Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    735

    Προεπιλογή Σκιές στην οθόνη του κινητού.

    Καλησπερα*μου εδωσε ενας φιλος ενα Iphone 6s να του αλλαξω*μπαταρια και με ρωτησε αν φτιαχνει η οθονη απο αυτο που εχει ή θελει ολη αλλαγμα και αν αξιζει.

    Ομολογω οτι δεν το εχω ξανασυναντησει και δεν μπορεσα να βρω παρομοια περιπτωση στο ιντερνετ ωστε να αναζητησω λυση γιαυτο το ποσταρω μηπως τυχαινει να ξερει κανεις.

    Οπως φαινονται στις φωτογραφιες εμφανιζονται αυτες οι σκιες. Στο πολυ λευκο φοντο ειναι καθαρα ευδιακριτες αλλα δεν επηρεαζουν σε τιποτα την λειτουργια του τηλεφωνου.

    Δεν γνωριζει μου ειπε πως εγιναν, νομιζε οτι ειναι λογω του tempered glass αλλα οταν το εβγαλα δεν ειδα διαφορά.

    Η ερωτηση ειναι: επισκευαζεται αυτο που εχει? αξιζει να παρει καινουρια? ή καλυτερα να την αφησει ως εχει? Να σημειωσω οτι η συγκεκριμενη οθονη ειναι η αυθεντικη και οχι oem.

    Αν εχει συναντησει κανεις παρομοια προβλημα ας εκφερει μια αποψη.





    Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    Έχεις αλλάξει μπαταρία η ακόμη? Φαίνεται να δέχεται πίεση η οθόνη (πολύ πιθανό από φουσκωμένη μπαταρία) και δημιουργεί αυτά τα νερά. Δοκίμασε να την ξεκουμπώσεις και να ελέγξεις εάν το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει ενώ είναι στον αέρα. Σε αυτή την περίπτωση αρκεί να αλλάξεις τη μπαταρία.

    Μπορεί να έχει πάρει υγρασία στην πλάτη της οθόνης και χρειάζεται αντικατάσταση η οθόνη και καθαρισμός όλης της συσκευής. (Αν και τα σημάδια υγρασίας είναι διαφορετικά δεν χάνεις και τίποτα να κάνεις οπτικό έλεγχο)

    Τέτοια σημάδια έχω συναντήσει σε Iphone όπου κάποιος είχε αλλάξει την οθόνη και την έβαλε επάνω στη συσκευή μαζί με την προστατευτική μεμβράνη που έχει η νέα οθόνη στην πλάτη της. Αναφέρεις πως η οθόνη είναι η γνήσια άρα αυτό το ενδεχόμενο το αποκλείουμε.

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Βλάβη στην συντήρηση του ψυγείου
    από jason3296 στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-18, 15:39
  2. [DVD Player] Τιμή του πηνίου στην φωτό?
    από karatron στο forum DVD/BD Player & Video
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-16, 21:03
  3. [Κινητό Τηλέφωνο] Δεν λειτουργεί το άγγιγμα στην οθόνη του Samsung S4
    από panpanta στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-14, 19:04
  4. [Τηλεόραση Sony] Μαύρες σκιές σε SONY BRAVIA
    από gt1 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-13, 12:42
  5. Κοννέκτορας στην μητρική του iphone 3g
    από makrisd1 στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-11, 16:38

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας