Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20
  1. #11

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Αν και αδυνατώ να καταλάβω γιατί οι μετρήσεις έγιναν μεταξύ F και γείωσης αντί μεταξύ F και N που είναι το φυσιολογικό, πρέπει να ελεγχθούν τα καλώδια από την κλεμοσειρά ως τον ανεμιστήρα για προβλήματα.

    β) ... Στο τέλος θα αποδειχτεί ότι το μηχάνημα δέχεται φάση - ουδέτερο στην παροχή του ανάποδα, και έτσι με σβηστό ανεμιστήρα, μετρώντας μεταξύ F και γείωσης βλέπει ο νηματοθέτης 230V, και νομίζει ότι ο ανεμιστήρας τροφοδοτείται, ενώ στην πραγματικότητα συμβαίνει το αντίθετο...
    παιδιά, δεν είμαι ηλεκτρολόγος, ξέρω κάτι βασικά και με τη δική σας βοήθεια προσπαθώ να βγάλω άκρη. Θα κοιτάξω να μετρήσω F+N, υποθέτω ψάχνω για ~220v. αλλά μετά μπερδεύομαι στο β) πιο κάτω.


    α) "τα καλώδια από την κλεμοσειρά ως τον ανεμιστήρα" αλλάχθηκαν μαζί με τον ανεμιστήρα όταν έκανα τράμπα με τον ρεζέρβα ανεμιστήρα. Πάνε πακέτο. Από μέσα του βγαίνουν τα δύο καλώδια και φτάνουν μέχρι την κλεμοσειρά του μηχανήματος.


    β) συγνώμη αλλά ή εγώ δεν καταλαβαίνω, ή έχω μπερδέψει βασικά πράγματα, ή κάτι δεν μου λες καλά.

    Τι σημαίνει "φάση - ουδέτερο στην παροχή του ανάποδα" όταν μιλάμε για εναλλασόμενο?

    πως μπορώ να το δω αυτό όταν το πολύμετρο στο εναλλασ δεν δείχνει +-,

    πως γίνεται αρχικά να δουλεύει,

    και πως μπορεί να γυρίσει η παροχή ανάποδα (ΑΝ κατάλαβα τι μου λες) ενώ ο Ν είναι κοινός και για τον κομπρέσσορα και αυτός συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά?

  2. #12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σημαίνει "φάση - ουδέτερο στην παροχή του ανάποδα" όταν μιλάμε για εναλλασόμενο?
    δεν εχεις καμια δουλεια να μετρας με την γη, αυτο σου εξηγουνε, γιαυτο οι μετρησεις μπορει να ειναι ολες λαθος και να πρέπει να γα παρουμε ξανα τα πράγματα από την αρχη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι μπορεί να μετράω λάθος, όταν τις ακίδες του πολύμετρου τις βάζω στην άκρη του καλωδίου φάσης και του καλωδίου της γείωσης?
    μετράω στο F + την γείωση.



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον mikemtb για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    klik (Χθες)

  4. #13

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχεις καμια δουλεια να μετρας με την γη, αυτο σου εξηγουνε, γιαυτο οι μετρησεις μπορει να ειναι ολες λαθος και να πρέπει να γα παρουμε ξανα τα πράγματα από την αρχη.
    Βρε εντάξει, το είπαμε αυτό, και θα ξαναμετρήσω. Αλλά παραμένει το παρακάτω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι σημαίνει "φάση - ουδέτερο στην παροχή του ανάποδα" όταν μιλάμε για εναλλασόμενο?

    πως μπορώ να το δω αυτό όταν το πολύμετρο στο εναλλασ δεν δείχνει +-,

    πως γίνεται αρχικά να δουλεύει,

    και πως μπορεί να γυρίσουν φάση+ουδέτερο στην παροχή ανάποδα (ΑΝ κατάλαβα τι μου λες) ενώ ο Ν είναι κοινός και για τον κομπρέσσορα και αυτός συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά?

  5. #14
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.881

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) θα ξαναελεγξω να σιγουρέψω, έτσι θυμόμουν (οι έλεγχοι έγιναν πριν μια εβδομάδα). Αλλά αν είχε και έκοβε από θερμικό, γιατί το διπλανό μηχάνημα που δουλεύει στις ίδιες ακριβώς συνθήκες, όχι απλά δεν κάνει το ίδιο αλλά δεν κόβει καθόλου για ένα 8ωρο?
    Επειδή το θερμικό κόβει με βάση τη θερμοκρασία των τυλιγμάτων του μοτέρ, και όχι ανάλογα με τη θερμοκρασία περιβάλλοντος

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    β) συγνώμη αλλά ή εγώ δεν καταλαβαίνω, ή έχω μπερδέψει βασικά πράγματα, ή κάτι δεν μου λες καλά.

    Τι σημαίνει "φάση - ουδέτερο στην παροχή του ανάποδα" όταν μιλάμε για εναλλασόμενο
    Επειδή μιλάμε για εναλλασσόμενο, τα καλώδια είναι αδύνατον να έχουν μπει ανάποδα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως μπορώ να το δω αυτό όταν το πολύμετρο στο εναλλασ δεν δείχνει +-
    Σου είπε κανένας να δεις για + / - ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως γίνεται αρχικά να δουλεύει
    Όταν παίρνει 230V θα δουλεύει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πως μπορεί να γυρίσει η παροχή ανάποδα (ΑΝ κατάλαβα τι μου λες) ενώ ο Ν είναι κοινός και για τον κομπρέσσορα και αυτός συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά?
    Επειδή το φις έχει μπει ανάποδα στην πρίζα ας πούμε;

  6. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον FILMAN για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    klik (Χθες), mikemtb (Χθες)

  7. #15

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Επειδή το θερμικό κόβει με βάση τη θερμοκρασία των τυλιγμάτων του μοτέρ, και όχι ανάλογα με τη θερμοκρασία περιβάλλοντος

    β) Επειδή μιλάμε για εναλλασσόμενο, τα καλώδια είναι αδύνατον να έχουν μπει ανάποδα;

    γ) Σου είπε κανένας να δεις για + / - ;

    δ) Όταν παίρνει 230V θα δουλεύει!

    ε) Επειδή το φις έχει μπει ανάποδα στην πρίζα ας πούμε;

    α) ναι βρε παιδί μου, αλλά τα 2 μηχανηματα είναι copy paste μεταξύ τους + σαν εγκατάσταση + σε τι χώρο ψύχουν + σε τι χώρο βρίσκονται οι εξωτ. μονάδες, όλα ίδια ακριβώς. Τελικά η απάντηση μάλλον είναι πιο κάτω
    β) μα κανείς δεν πειράζει κάτι, όταν εμφανίζεται το πρόβλημα.
    γ) όταν αρχικά λειτουργεί και μετά κόβει χωρίς να το ακουμπήσεις καθόλου, και κάποιος γράφει για "ανάποδα φάση+ουδέτερος στην παροχή", αναρωτιέμαι τι σημαίνει αυτό και πως μπορώ να το ελέγξω, σκεπτόμενος ότι ψάχνω για+-. Ξαναλέγοντας βέβαια ότι "εναλασσόμενο ρεύμα παιδιά...".
    δ) ε μα δεν δουλεύει ενώ συνεχίζει να παίρνει 220v . Τεσπα είπαμε η απάντηση πιο κάτω.
    ε) ρε παιδιά, συνεχίζω να λέω ότι ή εγώ δεν καταλαβαίνω τι γράφετε ή κάτι δεν μου λέτε καλά: τι σημαίνει "το φις ανάποδα στη πρίζα"? Δηλαδή σε μια πρίζα σούκο στο σπίτι σου που βάζεις το αντίστοιχο φις, γνωρίζεις κάθε φορά ποιο καρφί του φις βάζεις σε ποια πλευρά της πρίζας?

    τεσπα, ΜΑΛΛΟΝ η απάντηση:



    20240702_170619.jpg

    αυτό που έχω κυκλώσει υποθέτω λήγει κάθε υπόθεση για το αν έχει θερμικό ή όχι?

    (επειδή δεν έχω άμεση πρόσβαση στο χώρο) Θα πάω να ελέγξω αν ο ανεμιστήρας ξαναανάβει αμέσως μετά το on-off που τόσο καιρό νόμιζα και πιθανώς σας παιδεύω τσάμπα ή αν χρειάζεται χρόνο ( = θερμικό), και πιθανολογώ ότι είμαι τόσο γκαντέμης που και ο ανεμιστήρας με τον οποίο έκανα τράμπα έχει ακριβώς το ίδιο θέμα...

  8. #16
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.186

    Προεπιλογή

    α) θερμοκρασία ανεβάζει και ο συμπιεστής. Άρα οι συνθήκες δεν είναι ίδιες στα δυο μηχανηματα.
    β) ε και;
    γ) ανάποδα ως προς τη σήμανση L/N (ή F/N) άρα πολύμετρο θα μετρά τάση (ac, όχι +/-)μεταξύ N και γείωσης (όταν μετράς λάθος και πρίζα ανάποδα), ή μεταξύ F και γείωσης (όταν η πρίζα είναι ανάποδα ως προς τη σήμανση ΚΑΙ μετράς λάθος ΚΑΙ η πλακέτα ΔΕΝ τροφοδοτεί τον ανεμιστήρα). Το ανάποδα ως προς τη σήμανση δεν είναι πρόβλημα όταν μετράς μεταξύ F/N (δηλαδή σωστές μετρήσεις).
    δ) ναι έχει θερμικό αλλά δεν ξέρουμε αν κόβει από αυτό (οι μετρήσεις δεν είναι αρκετές/ορθές). Ουτε τάση μέτρησες σωστά, ούτε αν ζεματάει μας είπες. Επίσης δεν ταιριάζει με το ότι το βγάζεις από την πρίζα (αφού κόψει ο ανεμιστηρας και πριν κοψει ο συμπιεστης) και ξεκινά αμέσως με το που το ξαναβαζεις.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) ναι βρε παιδί μου, αλλά τα 2 μηχανηματα είναι copy paste μεταξύ τους + σαν εγκατάσταση + σε τι χώρο ψύχουν + σε τι χώρο βρίσκονται οι εξωτ. μονάδες, όλα ίδια ακριβώς. Τελικά η απάντηση μάλλον είναι πιο κάτω
    β) μα κανείς δεν πειράζει κάτι, όταν εμφανίζεται το πρόβλημα.
    γ) όταν αρχικά λειτουργεί και μετά κόβει χωρίς να το ακουμπήσεις καθόλου, και κάποιος γράφει για "ανάποδα φάση+ουδέτερος στην παροχή", αναρωτιέμαι τι σημαίνει αυτό και πως μπορώ να το ελέγξω, σκεπτόμενος ότι ψάχνω για+-. Ξαναλέγοντας βέβαια ότι "εναλασσόμενο ρεύμα παιδιά...".
    δ) ε μα δεν δουλεύει ενώ συνεχίζει να παίρνει 220v . Τεσπα είπαμε η απάντηση πιο κάτω.
    ε) ρε παιδιά, συνεχίζω να λέω ότι ή εγώ δεν καταλαβαίνω τι γράφετε ή κάτι δεν μου λέτε καλά: τι σημαίνει "το φις ανάποδα στη πρίζα"? Δηλαδή σε μια πρίζα σούκο στο σπίτι σου που βάζεις το αντίστοιχο φις, γνωρίζεις κάθε φορά ποιο καρφί του φις βάζεις σε ποια πλευρά της πρίζας?

    τεσπα, ΜΑΛΛΟΝ η απάντηση:



    20240702_170619.jpg

    αυτό που έχω κυκλώσει υποθέτω λήγει κάθε υπόθεση για το αν έχει θερμικό ή όχι?

    (επειδή δεν έχω άμεση πρόσβαση στο χώρο) Θα πάω να ελέγξω αν ο ανεμιστήρας ξαναανάβει αμέσως μετά το on-off που τόσο καιρό νόμιζα και πιθανώς σας παιδεύω τσάμπα ή αν χρειάζεται χρόνο ( = θερμικό), και πιθανολογώ ότι είμαι τόσο γκαντέμης που και ο ανεμιστήρας με τον οποίο έκανα τράμπα έχει ακριβώς το ίδιο θέμα...

  9. #17

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) θερμοκρασία ανεβάζει και ο συμπιεστής. Άρα οι συνθήκες δεν είναι ίδιες στα δυο μηχανηματα.
    β) ε και;
    γ) ανάποδα ως προς τη σήμανση L/N (ή F/N) άρα πολύμετρο θα μετρά τάση (ac, όχι +/-)μεταξύ N και γείωσης (όταν μετράς λάθος και πρίζα ανάποδα), ή μεταξύ F και γείωσης (όταν η πρίζα είναι ανάποδα ως προς τη σήμανση ΚΑΙ μετράς λάθος ΚΑΙ η πλακέτα ΔΕΝ τροφοδοτεί τον ανεμιστήρα). Το ανάποδα ως προς τη σήμανση δεν είναι πρόβλημα όταν μετράς μεταξύ F/N (δηλαδή σωστές μετρήσεις).
    δ) ναι έχει θερμικό αλλά δεν ξέρουμε αν κόβει από αυτό (οι μετρήσεις δεν είναι αρκετές/ορθές). Ουτε τάση μέτρησες σωστά, ούτε αν ζεματάει μας είπες. Επίσης δεν ταιριάζει με το ότι το βγάζεις από την πρίζα (αφού κόψει ο ανεμιστηρας και πριν κοψει ο συμπιεστης) και ξεκινά αμέσως με το που το ξαναβαζεις.
    στο γ) ζαλίστηκα και σε έχασα τελείως

    δ) δεν είμαι σίγουρος τελικά ότι ο ανεμιστήρας ξεκινάει αμέσως αν κάνεις restart...

    Ερώτηση: αν τελικά κόβει από το θερμικό του ο ανεμιστήρας, αν όσο είναι ακόμα ζεστό βάλω το πολύμετρο στις άκρες των καλωδίων του ανεμιστ με τα καλώδιά του βγαλμένα από τις κλέμες (ελέυθερα δηλαδή, να κρέμονται και να ακουμπάνε μόνο πολύμετρο), τότε υποθέτω ότι δεν θα κλείνει το κύκλωμα και δεν θα κάνει μπιπ το πολύμετρο για continuity, σωστά? Και αν τα αφήσω έτσι και περιμένω, κάποια στιγμή θα σφυρίξει το πολυμ γιατί κρύωσε το θερμικό και έκλεισε κύκλωμα, σωστά πάλι?

  10. #18
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.186

    Προεπιλογή

    γ) γι' αυτό να μετράς στους δυο ακροδέκτες (F/N) και άσε τη γείωση ήσυχη. Το πολύμετρο μετρά διαφορά δυναμικού. Η γείωση κάνει (μεγάλη) διαφορά με τη φάση. Αν τη φάση την έχεις στο F ή στο N εξαρτάται από το πως σύνδεσες τη πρίζα.

    Γιατί να αποσυνδέσεις ακροδέκτες ανεμιστήρα και να κάψεις τα χέρια σου αν ζεματά;
    Πρώτον, μπορεις να βγάλεις μια πρώτη ένδειξη ακουμπώντας τον με προσοχή!!!! (αν έχει 120 βαθμους στο εσωτερικό, θα έχει 80-90 στο περίβλημα του αν ανεβάζει θερμοκρασία από το εσωτερικό του ή θα έχει 120 βαθμούς στο περίβλημα αν ανεβάζει θερμοκρασία λόγω γειτνίασης με το συμπιεστή) και
    δεύτερον, μπορείς να μετρήσεις μεταξύ F/N. Αν έχεις τάση 230V, τότε δεν λειτουργεί ο ανεμιστήρας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο γ) ζαλίστηκα και σε έχασα τελείως

    δ) δεν είμαι σίγουρος τελικά ότι ο ανεμιστήρας ξεκινάει αμέσως αν κάνεις restart...

    Ερώτηση: αν τελικά κόβει από το θερμικό του ο ανεμιστήρας, αν όσο είναι ακόμα ζεστό βάλω το πολύμετρο στις άκρες των καλωδίων του ανεμιστ με τα καλώδιά του βγαλμένα από τις κλέμες (ελέυθερα δηλαδή, να κρέμονται και να ακουμπάνε μόνο πολύμετρο), τότε υποθέτω ότι δεν θα κλείνει το κύκλωμα και δεν θα κάνει μπιπ το πολύμετρο για continuity, σωστά? Και αν τα αφήσω έτσι και περιμένω, κάποια στιγμή θα σφυρίξει το πολυμ γιατί κρύωσε το θερμικό και έκλεισε κύκλωμα, σωστά πάλι?

  11. #19

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    γ) γι' αυτό να μετράς στους δυο ακροδέκτες (F/N) και άσε τη γείωση ήσυχη. Το πολύμετρο μετρά διαφορά δυναμικού. Η γείωση κάνει (μεγάλη) διαφορά με τη φάση. Αν τη φάση την έχεις στο F ή στο N εξαρτάται από το πως σύνδεσες τη πρίζα.

    α) Γιατί να αποσυνδέσεις ακροδέκτες ανεμιστήρα και να κάψεις τα χέρια σου αν ζεματά;
    β) Πρώτον, μπορεις να βγάλεις μια πρώτη ένδειξη ακουμπώντας τον με προσοχή!!!! (αν έχει 120 βαθμους στο εσωτερικό, θα έχει 80-90 στο περίβλημα του αν ανεβάζει θερμοκρασία από το εσωτερικό του ή θα έχει 120 βαθμούς στο περίβλημα αν ανεβάζει θερμοκρασία λόγω γειτνίασης με το συμπιεστή) και
    γ) δεύτερον, μπορείς να μετρήσεις μεταξύ F/N. Αν έχεις τάση 230V, τότε δεν λειτουργεί ο ανεμιστήρας.
    α) εννοούσα θα βγάλω τα καλώδια από την κλεμοσειρά, ώστε να μην κλείνει κύκλωμα εκεί αλλά να ελέγχω μόνο καλωδιο φάσης ---> θερμικό ---> περιέλιξη ---> καλώδιο ουδέτερου. αν έχει κόψει από θερμικό, τότε τα καλώδια μεταξύ τους δεν θα κλείνουν κύκλωμα, σωστά? και θα το κάνω αυτό για τον ίδιο λόγο με το β:

    β) δύσκολο, γιατί όλες αυτές οι εργασίες γίνονται πάνω σε σκάλα, ψηλά, και η σκάλα δεν μπορεί να πατήσει και σε όποιο σημείο βολεύει γιατί το έδαφος από κάτω έχει διαβαθμίσεις. Οπότε το να ξεκουμπώσω τα δύο καλώδια από το πλάι της εξωτ. μονάδας είναι πολύ πιο εύκολο από ότιδήποτε άλλο. Γενικά είναι λίγο δύσκολο να κάνεις εργασίες βάλε-βγάλε. Η φωτό από το ταμπελάκι του ανεμιστήρα πάρθηκε από αυτόν που έχω βγάλει (τον αρχικό του μηχανήματος και ολόιδιο με τον τωρινό που πάρθηκε από άλλο ίδιο μηχάνημα)

    γ) αν έχει τάση 220-230v ανάμεσε σε F/N και παρ' όλα αυτά δεν δουλέυει, και αργεί να ξαναπάρει αλλά ξαναπαίρνει, υποθετουμε θερμικο, σωστά? Οπότε για αυτό θέλω να επιβεβαιώσω: αν κόβει το θερμικό, είναι σαν ασφάλεια. όσο είναι ζεστό, μένει ανοικτό το κύκλωμα, ορθόν?

  12. #20
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.186

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
    γ) αν έχει τάση 220-230v ανάμεσε σε F/N και παρ' όλα αυτά δεν δουλέυει, και αργεί να ξαναπάρει αλλά ξαναπαίρνει, υποθετουμε θερμικο, σωστά? Οπότε για αυτό θέλω να επιβεβαιώσω: αν κόβει το θερμικό, είναι σαν ασφάλεια. όσο είναι ζεστό, μένει ανοικτό το κύκλωμα, ορθόν?
    (Αν εχει ταση 230V και ειναι υπερβολικα ζεστος, τι αλλο εκτος απο διακοπη θερμικου μπορει να ειναι

    Ναι το θερμικο ειναι σαν ασφαλεια που διακοπτει το κυκλωμα οταν ειναι ζεστο εντος συγκεκριμενων οριων θερμοκρασιας.

    Αρα για δικους σου λογους θελεις την ωρα που θα σβησει ο ανεμιστηρας, να αποσυνδεσεις τους ακροδεκτες του απο τα f/n (ελπιζω αφου βγαλεις την πριζα) και να μετρησεις με ωμομετρο για υπαρξη αντίστασης ή οχι.

    Χρησιμοποιησε το πολυμετρο σε θεση αντιστασης. Οχι σε θεση ελεγχου συνέχειας (με τη γνωστη σφυριχτρα).
    Εφοσον εχεις ανεμιστηρα εκτος, μετρησε τον να ξερεις τι ενδειξη να περιμενεις.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Κλιματιστικό Samsung] Σταματάει η λειτουργεία της εξωτερικής μονάδας
    από giorgos_giorgos στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-20, 22:04
  2. [Κλιματιστικό Toyotomi] Ανεμιστήρας Εσωτερικής Μονάδας Κλιματιστικού
    από tsilijohn66 στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-19, 12:37
  3. Ανεμιστήρας Εσωτερικής Μονάδας Κλιματιστικού
    από tsilijohn66 στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-19, 11:55
  4. [Κλιματιστικό Panasonic] Πρόβλημα Αir Condition: Δεν κλίνει ο ανεμιστήρας της εσωτερικής μονάδας
    από kchios στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-17, 00:33
  5. [Κλιματιστικό Toyotomi] Ο ανεμιστήρας της εξωτερικής μονάδας δεν δουλεύει
    από setes στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-17, 12:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας