Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    14

    Question Αμορτισέρ σε πλυντήριο ρούχων LG F1073TD1

    Καλησπέρα, το πλυντήριο στο στύψιμο χτυπάει σαν δαιμονισμένο. Πιστεύω αν δεν είχα από επάνω το στεγνωτήριο θα είχε φύγει από την θέση του. Ψάχνωντας βρήκα το κατάλληλο ανταλλακτικό για το συγκεκριμένο μοντέλο. Το ερώτημα μου είναι, σε όλα τα πλυντήρια τα αμορτισέρ είναι από κάτω ή από πίσω; Δηλ αν είναι από πίσω σαφώς και δεν θα χρειαστεί να κατεβάσω το στεγνωτήριο γιατί έχω χώρο από πίσω μα δουλέψω για να ξεβιδώσω το καπάκι, αλλά αν είναι από κάτω θα πρέπει σαφώς να το κατεβάσω και να το ξαπλώσω..
    Εχω δει βίντεο (όχι για lg) που είναι από κάτω αλλά σε σελίδα με επισκευές δείχνει φωτό από πίσω. Εάν έτυχε σε κάποιον από εσάς να κάνατε αντικατάσταση σε LG θα σας ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.220

    Προεπιλογή

    a) μαλλον εχεις 3 αμορτισερ απο κατω. Τα δυο εμπρος και το τριτο πισω. Επιπλεον για να ανοιξεις εμπρος, πρεπει να βγαλεις πανω καπακι. Αρα το στεγνωτηριο βλεπω να κατεβαινει.
    β) εισαι σιγουρος οτι δεν εχει αυξημενο θορυβο κατα την πλυση; Ελεγξε για κρεμασμενο καδο (απο αστερα στηριξης ή ρουλεμαν)

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον klik για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    speedtouch (27-07-24)

  4. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    a) μαλλον εχεις 3 αμορτισερ απο κατω. Τα δυο εμπρος και το τριτο πισω. Επιπλεον για να ανοιξεις εμπρος, πρεπει να βγαλεις πανω καπακι. Αρα το στεγνωτηριο βλεπω να κατεβαινει.
    β) εισαι σιγουρος οτι δεν εχει αυξημενο θορυβο κατα την πλυση; Ελεγξε για κρεμασμενο καδο (απο αστερα στηριξης ή ρουλεμαν)
    Ευχαριστώ πολύ!

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Αμορτισέρ πλυντηρίου
    από ΗΝ1984 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-24, 13:20
  2. [Bosch] Αμορτισέρ (Αποσβεστήρες Κραδασμών )
    από stefos1 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-15, 20:10

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας