Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    θηβα
    Μηνύματα
    62

    Προεπιλογή

    μου εχει τυχη και εμενα εχει σπασει απο την πισω πλευρα.για να το βγαλεις ειναι σχετικα "ευκολο" το σκαφακι φαντασου βγαινει ολο μαζι με τα ηλεκτρικα (το box) και το ανεμιστηρα,βγαλε πρωτα το ρευμα μετα τις εντολες (την προσοψη φυσικα με προσοχη δεν βγαινει ευκολα).εχει δυο βιδες οπως το βλεπουμε απο αριστερα που ειναι ας πουμε βιδωμενος ο ανεμ..απο την δεξια εχει μια βιδα που ξεβιδωνει απο πανω το box ακομα εχει αλλη μια κοντα στις εντολες.το εχω αλλαξει πριν αρκετα χρονια δεν θυμαμε τιποτα αλλο.Φανταζου θα μεινει το κλιματιστικο κρεμασμενο μονο το στοιχειο
    ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    5

    Thumbs up Η λύση βρέθηκε τυχαία.

    Την λύση τελικά την βρήκα τυχαία.
    Επειδή δεν είχα το ειδικό καθαριστικό των στοιχείων που συνήθως χρησιμοποιούσα για καθάρισμα, ψέκασα το εσωτερικό στοιχείο με Detol. Ως δια μαγείας το μηχάνημα έβγαλε αρκετές μαυρίλες από τον σωλήνα, και σταμάτησε να στάζει.
    Από ότι κατάλαβα είχε δημιουργηθεί μούχλα η οποία έφραζε ναι μεν την δίοδο στο νερό αλλά όχι και στην ατσαλίνα.
    Ετσι η ατσαλίνα περνούσε από μέσα αλλά όταν έβγαινε δεν είχε παρασύρει σχεδόν τίποτε και το πρόβλημα εξακολουθούσε. Φέτος ολόκληρο το καλοκαίρι καθάρισα δύο φορές το μηχάνημα και δεν είχα ξανά πρόβλημα με σταξίματα και λοιπά.
    Συμπέρασμα. Το ειδικό σπρέϊ που πουλάνε όλα τα σούπερ μάρκετ για τον καθαρισμό του κλιματιστικού δεν είναι και τόσο ειδικό.

  3. #13

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Χαλκιδικης
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος48 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την λύση τελικά την βρήκα τυχαία.
    Επειδή δεν είχα το ειδικό καθαριστικό των στοιχείων που συνήθως χρησιμοποιούσα για καθάρισμα, ψέκασα το εσωτερικό στοιχείο με Detol. Ως δια μαγείας το μηχάνημα έβγαλε αρκετές μαυρίλες από τον σωλήνα, και σταμάτησε να στάζει.
    Από ότι κατάλαβα είχε δημιουργηθεί μούχλα η οποία έφραζε ναι μεν την δίοδο στο νερό αλλά όχι και στην ατσαλίνα.
    Ετσι η ατσαλίνα περνούσε από μέσα αλλά όταν έβγαινε δεν είχε παρασύρει σχεδόν τίποτε και το πρόβλημα εξακολουθούσε. Φέτος ολόκληρο το καλοκαίρι καθάρισα δύο φορές το μηχάνημα και δεν είχα ξανά πρόβλημα με σταξίματα και λοιπά.
    Συμπέρασμα. Το ειδικό σπρέϊ που πουλάνε όλα τα σούπερ μάρκετ για τον καθαρισμό του κλιματιστικού δεν είναι και τόσο ειδικό.
    Φιλε Γιωργο υπαρχει Detol σε Sprei? αν ναι, πες μου να το κάνω και εγώ γιατί εχω το ιδιο πρόβλημα.
    Ευχαριστώ.

  4. #14

    Banned
    Όνομα
    Αλέκος
    Εγγραφή
    May 2015
    Περιοχή
    γαλάτσι
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Εγώ λέω να βγάλεις την μπροστινή μάσκα του κλιματιστικού και θα βρεις 2 βίδες δεξιά και αριστερά θα τις λύσεις και θα βγάλει και το ταφάκι του μοτέρ των περσίδων και θα έχεις στα χέρια σου το λεκανάκι με τις περσίδες και θα πράξεις αναλόγος.

  5. #15

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    stelios
    Εγγραφή
    Jul 2021
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Τελικα ειχε δικιο το dettol σε spray κανει θαυματα .

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν ζεσταίνει το νερό
    από elena.m στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-15, 10:57
  2. βαλβίδα ασφαλείας θερμοσίφωνα στάζει
    από darthtony στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-13, 09:07
  3. [AEG] Πλυντήριο ρούχων βάζει νερό μονάχο του
    από tex439 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 22:22
  4. [Τηλεόραση Philips] σα νάχει τρέξει νερό
    από zoran στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-12, 21:15
  5. Candy----Δεν βγαίνουν τα νερά---
    από volos66 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-11, 23:00

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας