ο παραπανω τελικος ιδιοκτησιας μου δουλευε δυο χρονια χωρις προβλημα επανω σε δυο σαμπγουφερ 18 ιντσων.πριν κανα μηνα ξαφνικα εκει που επαιζε αρχισε να μπαινει στο προτεκτ για ενα δυο δευτερολεπτα αρκετες φορες.μετα επαιζε για ωρα παλι χωρις προβλημα.το προβλημα το κανει μεχρι σημερα μπορει να ξεκινησει κανονικα και μετα απο λιγο να κοψει μερικες φορες η να αρχισει να κοβει μετα απο μια ωρα η παραπανω λειτουργιας.του εκανα μια γενικη στα παρακατω.... περασα οτι κοληση υπαρχει. αλαξα ενα προς ενα θεωρωντας οτι καποιο μπορει να εχει μικροδιαροη ολα τα οδηγα τρανζιστορς to92 τοποθετωντας καινουργιο καθε φορα και φυσικα ξανακολουσα το οριτζιναλ ξανα για να τσεκαρω αν συνεχιζει το προβλημα χωρις επυτιχια.ξεκολησα σχεδον ολες τις διοδους βαζοντας αντιστοιχη καινουργια καθε φορα (μηπως καποια ειχε διαροη που δεν φαινοταν με μετρηση)τιποτα το προβλημα ειναι ακριβως το ιδιο με διακοπες αυθορμητες.τασεις εχω παντου συμφωνα με το σχηματικο η συμετρια ειναι ακριβως η πολωση το ιδιο ακριβης και σταθερη.dc στην εξοδο μηδεν η 1-2 μιλιβολτ.αντιστασεις αλαξα προεραιτικα μερικες στην πολωση και στα ρελε επειδη στη θερμοκαμερα τις εβλεπα πιο ζεστες.στο μεταξυ εκτος απο αυτες τις αντιστασεις που ζεσταινουν φυσιολογικα πουθενα δεν υπαρχουν υποπτες θερμοκρασιες.οι πυκνωτες εχουν αλαχτει ολοι πριν δυομισι χρονια. μονο λουκουμι δεν εχω δοκιμασει η μαγικα ξορκια.ριξτε οι ποιο ειδικοι καμια ιδεα πριν τον πιασω με την βαριοπουλα.