Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. #1

    Προεπιλογή προβλημα με laptop

    προχθες και ενω ειχα το laptop ανοιχτο ξαφνικα εσβησε το ξανανοιξα αλλα η οθονη δεν αναψε, ολα φορτωνουν κανονικα η επιφανεια εργασιας φαινεται πολυ αμυδρα,ξερει κανεις τι επαθε και αν φτιαχνεται αυτο?

  2. #2
    Το avatar του χρήστη aeonios
    Μέλος
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    115

    Προεπιλογή

    Μήπως έχεις την φωτεινότητα χαμηλά;
    Αγαπούλες ελάτε να με πιάσετε έχω και εγώ κατασκοπικό σταθμό ασύρματης ραδιοτηλεγραφίας με άδεια Ραδιοερασιτέχνη και έχω ΚΑΙ χειριστήριο morse ΚΑΙ το καλοκαίρι στα μπαράκια πίνω αλκοόλ!!!

  3. #3

    Προεπιλογή

    οχι φιλε μου,ειναι λες και εχει σβησει backlight της οθονης

  4. #4
    Το avatar του χρήστη leosedf
    Συντονιστής
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Ακριβώς αυτό έχει γίνει, μάλλον to inverter του backlight έχει πάθει κάποια ζημιά η οι καλωδιώσεις του. Μου έχει ξανατύχει.
    900MHz-64GHz

  5. #5

    Προεπιλογή

    δηλαδη φτιαχνεται?για ποσα ευρω μιλαμε περιπου?

  6. #6
    Το avatar του χρήστη Τρελος Επιστημονας...
    Μέλος
    Όνομα
    Ορεστης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Ισως ειναι προτιμοτερο να βρεθει ανταλλακτικο. Ριξε μια ματια στο ebay, ψαχνοντας για 'inverter XX, οπου ΧΧ το μοντελο λαπτοπ σου.

  7. #7
    Το avatar του χρήστη leosedf
    Συντονιστής
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Μπορεί να βρείς set inverter μαζί με λάμπα σε καλή τιμή.
    900MHz-64GHz

  8. #8

    Προεπιλογή

    εριξα μια ματια αλλα δεν βρηκα κατι για το δικο μου μοντελο,εχει κατι αλλα της ιδιας εταιριας αλλα δεν ξερω αν κανουν,με την ευκαιρια ειδα και πως ειναι αυτο το διαολο-inverter.λετε να ρωτησω και σε καμμια αντιπροσωπια η θα με ξεβρακωσουν!!

  9. #9
    Το avatar του χρήστη Τρελος Επιστημονας...
    Μέλος
    Όνομα
    Ορεστης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Μια ερωτηση στην αντιιπροσωπεια ποτε δε βλαφτει, αλλα εχε διπλα σου καμια κολλα για τα μαλλια -σε περιπτωση που ακουσεις κανα τρελο νουμερο....
    Ρωτησε τους κι ολας ποσο ειναι το κοστος (αν υπαρχει... [λεμε τωρα]) για διαγνωση βλαβης ωστε να ξερεις ακριβως τι ψαχνεις.

    Επισης, αν δε βρηκες κατι στο ebay, κοιτα και στις κλειστες καταχωρησεις και ξανακοιτα και στο μελλον..κατι θα βγει, δε μπορει... Μια ακομα λυση, ειναι να δεις ποια αλλα λαπτοπ εχουν την ιδια οθονη και επομενως χρησιμοποιουν τα ιδια εξαρτηματα. Πολλα απ'αυτα ειναι φασον, που τα χρησιμοποιουν διαφορες εταιρειες. Ισως ακομα να σε συμφερει να αγορασεις καινουργια/μεταχειρισμενη οθονη (με τα εξαρτηματα) και μετα πουλας την παλια οθονη.

    Επισης, θα μπορουσες να 'μιλησεις' με καποιον τεχνικο απο την εταιρεια και να σου δωσει τιποτα προσωπικες 'συμβουλες' και να σε διαφωτισει (ποια αλλα μοντελα ειναι συμβατα κτλ κτλ).

Παρόμοια Θέματα

  1. Επισκευή laptop
    από Bilko στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-06, 10:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας