Σελίδα 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 131
  1. #11

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1

    Smile ευχαριστώ

    ...αν και ένα χρόνο μετά, διάβασα και εφάρμοσα τη λύση με τον πυκνωτή και το άνοιγμα της πρόσοψης χωρίς να ξεκολλήσω το εμπρός μέρος....
    το ψυγείο δουλεύει αδιαμαρτύρητα εδώ και 1 ώρα........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    βασίλης
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Mε έσωσες.Eίχα το ίδιο πρόβλημα σε P1KCL4001D ακολούθησα την διαδικασία και όλα ok ευχαριστώ

  3. #13

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    2

    Thumbs up

    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μόλις έφτιαξα και εγώ το ψυγείο για το οποίο μου ζήτησαν 120 € για την πλακέτα χωρίς εργασία.

  4. #14

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μελέτης
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά, η βοήθειά σας ήταν ανεκτίμητη! Εδώ και μια ώρα δουλεύει κανονικά! Thanx!

  5. #15

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    geioa
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    καλημερα και απο εμενα. επειδη μαλλον εχω το ιδιο προβλημα και εγω με παρόμοιο ψυγειο, θελω να ρωτησω το εξης.
    οι πυκνωτες που αλλάξατε ηταν "σκασμενοι" ???
    το ρωτω διοτι, ανοιξα το καπακι και μεσα ειδα 2 πικνωτες οι οποιοι ομως ειναι σε καλη εμφάνιση εξωτερικα και αυτο γνωριζω ειναι οτι ενας πικνωτης εχει προβλημα οταν εχει σκασει.
    εαν θελεται μπορω να ανεβασω και σχετικη φωτο.
    ηταν λοιπον σκεσμενοι οι πικνωτες που αλλαξατε, η παρολο που ηταν σε καλη εξωτερικη εμφανιση τους αλλαξατε ετσι και αλλιως και ετσι δουλεψε ξανα το ψυγειο ?

  6. #16

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Ανω Κυψέλη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
    -Να πω ότι η πλακέτα καινούρια στην pitsos είχε 87ε με φπα (έως 30-12-2014) ενώ σήμερα έχει 91,50ε.
    geioanno θέλω να σου πω ότι οι δικοί μου πυκνωτές όπως και η πλακέτα φαίνονται όλα σαν καινούρια.
    -Πριν 4 χρόνια πάντως είχα δώσει 50ε σε ένα τεχνικό για να αποσυνδέσει το γενικό διακόπτη που δε δούλευε. Έλειπα από το σπίτι και ήταν η μητέρα μου σπίτι
    οπότε ο αλήτης-τεχνικός για 1,5 ώρα τα πήρε χοντρά (βέβαια ήταν και θεόχοντρος από ότι έμαθα μετά)
    -Σήμερα: Έχω το ψυγείο Pitsos P1KCS4000D και 2 τεχνικοί μου απάντησαν ότι το κόστος για επισκευή πλακέτας είναι:
    65-85ε+φπα +20ε+φπα η δικιά τους εργασία, Σύνολο: 85*1,23 = 104.55ε εώς 129.15ε.
    Ο τεχνικός που ήρθε μου είπε ότι η πλακέτα καινούρια θα έχει 130-150ε (ότι να ναι), τον δικαιολογώ όμως γιατί ήθελε να βγάλει και από την επισκευή της πλακέτας +40ε ελάχιστο.
    Βρήκα εταιρείες στην Αθήνα για επισκευή πλακέτας και ζητούσαν επίσης 80-120ε και όταν τους ρώτησα γιατί??? αφού η καινούρια πλακέτα έχει 87ε, η απάντηση ήταν εεεεεεεεεε.
    τότε να το κάνουμε 60ε (ότι να ναι για 2 η φορά). Τελικώς τους ρώτησα αν δίνουν εγγύηση για την εργασία και μου είπαν όχι οπότε και ξέχασα την επισκευή.
    Μόνος ένας στη Θεσσαλονίκη μου είπε 30ε και αποφάσισα από Αθήνα να τη στείλω σε αυτόν ώσπου είδα το forum. http://www.plaketa.gr/%CF%85%CF%80%C...85%CF%8E%CE%BD

    Αφού είδα όσα γράφονται αποφάσισα και έκανα πράξη:
    Τι να κάνω? Έβαλα την πλακέτα στο grill 2 λεπτά στους 100 βαθμούς αλλά τα ίδια. Αύριο θα αγοράσω τους 3 πυκνωτές και θα τους βάλω.
    Από ότι βλέπω πάντως η pitsos σε μέγιστο 10 χρόνια θα έχει πουλήσει πλακέτες Φουλ. Το κόστος κατασκευής της πλακέτας δεν είναι περισσότερο από 10ε θεωρώ λόγω
    του ότι είναι εργοστασιακή.
    Ντροπή τους. Πουλάνε πράματα με ημερομηνία λήξης

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  7. #17

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    geioa
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    μαλιστα, σαφεστατος λοιπον. μακαρι να ειναι ετσι, να ειναι χαλασμενοι οι πικνωτες παρολου που η εξωτερικη τους εμφανιση ειναι οκ.
    και οταν λαμε αλλαγη στους πικνωτες μιλαμε για τα μεγαλα "βαρελακια" η και τα μικρα που ειναι "ξαπλα" στην πλακετα ?

  8. #18

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Ο χαλασμένος πυκνωτής φαίνονταν σαν καινούριος πριν την αλλαγή. Αυτός που εγώ άλλαξα είναι μόνο ο μεγάλος 470mf 16v με κόστος αγοράς 0,20 ευρώ, είναι 17 ημέρες από την αλλαγή και το ψυγείο δουλεύει άψογα.

  9. #19

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    geioa
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    σε ευχαριστω για την απαντηση.
    εμενα η πλακετα εχει δυο μεγαλους. θα τους αλλαξω και τους 2 και ελπιζω να ειμαι μεσα.

  10. #20

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Ανω Κυψέλη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Μολις αγόρασα τους πυκνωτές από ένα γνωστό στο Γαλάτσι. 0,20ε ή 20 λεπτά. ΜΟυ είπε ότι οι πυκνωτές της ELVA έχουν καταργηθεί λόγω του ότι είναι παλαιού τύπου
    και μπορεί να έχουν χάσει τη χωρητικότητά τους αλλά να μη φαίνεται.
    Για τ α πρώτα 100 λεπτά φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δε μπορω να κατεβασω τα service manual
    από akisssssssss στο forum Αναζήτηση Service Manual
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-13, 17:11
  2. [Τηλεόραση] Δεν μπορω να μπω στο menu σε FUNAI TV.
    από kostas1914 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-13, 20:11
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-11, 22:25
  4. Που μπορω να βρω τιουνερ?
    από giorgos στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-09, 12:23
  5. Που μπορω να βρω CRT οθονη για SONY KV-29FC60D
    από vassgeo στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-07, 08:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας