Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    archangelos
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Athens/Patras
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή samsung galaxy mini - πέθανε; [repost από hlektronika.gr]

    Χαιρετώ το φόρουμ και καλή χρονιά σε όλους !
    Έχω το εν λόγω τηλέφωνο (μπακατέλα καλύτερα) και ακούστε τι έγινε.
    Το χα τυλιγμένο με το χάντζ-φρί οπότε πατήθηκε το κουμπί και έκλεισε, πάω λοιπόν τώρα το ανοίγω μου βγάζει το σκρίν που ζητάει πίν αλλά η οθόνη είναι νεκρή, τουτέστιν δεν ανταποκρίνεται στο άγγιγμα . Σαν να μην έφτανε αυτό, πατάω το πάουερ μπάτον σβήνει την οθόνη αλλά δεν την ξαναονοίγει όταν το ξαναπατήσω-όταν το κρατάω πατημένο όμως κλείνει το κινητό. Άρα υποθέτω ότι το πρόβλημα δεν είναι στο τάτσ. Πάω ύστερα το συνδέω με το usb κάνει το ντιγκλόν η συσκευή και τα παράθυρα αλλά στο πισί βλέπω το ριμούβαμπλ ντίσκ να είναι κενό.

    Υ.Γ. δεν ξέρω αν έχει εγγύηση γι αυτό δεν το πάω σε σέρβις και ρωτάω εδώ.

  2. #2
    Το avatar του χρήστη kotsos___
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Kώστας
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε να του κάνεις φορματ, και να το ξαναπεράσεις, στο site της samsung θα εχει και τον τροπο, και το λογισμικό.. θα χαθεί ότι υπάρχει μέσα όμως.. Εμένα ένα ερικσον με παρόμοια προβλήματα έστρωσε..
    φυσικά αν έχει εγγύηση το δινεις στο σερβις

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    archangelos
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Athens/Patras
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Δεν παίζει να του κάνω χάρντ ριστόρ γτ δν έχω κρατήσει μπάκάπ οπότε θα χαθούν οι επαφές μου και θα καταστραφώ!!!
    Θα δοκιμάσω μπας και συνδεθώ μέ σέλ μέσω γιούεσμπί, αλλιώς πρέπει να το πάω αναγκαστικά στο σέρβις.
    Πάντως το θέμα είναι πως στο Kies ενώ βλέπει την έκδοση και μπορώ να διαχειριστώ την έσντί, δεν μπορώ να κάνω εξπόρτ τις επαφές.

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    archangelos
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Athens/Patras
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Eπανέρχομαι με το θέμα μου, καταρχήν να πω ότι η μπακατέλα δεν είναι ρούτιντ συνεπώς έκανα μια τρύπα στο νερό προσπαθώντας να συνδεθώ με το κοχύλι. Πέραν τούτου το πήγα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα επισκευών και μ λέει το παλικάρι ότι το πρόβλημα είναι στο τάτσ κάτι που εγω βέβαια δεν πιστεύω. Λέω άντε να το δοκιμάσουμε κ αυτό, οπότε μου πετάει το εξής κουφό "δεν το καλύπτει η εγγύηση και είναι λογικό!!!", ΛΟΛ αναφωνώ μετά το 3πλό εγκεφαλικό και ρωτάω τον λόγο, μου λέει είναι χτυπημένη η οθόνη!!! ενώ στην πραγματικότητα έχει μια μικρή γρατσουνιά περί τα 2μμ με το ζόρι! Έλεος λέω και τον ρώτησα που είναι τα κεντρικά κ μ είπε στον Κηφισό, θα πάω από εκεί αύριο μεθαύριο να δω τι θα μου πούν.

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    archangelos
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Athens/Patras
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Για την ιστορία πήγα το κινητό στον Κηφισό δίπλα στα ΚΤΕΛ και σε μισή ώρα ήταν έτοιμο και καλύφθηκε από την εγγύηση. Βέβαια αυτό με έβαλε σε σκέψεις για τον προηγούμενο επαγγελματία... Τέσπα τέλος καλό όλα καλά.

  6. #6
    Το avatar του χρήστη ketsetzis
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ιστορία πήγα το κινητό στον Κηφισό δίπλα στα ΚΤΕΛ και σε μισή ώρα ήταν έτοιμο και καλύφθηκε από την εγγύηση. Βέβαια αυτό με έβαλε σε σκέψεις για τον προηγούμενο επαγγελματία... Τέσπα τέλος καλό όλα καλά.
    Καταρχήν μπράβο που δεν έχαψες την κάθε χαζομάρα που λέει ο κάθε ένας που "φτιάχνει" μεσω εγγύσης (εξουσιοδοτημένα σέρβις) και... η αντιπροσωπεία δεν έχει ιδέα τι ακούει ο πελάτης πριν φτάσει σε αυτήν! Τι πρόβλημα είχε τελικά? σου αλλάξαν κάτι; είχε όντως πρόβλημα η αφή;

Παρόμοια Θέματα

  1. [Κινητό Τηλέφωνο] Sony Xperia mini ST15i (αλλαγή μικροφώνου)
    από xray2201 στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-13, 22:37
  2. [CD Player] Σύνδεση εξωτερικής συσκευής cd ή mp3 σε mini hi fi
    από ba99297 στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-12, 01:01
  3. [Κινητό Τηλέφωνο] Samsung Galaxy Ace s5839i
    από manolo στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-12, 00:51
  4. LG mini hi-fi
    από aser στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-10, 09:20
  5. mini usb για κινητα
    από billtech στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-09, 22:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας