Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24
  1. #21
    Το avatar του χρήστη gep58
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    267

    Προεπιλογή

    Αφου έλυσα αυτό το θέμα που είναι βασικό να σας πω και το άλλο θέμα.
    Μμμμ... αρχίζω να υποψιάζομαι μήπως κάποιο χέρι από αυτά που λένε "πιάνουν τα χέρια μου" τα έχει σκαλίσει όλα.

    ο θερμοστάτη σβήνει όταν το βάζω σε χαμηλότερη θερμοκρασία τι μπορεί να φταίει ;
    δηλ τι εννοείς σβήνει. Εννοείται ότι πρέπει να σβήνει πιάνοντας την χαμηλότερη θερμοκρασία που έχεις ρυθμίσει

    Πες τον φίλο σου να μετρήσει με πυρόμετρο για να δείτε πως ανταποκρίνεται ο θερμοστάτης στις διάφορες θερμοκρασίες. Το πολύμετρό του μπορεί να έχει αυτή τη δυνατότητα.
    P Σώστε ένα δέντρο και προστατέψτε το περιβάλλον μας.
    Μην το τυπώνετε αν πραγματικά δεν υπάρχει λόγος.

  2. #22

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννα
    Εγγραφή
    Aug 2020
    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gep58 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μμμμ... αρχίζω να υποψιάζομαι μήπως κάποιο χέρι από αυτά που λένε "πιάνουν τα χέρια μου" τα έχει σκαλίσει όλα.


    δηλ τι εννοείς σβήνει. Εννοείται ότι πρέπει να σβήνει πιάνοντας την χαμηλότερη θερμοκρασία που έχεις ρυθμίσει

    Πες τον φίλο σου να μετρήσει με πυρόμετρο για να δείτε πως ανταποκρίνεται ο θερμοστάτης στις διάφορες θερμοκρασίες. Το πολύμετρό του μπορεί να έχει αυτή τη δυνατότητα.
    Πυρομετρο;παιδια τελικά σιγουρευτηκα γτ τώρα μόλις εψησα ένα κέικ και μου το έκανε κάρβουνο από πανω σε είκοσι λεπτά τόσο ήθελε βέβαια το κέικ για να γίνει και το χα βάλει αρχικά στους 180 μετά στους 50 δεν έσβηνε ο θερμοστάτη το φωτάκι. Και αν τέλει έκαιγε όλο το μηχάνημα παρά πολυυ.. Μπαα δεν νομίζω να έχει πυρομετρο το πολυμετρο του. Γτ το είδα και εγώ όταν είχε έρθει. Εγώ βασικά την έψαχνα πολλή τη δουλειά και με βιντεάκια στο ίντερνετ αλλά αυτό με το μάτι δεν μπορουσα να το καταλάβω οπότε με διαφωτίσει φίλος. Γτ είχα παραδώσει τα όπλα. Να φανταστείτε έχω κάνει μόνη μου συντήρηση αιρκοντισιον, έχω ξεβιδωσει νεροχυτη άλλαξα το πορτακι της πορτας πλυντηριου που έσπασε και μέχρι να το αλλάξω το άνοιγμα από πανω και εβαζα το χέρι μου. Προφανώς όλα αυτά τα κάνω με προσοχη και εκτός ρευματος. Επίσης ξέρω λίγα από κυκλώματα και τετοια και μου την έχει βαρεσει εκεί τώρα😂😂😂αλλά αυτά με την κουζίνα μεπαραδυσκολεψαν η αλήθεια είναι. Γενικά έχω γλιτώσει αρκετά λεφτά έτσι φτιάχνοντας τα μόνη μουΓτ δν χρειάζεται και λεφτά.τωρα βέβαια ήμουν στο τσακ να φωνάξω ηλεκτρολόγο για την κουζίναδεν πηγαινεαλλο.

  3. #23

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    IGLI
    Εγγραφή
    Jan 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    κοιτα γενικα σε χαιρομαι που εισαι γυναικα και ασχολεισαι και με μαστορεματα. εγω ειμαι νεος ηλεκτρολογος αν και δουλευω ως ηλεκτρολογος 5-6 χρονια. τα ηλεκτρολογικα σχετικα με αλλα μαστορεματα ειναι πιο επικινδυνα. στην πρωτη σελιδα ενος βιβλιου στο επαλ (οταν ημου μαθητης)εγραφε ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. :P τελος για να μην γινομαι και τοσο γραφικος, στα αναφερω γιατι εχω χρεος ως ηλεκτρολογος να σε βαζω στο τρυπακι οταν καταπιανεσε με ηλεκτρικες συσκευες να προσεχεις.

  4. #24

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννα
    Εγγραφή
    Aug 2020
    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Ναι το γνωρίζω προσεχω παρα πολυ .

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Μεταχειρισμενη κουζίνα προβλημα;
    από Joanna26 στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-20, 13:27
  2. [Miele] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΥΞΗ
    από THEORIMA στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-20, 00:20
  3. [Pitsos] Προβλημα με ματι κεραμικης εστιας
    από vikini στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-20, 09:48
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-18, 23:27
  5. [Κλιματιστικό] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΙΕΣΤΗ
    από κωστας1982 στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-15, 23:49

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας