Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή Κωδικος συναγερμου

    Γεια σας. Ενας φίλος στο χωριό μετά από βόλτα κοντα στο εργοστάσιο της ΔΕΗ βρήκε κάποιους συναγερμούς που είχαν πετάξει απο το εργοστάσιο και τους μάζεψε για προσωπική χρήση. Έχουν όμως στη μνήμη τους τον κωδικό και δεν μπορεί να τους χρησιμοποιήσει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήσει τον κωδικό και να μπορέσει να τους χρησιμοποιήσει? Σκεφτόμουν κάποιο βραχυκύκλωμα σαν να σβήνει τη flash αλλά αν λειτουργούν έτσι δεν ξέρω, μονο αυτό σκέφτομαι. Δεν ξέρω την μάρκα και τον τύπο του συναγερμού για να ψάξω και για λεπτομέριες αλλά μπορώ να τον ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει. Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Το avatar του χρήστη robotakias
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λάμπρος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Αν δεν κάνω λάθος, η κάθε εταιρεία που φτιάχνει συναγερμό, αναφέρει στο manual τον τρόπο που θα τον προγραμματίσεις και το πως θα αλλάξεις τον κωδικό.. Οπότε, αν υπήρχε το manual πιστεύω να βρίσκαμε άκρη. Ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει κάτι περισσότερο!
    X-Files...Η αλήθεια είναι εκει έξω!

    http://www.evrytania.gr/
    http://www.karpenissi.gr/

  3. #3
    Το avatar του χρήστη th_shak
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Thomas
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Ακόμα και το manual να βρεις για να αλλάξεις κωδικό θα πρέπει να βάλεις πρώτα τον παλιό και μετά τον καινούριο (2 φορές). Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να διαβάσεις το πρόγραμμα του μικροελεγκτή (αν δεν έχει προστασία). Μπορεί όμως να είναι παλιός και να αποθηκεύει τους κωδικούς σε ram ή rom ή κάποιου άλλου είδους μνήμη και να μπορέσεις να διαβάσεις ή να σβήσεις ή ακόμα και να βάλεις καινούρια μνήμη. Πολλά θα μπορούσες να κάνεις αλλά αν θες περισσότερη βοήθεια στείλε καμιά φωτογραφία που να φαίνεται η πλακέτα.
    Ψάξε πρώτα στο Google και μετά ρώτα.

  4. #4
    Το avatar του χρήστη furtune
    Μέλος
    Όνομα
    Billy
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    θεσσ/νικη
    Μηνύματα
    137

    Προεπιλογή

    Επιδη εχω δουλεψει σε εταιρια με συναγερμους ξερω περιπου τι γινεται μεσα στα κουτια.Οσο καιρο δουλεψα εκει μεσα δεν ακουσα απο κανεναν τεχνικο να αναφερεται για βραχυκυλωμα ωστε να σβιστει η μνημη.Το μονο σιγουρο που ξερω ειναι οτι σε περιπτωση που ξεχασεις τον κωδικο το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αλλαξεις το τσιπ της μνημης. Αυτο το κάνουν για να μην εχεις καμια τρυπα ωστε να σπάσεις το συστημα.Τωρα βεβαια δεν ξερω τι συστηματα ειναι αυτα που εχει ο φιλος σου.Εγω εχω δουλέψει πανω σε συστηματα της gemini.

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή Κωδικος συναγερμου

    γνωριζεις ποιας εταιριας ειναι οι συναγερμοι?????η αν μπορεις να ανεβασεις φωτογραγιαςτης πλακετας???

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω καθόλου. Είναι στο χωριό και με τον ξάδερφο μου που μίλησα μου είπε ότι ο φίλος μας αυτός βρήκε τους συναγερμούς. Θα επικοινωνίσω και θα ρωτήσω και εγώ λεπτομέριες και θα ανεβάσω ότι πληροφορία έχω. Ευχαριστώ πολύ.

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Έχει δίκιο ο th_shak.
    Εάν δεν ξέρεις τον παλοιό κωδικό ξεχνας τον συναγερμό.

  8. #8

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Ξέχασα.
    Υπάρχει μια περίπτωση, βέβαια εάν επιτρέπει το σύστημα, να μπεις μέσο Laptop για να το προγραμματίσεις και μάλιστα χωρίς να δώσεις κωδικό εγκαταστάτη.
    Ασφαλός για να γίνει αυτό, πρέπει να έχουμε το πρόγραμμα από την εταιρεία διαφορετικά 'οπος είπα και προηγουμένος ξεχνάμε τον συναγερμό.

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    γεια σας
    θελω μαρκα και μοντελο συναγερμου για να δω αν θα βρω
    τις πληροφοριες που θελετε για να δουλεψουν οι συναγερμοι.

  10. #10
    Το avatar του χρήστη chs
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Λαμια
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    για αρχη πρεπει να μαθουμε αν ο συναγερμος ειναι οπλισμενος η οχι αν ειναι τοτε λιγα δυστιματα σε αφινουν να αλαξεις κωδικο αν οχι τοτε πεσμας το μοντελο και θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας