


  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Professor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη αυτα τα καθαριστικα του εμποριου για κεφαλες ειναι αλκοολ?
    το καθαρο οινοπνευμα εχει 95% αλκοολ , πουλανε καθαρο αλκοολ ? σε φαρμακειο το βρησκω ή σε χυμικα λογικα σε χυμικα και ξερω ενα καταστημα χυμικων στην γουναρη στον Πειραια.Δεν γνωριζω για αυτο ρωταω
    Φίλε Αλέξανδρε δεν γνωρίζω εάν τα καθαριστικά του εμπορίου περιέχουν αλκοόλ....απλώς σου λέω την προσωπική μου γνώμη και την δική μου περίπτωση με το cd player....την τελική απόφαση θα την πάρεις εσύ...Καθαρό αλκοόλ ή οινόπνευμα μπορείς να βρείς στα φαρμακεία σε μαγαζιά με χημικά όπως λές,ίσως και σε σούπερ μάρκετ...
    Η ζωή είναι σαν το αγγούρι...άλλος το τρώει και
    δροσίζεται,και άλλος το τρώει και ζορίζεται...

  9. #9
    Το avatar του χρήστη The Professor
    Μέλος
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Λεκανοπέδιο Αττικής
    Μηνύματα
    44

    Προεπιλογή

    ευχαριστω!
    ΓνώσειςUNIX~Linux: Αρκετά καλές┃ Προγραμματισμός: Ναί ┃ ┃Αγγλικά: Πολύ καλά┃
    Λειτουργικό Fedora 16@32bit σε ASUS P5LD2-VM┃
    Προδιαγραφές Desktop ⇛ CPU:Pentium 4@3 GHz 32bit┃Ram: 4-GB ┃
    ┃GPU :NVIDIA GeForce GT 440 GDDR5 1GB 3200 MHz┃8-ch HD Audio┃


  10. #10

    Προεπιλογή

    Δές και αυτό αν θέλεις....

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ybSwimBxV74&feature=related"]YouTube- PS3 lense cleaning[/ame]
    Η ζωή είναι σαν το αγγούρι...άλλος το τρώει και
    δροσίζεται,και άλλος το τρώει και ζορίζεται...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας