Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26
  1. #21

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ μου mikemtb73 όταν λέω την φούρνισα το εννοώ.Υπάρχουν πολλά που πρέπει να προσέξει κάποιος που θα μπει σε αυτή τη διαδικασία όπως ο χρόνος, η θερμοκρασία, το σκέπασμα λοιπών μερών της πλακέτας που δεν θέλουμε να εκτεθούν σε τόσο υψηλές θερμοκρασίες κλπ.
    Για όλα τα παραπάνω και για άλλα τόσα που ίσως και να μην γνωρίζω, ξαναλέω ότι ήταν μια επιλογή αφού είχα φτάσει στο σημείο να μην έχω να χάσω τίποτα και αφού έχω εξαντλήσει αρκετά την υπομονή μου.
    Τώρα για το αν θα το ξανακάνει φίλε μου sk1, σίγουρα αν ήταν γυναίκα θα το ξανάκανε, για το γένους θηλυκού είδομεν

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον EMUDELTA για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (28-01-19)

  3. #22

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Καλημερα εχω ξεχασει πως ανεβαζεις ενα νεο θεμα μηπως μπορεις να μου το υπενθυμισεις

  4. #23
    Το avatar του χρήστη sk1
    Μέλος
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    36

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EMUDELTA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ μου mikemtb73 όταν λέω την φούρνισα το εννοώ.Υπάρχουν πολλά που πρέπει να προσέξει κάποιος που θα μπει σε αυτή τη διαδικασία όπως ο χρόνος, η θερμοκρασία, το σκέπασμα λοιπών μερών της πλακέτας που δεν θέλουμε να εκτεθούν σε τόσο υψηλές θερμοκρασίες κλπ.
    Για όλα τα παραπάνω και για άλλα τόσα που ίσως και να μην γνωρίζω, ξαναλέω ότι ήταν μια επιλογή αφού είχα φτάσει στο σημείο να μην έχω να χάσω τίποτα και αφού έχω εξαντλήσει αρκετά την υπομονή μου.
    Τώρα για το αν θα το ξανακάνει φίλε μου sk1, σίγουρα αν ήταν γυναίκα θα το ξανάκανε, για το γένους θηλυκού είδομεν
    Μακάρι να μην στο ξανακάνει φιλε emudelta πάντως αν έβαζες ένα thermo pad θα βοηθούσε πολύ πιθανό να είναι ο επεξεργαστής
    image.jpeg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sk1 : 28-01-19 στις 16:14

  5. #24

    Προεπιλογή

    Κι εγώ ελπίζω να μην το ξανακάνει και όσο για το thermo pad είχε από πριν και το ξανα έβαλα!

  6. #25

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    home
    Μηνύματα
    19

    Προεπιλογή

    στη θωρακιση που ζεσταινεις απο κάτω υπαρχουν πυκνωτες , αλλαξε τους με ηλεκτρολυτικους και εισαι οκ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EMUDELTA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και από μένα.
    Έχω στα χέρια μου μια τηλεόραση SAMSUNG LE32A656A1F LCD TV 32'' και έχει πρόβλημα με τη Main board καθώς έχω ελέγξει όλα τα υπόλοιπα, power board, tcon, inverter board και λειτουργούν κανονικά.Το αρχικό της πρόβλημα είναι ότι δίνεις ρεύμα ανάβει το κόκκινο ενδεικτικό λαμπάκι για το standby και όταν πατάς από το τηλεκοντρόλ ή από τα κουμπιά αφής για ενεργοποίηση δεν κάνει τίποτα παρά μόνο σβήνει το κόκκινο ενδεικτικό λαμπάκι, ανάβει ο οπίσθιος φωτισμός για ένα δευτερόλεπτο μόνο και ακούγετε από το power board ένας θόρυβος μπιζζ για ένα με δύο δευτερόλεπτα σταματάει για τρία τέσσερα δευτερόλεπτα και ξανά τα ίδια.Κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι αν ζεστάνω με ένα σεσουάρ τη Main board στο σημείο που είναι η θωράκιση, ίσων να δουλέψει, το έκανα και όντως δούλεψε κανονικά,το μόνο που δεν μπορούσα να ελέγξω είναι το αν και κατά πόσο πιάνει σωστά τα κανάλια γιατί ήμουν σε αποθήκη στο υπόγειο.Έπειτα αφαίρεσα τη θωράκιση και τμηματικά ζέσταινα το κομάτι της πλακέτας που ήταν κρυμμένο από κάτω από την θωράκιση και κατέληξα στο σημείο αυτό που είναι μαρκαρισμένο με κόκκινο.Κάθε βοήθεια σας είναι ευπρόσδεκτη καθώς δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις όντας ερασιτέχνης.
    Συνημμένο Αρχείο 45517Συνημμένο Αρχείο 45515Συνημμένο Αρχείο 45516

  7. #26

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ di_tia για την απάντηση σου, θα το έχω υπόψιν μια και το πρόβλημά μου λύθηκε.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Οθόνη Samsung] LED S22A300BS main board
    από armadoran στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-16, 00:57
  2. [Τηλεόραση LG] LG 37 LY95 main board αναζητώ
    από redbaron στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-15, 14:34
  3. [Τηλεόραση Samsung] LE32R86BDX main board
    από RADIO6146KISAMOS στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-14, 15:20
  4. [Οθόνη Samsung] main board samsung T200
    από tasoskio στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-14, 21:35
  5. LCD TV AV MAIN BOARD 17MB26-2
    από vagionline στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-11, 10:40

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας