Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28
  1. #21

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έχεις σημειώσει πουθενά τι κλίξον παίρνει ?
    Έχει 2 κλίξον , ένα 4 επαφών και ένα 2 επαφών ( 304 - 5 -6 ) δεν αναφέρει τις θερμοκρασίες για το κλίξον και τα χαρακτηριστικά
    https://kokoris.gr/?TSearchMod=SKT5102EU/09
    Μπορεί να "χακαριστεί" αλλάζοντας τα κλίξον κατά 10 βαθμούς (αλλά μήπως ο κατασκευαστής κάτι ξέρει παραπάνω? )
    Έχω κρατημένο το κλιξον που άλλαξα προχθές αν αυτό εννοείς . Το 306 δε το γνωρίζω , πρώτη φορά το βλέπω . Πάντως είναι περίεργο και τα 4 προγράμματα να πιάνουν μόνο 50 βαθμούς . Κάτι δε πάει καλά . Και φυσικά δεν νομηζω κανένας ιδιοκτήτης να το έχει καταλάβει . Μόνο ένας που ασχολείται πολύ μπορεί να το παρατηρήσει

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Sotos_ster για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (05-06-24)

  3. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Screenshot_20240605-000851.jpg

    Εδώ στο πρόγραμμα βλέπουμε ότι στη κατανάλωση ρεύματος δεν έχει καμία διαφορά ανάμεσα στο πρόγραμμα 2 και 3 . Στο 1 υπάρχει γιατί ζεσταίνει το νερό στη πρώτη προπλυση στους 50 βαθμούς όπως έχω μετρήσει.

  4. #23

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannos88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Screenshot_20240605-000851.jpg

    Εδώ στο πρόγραμμα βλέπουμε ότι στη κατανάλωση ρεύματος δεν έχει καμία διαφορά ανάμεσα στο πρόγραμμα 2 και 3 . Στο 1 υπάρχει γιατί ζεσταίνει το νερό στη πρώτη προπλυση στους 50 βαθμούς όπως έχω μετρήσει.
    Άρα σύμφωνα με αυτό που λες ο κατασκευαστής γνωρίζει ότι υπάρχουν μόνο οι 50 βαθμοί και δεν είναι βλάβη του πλυντήριου; Σωστά κατάλαβα ; Εφόσον αναφερει την ίδια κατανάλωση

  5. #24

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sotos_ster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα σύμφωνα με αυτό που λες ο κατασκευαστής γνωρίζει ότι υπάρχουν μόνο οι 50 βαθμοί και δεν είναι βλάβη του πλυντήριου; Σωστά κατάλαβα ; Εφόσον αναφερει την ίδια κατανάλωση
    Ναι αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ. Και μήπως οντως ισχύει αυτό που είπε ο Κυριακίδης ότι είναι επίτηδες έτσι.

  6. #25

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannos88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ. Και μήπως οντως ισχύει αυτό που είπε ο Κυριακίδης ότι είναι επίτηδες έτσι.
    Και γιατί δεν είναι σε όλα αυτά τα πλυντήρια έτσι και κάποια φτάνουν τους 65; Και γιατί αναφέρει 65 βαθμούς ενώ είναι 50;

  7. #26

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Πιθανόν να βγάλανε κάποια μοντέλα με αυτόν τον τρόπο λειτουργίας αλλά μου ακούγεται πολύ χαζό στην κυρία πλύση να είναι τόσο χαμηλή θερμοκρασία του νερού

  8. #27

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sotos_ster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το pls 601 είχες ; Λίγο περίεργο γιατί υπάρχουν 30 χρόνια στα σπίτια και ακόμα δουλεύουν άφθαρτα . Κ το δικό μου αψεγάδιαστο είναι . Αν εισια σίγουρος ότι κ το 2007 που το πήρες έπιανε μόνο 50 τότε μάλλον εργοστασιακά είναι γιατί στο επιβεβαιώνω κι εγώ που έχω τυχει πολλά με το ίδιο ακριβώς προβλημα
    Εψαξα το morris που ειχα , εσπασα το κεφαλι μου αλλα το βρηκα. Ηταν το pls 502 L. Θημηθηκα και τι αλλο προβλημα ειχε περα απο τα αθλια πλαστικα του και την πετσικαρισμενη πλαστικη πορτα που ηταν σαν μισανοικτη οταν την εκλεινες.. Ο διακοπτης οταν ηταν στη θεση 3 στο τελικο ξεβγαλμα και ηθελε να προχωρησει πολλες φορες κολλαγε και επρεπε να του δωσω μια βοηθεια με το χερι να ξεκολλησει και να προχωρησει. Εκανε προσπαθεια μιση κινηση και ξανα επεστρεφε στο 3. Οταν τελικα καταφερνε να κανει το πρωτο βημα απο τη θεση 3, εκανε ενα εντονο κτυπημα, μαλλον μηχανικα κατι κουναγε και απελευθερωνε το λαμπρυντικο. Ειχε ερθει 3 φορες τεχνικος της morris και θυμαμαι (ημουν πολυ μικρος τοτε) οτι με μια πενσα επιανε τον περιστροφικο διακοπτη και τραβουσε με δυναμη εξω. Ελεγε ενταξει ειναι και εφευγε ( σαν αυτα που βλεπουμε στις ταινιες του Τσακωνα), φυσικα δεν εφτιαξε ποτε αυτο. Αν δεν ησουν σπιτι και δεν το βοηθαγες θα εμενε επ αοριστον στη θεση αυτη μεχρι να το προχωρησεις εσυ. Τι αναμνησεις μου εφερε ολο αυτο!

  9. #28

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannos88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εψαξα το morris που ειχα , εσπασα το κεφαλι μου αλλα το βρηκα. Ηταν το pls 502 L. Θημηθηκα και τι αλλο προβλημα ειχε περα απο τα αθλια πλαστικα του και την πετσικαρισμενη πλαστικη πορτα που ηταν σαν μισανοικτη οταν την εκλεινες.. Ο διακοπτης οταν ηταν στη θεση 3 στο τελικο ξεβγαλμα και ηθελε να προχωρησει πολλες φορες κολλαγε και επρεπε να του δωσω μια βοηθεια με το χερι να ξεκολλησει και να προχωρησει. Εκανε προσπαθεια μιση κινηση και ξανα επεστρεφε στο 3. Οταν τελικα καταφερνε να κανει το πρωτο βημα απο τη θεση 3, εκανε ενα εντονο κτυπημα, μαλλον μηχανικα κατι κουναγε και απελευθερωνε το λαμπρυντικο. Ειχε ερθει 3 φορες τεχνικος της morris και θυμαμαι (ημουν πολυ μικρος τοτε) οτι με μια πενσα επιανε τον περιστροφικο διακοπτη και τραβουσε με δυναμη εξω. Ελεγε ενταξει ειναι και εφευγε ( σαν αυτα που βλεπουμε στις ταινιες του Τσακωνα), φυσικα δεν εφτιαξε ποτε αυτο. Αν δεν ησουν σπιτι και δεν το βοηθαγες θα εμενε επ αοριστον στη θεση αυτη μεχρι να το προχωρησεις εσυ. Τι αναμνησεις μου εφερε ολο αυτο!
    Μια χαρά κλείνουν οι πόρτες εκτός κι αν είχε θέμα η δίκη σου.. το ότι δε προχωρούσε το προγραμμα και κολλούσε στο τέλος , δεν φταιει ο χρονοδιακόπτης , μάλλον ήταν πρόβλημα πάλι του κλιξον , δεν έδινε εντολή στον εγκέφαλο να προχωρήσει
    Το 502 είναι πολύ καλό και δν είναι όλο πλαστικο. Το γύρω γύρω είναι ανοξείδωτο

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Whirlpool] Διακόπτης προγραμμάτων
    από kostaspan στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-21, 16:45
  2. Βιομηχανικά ρελέ,χρονοδιακόπτες,κτλ
    από emeis στο forum Εξαρτήματα προς Ζήτηση & Προσφορά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-20, 22:33
  3. [Whirlpool] Πλυντήριο whirlpool πρόβλημα με τον επιλογέα προγραμμάτων.
    από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-19, 12:25
  4. [Pitsos] Αναζήτηση επιλογέα προγραμμάτων για πλυντήριο PITSOS
    από theopas38-gr στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-18, 21:40
  5. [Neff] Πρόβλημα στον διακόπτη του επιλογέα γκριλλ
    από kynegeiros στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-17, 09:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας