PDA

Επιστροφή στο Forum : TEFAL GV6721 πρόβλημα με ατμο



kiasfosotiris
14-11-22, 16:03
Καλησπέρα σας,
έχω στην κατοχή μου ένα ατμοσιδερο TEFAL GV6721 το οποίο ξεκινάει δουλεύει κανονικά αλλά μετά από λίγο σταματάει να βγάζει ατμό.Το σβήνω,το αναβω,δουλεύει πάλι για λίγο κ πάλι σταματάει.το έχω επισκευάσει 2 φορές αλλά κ πάλι μου έβγαλε το ίδιο πρόβλημα.ο τεχνικός λέει πλακέτα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω αυτήν την εποχή αλλά λεφτά για να το συγκεκριμένο σίδερο.θα προσπαθήσω με την βοήθεια σας να το φτιάξω.αν δεν φτιαχτεί θα πάει στα σκουπίδια κ θα πάω να πάρω άλλο.αλλα πάντα πιστεύω στην δεύτερη ευκαιρία των συσκευών.αλλα δυστυχως από ατμοσιδερα δεν κατέχω.οποτε οποιαδήποτε βοήθεια σας είναι καλοδεχουμενη
Σας ευχαριστω

Di*Ca_Electronic
15-11-22, 20:14
Φίλε Σωτήρη,
εφόσον έχεις κάποιες γνώσεις σ΄ Ηλεκτρολογικά / Ηλεκτρονικά θέματα και διαθέτεις τα κατάλληλα εργαλεία,
ξεβίδωσε τ΄ ατμοσίδερο αποσύνδεσε τη πλακέτα και φωτογράφησέ τη ευκρινώς κι από τη πάνω κι από τη κάτω
όψη κι ανέβασε τις φωτογραφίες.
Οι όλες ενέργειές θα γίνουν με τ΄ ατμοσίδερο εκτός ρεύματος φυσικά.
Δείξε μεγάλη προσοχή σ΄ ότι κάνεις για να μην προκαλέσεις περισσότερες ζημιές αλλά κυρίως δείξε προσοχή
για τη προσωπική σου ασφάλεια.
Φιλικά.
Δημήτρης Καρούσης

konxoy
19-11-22, 10:46
Γειά σας. Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα με ίδιο μοντέλο, ήταν τελικά η πλακέτα? Ευχαριστώ.