Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.425

    Προεπιλογή

    Κρατάω μια επιφύλαξη ότι κάτι δεν πάει καλά ( σε αυτό που γράφεις για κάλυψη από πάγο ) έστω και αν είχες προηγούμενα ακατάλληλη ρύθμιση .
    Αν τυχόν ο χώρος που βρίσκεται το ψυγείο είναι αποπνικτικός και ζεστός , άνοιξε παράθυρα και μην ανοίγεις με μεγάλο χρονικό διάστημα της πόρτες (το κάθε δευτερόλεπτο είναι σημαντικό )

    Είναι και το άλλο που αναφέρει στην ταμπέλα περί ικανότητας ψύξης 14Kg / 24 Hr (Ενώ εγώ έχω σχεδόν παρόμοιο ψυγείο σε χωρητικότητα στα λίτρα με ικανότητα 2Kg / 24 hr (όχι no frost αλλά συμβατικό με μηχανικό θερμοστάτη) και με στεναχωρεί το δικό σου ? ίδωμεν για την επιφύλαξη

    Πέρυσι τέτοιον καιρό είχες καλύτερη επιλογή άνεσης και απόδοσης ?
    Σύστημα απόψυξης αποτυγχάνει ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριακίδης : 24-08-24 στις 00:04

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΠΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    ΕΥΒΟΙΑ
    Μηνύματα
    67

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρατάω μια επιφύλαξη ότι κάτι δεν πάει καλά ( σε αυτό που γράφεις για κάλυψη από πάγο ) έστω και αν είχες προηγούμενα ακατάλληλη ρύθμιση .
    Αν τυχόν ο χώρος που βρίσκεται το ψυγείο είναι αποπνικτικός και ζεστός , άνοιξε παράθυρα και μην ανοίγεις με μεγάλο χρονικό διάστημα της πόρτες (το κάθε δευτερόλεπτο είναι σημαντικό )

    Είναι και το άλλο που αναφέρει στην ταμπέλα περί ικανότητας ψύξης 14Kg / 24 Hr (Ενώ εγώ έχω σχεδόν παρόμοιο ψυγείο σε χωρητικότητα στα λίτρα με ικανότητα 2Kg / 24 hr (όχι no frost αλλά συμβατικό με μηχανικό θερμοστάτη) και με στεναχωρεί το δικό σου ? ίδωμεν για την επιφύλαξη

    Πέρυσι τέτοιον καιρό είχες καλύτερη επιλογή άνεσης και απόδοσης ?
    Σύστημα απόψυξης αποτυγχάνει ?

    Πέτρο καλημέρα
    Αυτός ο ψυγειοκαταψύκτης ήταν στην αποθήκη τα τελευταία 3 χρόνια. Λειτούργησε κάποιες φορές επικουρικά όταν εμφάνιζε πρόβλημα ο ψυγειοκαταψύκτης ντουλάπα (αλλαγή ανεμιστήρων κατάψυξης κ.λ.π.) βλ. άλλα posts. Πριν από 2 μήνες τον έφερα μέσα στο σπίτι δίπλα στον άλλο ο οποίος μετά από την τελευταία χειροκίνητη απόψυξη λειτουργεί κανονικά μέχρι τώρα. Δεν έχει εμπόδια γύρω του μόνο η αριστερή πλευρά είναι 3-4 εκατοστά από το έπιπλο. Στο παρελθόν το χρησιμοποιούσε ο γιος μου και απ' ότι μου είπε είχε σχετικά συχνά σηματοδοσία αλάρμ. Αλλά λειτουργούσε. Σήμερα το πρωί το πέτυχα να μη λειτουργεί ο συμπιεστής και θεωρώ ότι έκανε απόψυξη αφού το θερμόμετρο του καταψύκτη έδειχνε -3,2 ενώ της συντήρησης 11,8. Μετά από μισή ώρα, ανέβαζε ψύξη και σταθεροποιήθηκε στο 8,1 στη συντήρηση και στο -24 στον καταψύκτη. Λέω να ανεβάσω ένα βήμα το ρυθμιστή της συντήρησης. Αλάρμ δεν ξανα-άναψε. Το παρακολουθώ...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Liebherr] προβλημα ψυξης σε Liebherr 4003
    από tsiki76 στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: Χθες, 18:24
  2. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-20, 15:30
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-17, 10:35
  4. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-16, 22:48
  5. προβλημα με ψυγειοκαταψυκτη Liebherr
    από jimakosb στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-11, 10:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας