Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή Καρτα ηχου

    Εχω μια terratec phase 26 usb. Μετα απο ενα format και πανω στην εγκατασταση των asio drivers, η καρτα ηχου σταματησε να λειτουργει . Εχω επανεγκαταστησει τους drivers αλλα τιποτα. Στο control panel δειχνει το παρακάτω(εικονα). Να την θάψω ή φτιαχνεται?[/img]
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    219

    Προεπιλογή

    Καντην ενα unistall τους drivers, αποσυνδεσε την απο τον υπολογιστη και κανε μια επανακίνηση, μετα χωρις να την έχεις συνδεδεμένη στον υπολογιστή κανε install τους drivers και συνδεσέ την, ξανακάνε μια επανακίνηση και δοκιμασέ την. για να έπαθε ζημια η καρτα ήχου μου φένεται ''κουφό'' γιατι σταμάτησε να λειτουργεί μετά το format, άρα θα παίζει κατι με τους drivers και δν θα έγινε σωστά η εγκατάστασή της

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Την εβαλα και σε αλλο pc που είχα ηδη εγκαταστησει τους drivers και δουλευε κανονικά πριν και εχει το ίδιο προβλημα.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    219

    Προεπιλογή

    χμ.. κατι δεν μου αρέσει.. για να το κανει και σε άλλο pc τότε θα υπάρχει τεχνικό προβλημα... αφου ειναι usb (ετσι έχω καταλάβει) δοκίμασε να την συνδέσεις με ενα άλλο usb καλώδιο... πχ του εκτυπωτή η του modem, οτι καλώδιο έχεις στη τελική και τεριάζει πανω στο φις της κάρτας. αν συνεχίσει το ίδιο τοτε κάτι θα έχει πάθει στο εσωτερικό της κάρτας

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    το καλώδιο δεν εχει πρόβλημα, το δοκιμασα.

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Υπαρχει κάποιος που να μπορει να με βοηθήσει να βρω τι εχει χαλασει στο εσωτερικο της καρτας για να το αλλάξω?

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Λοιπον ανοιξα την κάρτα. Βρήκα μεσα εναν μικροελεγχτη τον at89c51 της atmel. Τον αφαίρεσα απο την θηκη του, και συνδεσα την καρτα στην usb. Εγινε το εξης τρομερο! Τα ενδεικτικά led της καρτας αναψαν, βεβαια δεν λειτουργησε κανονικα (αναμενομενο), αλλα υποψιάζομαι οτι εκέι είναι το προβλημα.

    Μαζι με τους drivers της καρτας υπαρχει και ενα αρχείο bin με το firmware. Οταν η καρτα λειτουργούσε κανονικα μπορούσες να κανεις update στο firmware απο το control panel της, τώρα ομως που δεν την αναγνωρίζουν τα windows πώς αλλιώς μπορώ να κάνω αυτην την διαδικασία?

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας