Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή Αλλαγή μαγνετρον σε φουρνο μικροκυμάτων

    Παιδια εχω φουρνο ο οποιος παιρνει το μαγνετρον ΟΜ75Σ(71) και εχω βρει για αντικατασταση το 2M167B-M10.
    Απο οτι εχω ψαξει δεν ειδα βασικες διαφορες, περα απο οτι το ενα ειναι 1000 w ενω το αλλο 900w.
    Εχει καποιος αποψη στο αν ειναι εφικτο η θα διμιουργηθει θεμα στο μελλον ?
    Σας ευχαριστω..

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.828

    Προεπιλογή

    Φίλε Αστέριε,
    το magnetron 2M167B-M10 που βρήκες είναι για φούρνο μικροκυμάτων της PANASONIC και πωλείται μεταχειρισμένος σε πολύ καλή κατάσταση
    όπως γράφει το site ( https://www.ebay.com/itm/25650607609...evt=1&mkcid=28 ) στη τιμή των 26,61€ χωρίς τα μεταφορικά.
    Στην ίδια περίπου τιμή πωλείται τ΄ εργοστασιακό magnetron OM75S(71) του φούρνου σου, (που πρέπει να ΄ναι SAMSUNG), στο site :
    https://www.aliexpress.com/i/4000584605887.html και πάλι μεταχειρισμένο νομίζω (30,47€ {κόστος : 26,82€ & 3,65€ τα μεταφορικά}).
    Ίσως είναι καλλίτερα να τοποθετήσεις τον μεταχειρισμένο OM75S(71) στον φούρνο μικροκυμάτων σου.

    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  3. #3
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Σε ευχαιρστω για την απάντηση αλλα δεν μου διευκρινιζεις τον λογο που ειναι καλυτερα να βαλω το ιδιο ..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Di*Ca_Electronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Αστέριε,
    το magnetron 2M167B-M10 που βρήκες είναι για φούρνο μικροκυμάτων της PANASONIC και πωλείται μεταχειρισμένος σε πολύ καλή κατάσταση
    όπως γράφει το site ( https://www.ebay.com/itm/25650607609...evt=1&mkcid=28 ) στη τιμή των 26,61€ χωρίς τα μεταφορικά.
    Στην ίδια περίπου τιμή πωλείται τ΄ εργοστασιακό magnetron OM75S(71) του φούρνου σου, (που πρέπει να ΄ναι SAMSUNG), στο site :
    https://www.aliexpress.com/i/4000584605887.html και πάλι μεταχειρισμένο νομίζω (30,47€ {κόστος : 26,82€ & 3,65€ τα μεταφορικά}).
    Ίσως είναι καλλίτερα να τοποθετήσεις τον μεταχειρισμένο OM75S(71) στον φούρνο μικροκυμάτων σου.

    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.828

    Προεπιλογή

    Ο λόγος είναι απλός φίλε Αστέριε.
    Η κάθε εταιρεία έχει το δικό της σχεδιασμό στις διάφορες συσκευές που κατασκευάζει κι ο σχεδιασμός αυτός έχει να κάνει και με
    τη χρησιμοποίηση και καταλληλότητα των διαφόρων εξαρτ/των τους που ακόμα κι αν δεν τα κατασκευάζει η ίδια, τα παραγγέλνει
    σε παρτίδες μόνο γι΄ αυτή.
    Βέβαια υπάρχουν εξαρτ/ματα που δεν μπορούν να παρουσιάσουν σχεδιαστικές διαφορές (όπως τα εν λόγω magnetron) αλλά γνώμη
    μου είναι, αφού μάλιστα δεν υπάρχει και χρηματική διαφορά κατά την αγορά τους, ν΄ αντικαθιστώνται τα διάφορα κατεστραμένα
    εξαρτ/τα με τα γνήσια εργοστασιακά.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  5. #5
    Το avatar του χρήστη XALOULIS90
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΣΤΕΡΙΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Το εχω δει οτι υπαρχει ανταλλακτικο διαθεσιμο, απλα ειχα διαθεσιμο το συγκεκριμενο και γιαυτο ρωτησα αν ταίριαζε, ωστε να μην προβω σε αγορα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Di*Ca_Electronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος είναι απλός φίλε Αστέριε.
    Η κάθε εταιρεία έχει το δικό της σχεδιασμό στις διάφορες συσκευές που κατασκευάζει κι ο σχεδιασμός αυτός έχει να κάνει και με
    τη χρησιμοποίηση και καταλληλότητα των διαφόρων εξαρτ/των τους που ακόμα κι αν δεν τα κατασκευάζει η ίδια, τα παραγγέλνει
    σε παρτίδες μόνο γι΄ αυτή.
    Βέβαια υπάρχουν εξαρτ/ματα που δεν μπορούν να παρουσιάσουν σχεδιαστικές διαφορές (όπως τα εν λόγω magnetron) αλλά γνώμη
    μου είναι, αφού μάλιστα δεν υπάρχει και χρηματική διαφορά κατά την αγορά τους, ν΄ αντικαθιστώνται τα διάφορα κατεστραμένα
    εξαρτ/τα με τα γνήσια εργοστασιακά.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

Παρόμοια Θέματα

  1. Φούρνος μικροκυμάτων MIELE M 625 EG
    από Navyman στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-24, 19:37
  2. Φουρνος Μικροκυμάτων
    από aluphs στο forum Μικροσυσκευές Κουζίνας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-24, 13:01
  3. [Whirlpool] Φουρνος μικροκυμάτων
    από watt στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-20, 09:38
  4. [Miele] Φούρνος μικροκυμάτων, σπινθιρες
    από kolossos στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-14, 00:04
  5. [Άλλη] Βλάβη σε φούρνο μικροκυμάτων
    από aser στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-12, 16:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας