Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τόλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    thessalonikh
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή θυροτηλέφωνο

    Γεια σας παιδια. Καταρχας συγγνωμη αμα δεν ειναι σωστη η κατηγορια δεν ηξερα που αλλου να το βαλω. Το προβλημα μου ειναι οτι οταν καποιος χτυπαει το θυροτηλέφωνο και σηκωσω το ακουστικο δεν ακουγεται...Τι βλαβη θα μπορει να εχει παθει και κατα ποσο ευκολο θα ειναι να το φτιαξω?

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Πιθανοτατα να μην κανει επαφη το διπλο καλωδιο του ηχου-φωνης. Ανοιξε το θυροτηλεφωνο στο διαμερισμα σου και έλεγξε τις συνδεσμολογιες. Αν ειναι οκ πας και κάνεις το ιδιο και στην εισοδο του σπιτιου. Τελος αν και εκει ολα δείχνουν καλως παρε ενα πολυμετρο και δες αν το καλωδιο του ηχου-φωνης ειναι οκ. Εννοω να έχει κοπει καπου...

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τόλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    thessalonikh
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανοτατα να μην κανει επαφη το διπλο καλωδιο του ηχου-φωνης. Ανοιξε το θυροτηλεφωνο στο διαμερισμα σου και έλεγξε τις συνδεσμολογιες. Αν ειναι οκ πας και κάνεις το ιδιο και στην εισοδο του σπιτιου. Τελος αν και εκει ολα δείχνουν καλως παρε ενα πολυμετρο και δες αν το καλωδιο του ηχου-φωνης ειναι οκ. Εννοω να έχει κοπει καπου...
    ανοιξα το δικο μου αυτο που μου ειπες ειναι comple ενα γυμνο καλοδιο ειχε οπου πηγαινε στο ηχειακι για να ακους οταν σου μιλανε...επειδει ειμαι νεος σε αυτα και δεν εχω ασχολιθει πολυ...το κουτι κατω με την ιδια ευκολια θα βγει? γτ το δικο μου δεν ειχε βιδες απλα με ενα κατσαβιδι στην ακρη εβαλα και το τραβειξα

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Ανάλογα το θυροτηλέφωνο...Συνήθως έχει 2-4 βίδες αν είναι το απλό...

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    η μπουτονιερα κατω δεν εχει καμια σχεση το προβλημα σου εινα στο θυροτηλεφωνο του σπιτιου σου 99% να εχεις καμμενο το ηχειακι αυτος που σε καλει οταν του μιλας σε ακουει η οχι ...τη μαρκα ειναι...

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    φίλε μου δεν ξέρω αν βρήκες την αιτία εγω σου προτίνω να αλλαξεις το θυρομεγάφωνο αφου πρώτα ρωτήσεις εαν έχουν και αλλη πρόβλημα στην ακρόαση

Παρόμοια Θέματα

  1. Θυροτηλέφωνο ανοιχτού τύπου και θόρυβος
    από fortis στο forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-13, 12:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας