Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14
  1. #11
    Το avatar του χρήστη p_stama
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Φυσικα και θα προσπαθησω. Το πολυ πολυ εαν δεν βγαλω ακρη να τον αφησω να "αναπαυθει" και να χρησιμοποιειθει το κουτι να στεγασει αλλον ενισχυτη . Το συγκεκριμενο μηχανημα παντως το εχω δει σε γειτονα να παιζει απο το πρωι μεχρι το βραδυ για το τελευταια τουλαχιστον 9 χρονια και δεν του εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Ο Σακης φυσικα εχει δικιο με αυτα που λεει αλλα παιζει και ρολο ποσο πολυ πιεζεις το μηχανημα. Το συγκεκριμενο ειναι 240V. Και ενα τελευταιο. Οι ανθρωποι το εχουν μελετησει τοσο πολυ ωστε οι ακροδεκτες στην τροφοδοσια ο ενας ειναι πιο μεσα απο τον αλλο ωστε οταν βαζεις το φις να μην κανει σπινθιρισμο. Το συγκεκριμενο "Trik" το εχω πετυχει σε μηχανηματα της Audio Precision.

  2. #12
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Κοιτα κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες και κατω απο ηπιες απαιτησεις μπορει και να παιζει Γενικα οπως γραφω δεν το εξυμνω ...απο ομορφια ομως ισως ειναι το ομορφοτερο

    Σε πρωτη ακροαση το μηχανημα δεν μου κανει κλικ ( σαφως οι απαιτησεις μου ειναι μαλλον υπερβολικες ) παρολα αυτα πρεπει να πω οτι το μηχανημα ειναι μεστο τα οργανα τοποθετημενα στη θεση τους και σε σχεση με αυτα που εχω συνηθισει να ακουω σαφως εχει μειωμενο bandwidth και προς α πανω και προς τα κατω και δεν εχει την αισθηση ελευθεριας και αερα που θα σου εδινε ενα μη καταναλωτικο μηχανημα . Γενικα ειναι γλυκο μαζεμενο και ηπιο μηχανημα και ισως με ενα τσικ χρωματισμενο ηχειο να εδινε ενα καλο αποτελεσμα .

    Εγω στο μαγαζι εχω ακριβως τον ιδιο για προσωπικη ακροαση και περιμενα πανω απο 10 χρονια να πετυχω εναν ο οποιος να ειναι στην δικια σου κατασταση να τον παρω απο τον πελατη και να τον ξηλωσω μεσα στα πρωτα 10 λεπτα το οποιο και εκανα . Φυσικα εφιαξα και VU ωστε να δουλευουν με την ιδια λογικη που δουλευαν στο αρχικο κυκλωμα πραγμα αρκετα δυσκολο .

    Εμεινε μονο το κουτι ενω και ο μετασχηματιστης αλλαχτηκε γιατι δεν εκανε για το κυκλωμα ουτε σαν ταση ουτε σαν ενταση . Φορεσα εναν ονκυο σχεδον 600 w

    Δημητρη 104 δεν μαθαινεις απολυτως τιποτα αλλαζωντας ενα ολοκληρωμενο ..Αν θες να μαθεις κατι επισκευαζεις και μελετας ενισχυτη με διακριτα εξαρτηματα .
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  3. #13
    Το avatar του χρήστη p_stama
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από east electronics Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες και κατω απο ηπιες απαιτησεις μπορει και να παιζει Γενικα οπως γραφω δεν το εξυμνω ...απο ομορφια ομως ισως ειναι το ομορφοτερο

    Σε πρωτη ακροαση το μηχανημα δεν μου κανει κλικ ( σαφως οι απαιτησεις μου ειναι μαλλον υπερβολικες ) παρολα αυτα πρεπει να πω οτι το μηχανημα ειναι μεστο τα οργανα τοποθετημενα στη θεση τους και σε σχεση με αυτα που εχω συνηθισει να ακουω σαφως εχει μειωμενο bandwidth και προς α πανω και προς τα κατω και δεν εχει την αισθηση ελευθεριας και αερα που θα σου εδινε ενα μη καταναλωτικο μηχανημα . Γενικα ειναι γλυκο μαζεμενο και ηπιο μηχανημα και ισως με ενα τσικ χρωματισμενο ηχειο να εδινε ενα καλο αποτελεσμα .

    Εγω στο μαγαζι εχω ακριβως τον ιδιο για προσωπικη ακροαση και περιμενα πανω απο 10 χρονια να πετυχω εναν ο οποιος να ειναι στην δικια σου κατασταση να τον παρω απο τον πελατη και να τον ξηλωσω μεσα στα πρωτα 10 λεπτα το οποιο και εκανα . Φυσικα εφιαξα και VU ωστε να δουλευουν με την ιδια λογικη που δουλευαν στο αρχικο κυκλωμα πραγμα αρκετα δυσκολο .

    Εμεινε μονο το κουτι ενω και ο μετασχηματιστης αλλαχτηκε γιατι δεν εκανε για το κυκλωμα ουτε σαν ταση ουτε σαν ενταση . Φορεσα εναν ονκυο σχεδον 600 w

    Δημητρη 104 δεν μαθαινεις απολυτως τιποτα αλλαζωντας ενα ολοκληρωμενο ..Αν θες να μαθεις κατι επισκευαζεις και μελετας ενισχυτη με διακριτα εξαρτηματα .
    Καταρχην θαυμαζω την κατασκευη σου.Μαλλον για κατι τετοιο θα παω εαν δεν αναστηθει.

    Δευτερον δεν εχεις υπερβολικες απαιτησεις. Ισα ισα το αυτι σου ειναι γυμνασμενο και ακουει και κρινει και τον παραμικρο ηχο το οποιο ειναι φυσιολογικο γιατι καθε μερα επισκευαζεις τετοιου ειδους μηχανηματα. Μακαρι και αλλοι ανθρωποι να ειχαν το μερακι που εχεις εσυ και να μην κοιτανε να τα οικονομησουν απλως.
    Οταν ψαχνω για μηχσνηματα ηχου ειλικρινα κοιταω να βρω δικα σου post για review ( Ελληνικα και Ξενα sites ). Οποτε με πηρες στον λαιμο σου. ( Πλακα κανω ).

  4. #14
    Το avatar του χρήστη Δημήτρης104
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    128

    Προεπιλογή

    Δημητρη 104 δεν μαθαινεις απολυτως τιποτα αλλαζωντας ενα ολοκληρωμενο
    Δεν αντιλέγω, αν όμως δεις το service manual, ασχοληθείς και "διαβασεις" το ολο κύκλωμα, εστω αν είναι με modules, κάτι θα μάθεις πιστεύω για εμάς τους ερασιτέχνες.
    PS Ωραίος ο μετασχηματιστής, μπόλικο ρεύμα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δημήτρης104 : 09-04-15 στις 21:22

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Ραδιόφωνο] προβλημα με tuner technics st-gt 550
    από KARLITO στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 19:50
  2. [Τελικός Ενισχυτής] Ενισχυτής TECHNICS προβλημα με VU-meter
    από Xarry στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-14, 15:15
  3. [Πικάπ] Service Technics SL 110
    από east electronics στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-14, 23:14
  4. προβλημα με ενισχυτη Technics SU-V620
    από madevill στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-14, 01:01
  5. [Ραδιοενισχυτής] Technics SA EX-120
    από nassosxlvbros στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-12, 21:14

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας