Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 43 από 43
  1. #41
    Το avatar του χρήστη power of sound
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    41

    Προεπιλογή

    Φίλε Γιώργο την έβαλα να την φορτίσω όπως μου είπες αλλά εντόπισα το εξής θέμα. Πριν βάλω την μπαταρία πάνω τον ξανά μέτρησα και έβγαζε 22 αντί για 16 που έβγαζε πριν. Μου φαίνεται ότι η τάση αυξήθηκε αφότου ψιλοχτύπησα τον μετασχηματιστή. Λέτε παίζει να είναι αυτό?

  2. #42
    Το avatar του χρήστη Αποστόλης1
    Μέλος
    Όνομα
    Αποστόλης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Άγονη γραμμή. https:// Αιγαίο/Κάρπαθος
    Μηνύματα
    812

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από power of sound Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Γιώργο την έβαλα να την φορτίσω όπως μου είπες αλλά εντόπισα το εξής θέμα. Πριν βάλω την μπαταρία πάνω τον ξανά μέτρησα και έβγαζε 22 αντί για 16 που έβγαζε πριν. Μου φαίνεται ότι η τάση αυξήθηκε αφότου ψιλοχτύπησα τον μετασχηματιστή. Λέτε παίζει να είναι αυτό?
    Τι εννοείς??? στο δευτερεύων τι δείχνει???

  3. #43
    Το avatar του χρήστη classic
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Καρδιτσα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Κατεμε το προβλημα ειναι σε κακη επαφη. Για ξεσυνδεσε τον διακοπτη 12/24 και δωσε στον Μ/Σ απευθειας να δουμε τι γινεται. Εαν καταλαβα καλα απο τη φωτο η αλλαγη τασεων γινεται απο το πρωτευον του Μ/Σ (τυλιγμα 220Βολτ). Δεν πιστευω να φταιει ο Μ/Σ γιατι εαν βραχυκυκλωσει εστω και μια σπειρα τοτε Λογω πολυ χαμηλης αντιστασης που εχει η σπειρα το ρευμα τεινει να παει στο "απειρο" με αποτελεσμα ενα πολυ γρηγορο καπνισμα "ντουμανιασμα". Με την ευκαιρια οταν μετρας τις "διαφορες" τασεις μετρησε και την εναλασομενη ταση του δευτερευοντος

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας