PDA

Επιστροφή στο Forum : HIKVISION DS-7208HQHI-K1/A



aser
12-12-20, 16:31
Καλησπερα σας

Ξαφνικα εχει απο το μεσημερι που το καταγραφικο αναβη και σβυνει την εικονα δηλ ποτε βλεπει συνδεση με καμερα και ποτε δεν βλεπει, δοκιμασα να σβησω των σκληρο δισκο αλλα τιποτα δεν εγινε το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει, κοιταξα και της ρυθμισεις αλλα δεν ειδα κατι για αυτο το θεμα. Πριν το στειλω πισω για αντικατασταση γιατι ειναι στην εγγυηση μηπως καποιος απο σας εχει αντιμετωπισει τετοιο θεμα μηπως και ειναι μικρο το προβλημα.

Di*Ca_Electronic
12-12-20, 17:42
Πρώτα φίλε Σταύρο,
έλεγξε όλες τις συνδέσεις στις υποδοχές του καταγραφικού και στην/στις κάμερα/ες αν είναι
"κουμπωμένες καλά", όπως και τη καλή ποιότητα των καλωδίων.
Κατόπιν έλεγξε με spare κάμερα σ΄ όλες τις εισόδους του καταγραφικού αν δημιουργείται το
πρόβλημα που αναφέρεις.
Σε περίπτωση μη ύπαρξης κάμερας έλεγξε τη/τις ήδη υπάρχουσα/ες σ΄ οποιαδήποτε συσκευή
οπτικοποίησης σήματος για τη καλή λειτουργία τους.
Τέλος αν το πρόβλημα συνεχίζει ν΄ υφίσταται τότε επιστρέφεις το καταγραφικό γι΄ επισκευή
ή αντικατ/ση.
Φιλικά.
Δημήτρης Καρούσης

mikemtb73
12-12-20, 18:23
Τι καμερα ειναι, δυκτιακη? High definition ? Απλη αναλογικη?
Σιγουρα δε φταίει το τροφοδοτικο της?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aser
12-12-20, 20:23
Καλησπερα τελος καλα ολα καλα, εκανα μια επικη γκαφα, πατησα χωρις να καταλαβω το πληκτρο αναστροφη δηλ βλεπω πρωτα της 4 καμερες και μετα γυριζει αυτοματα στης αλλες 4 που δεν εχω βαλει ακομα καμερες γιατι της αγοραζω σιγα σιγα μεχρι να ολοκληρωθει. Ετσι λοιπον οταν εβλεπα εικονα και μετα γυρνουσε στης αλλες 4 εγω νομιζα οτι κατι συμβαινει με το μηχανημα. Απενεργοποιησα την αναστροφη και τελος καλα, σας ευχαριστω ολους για της απαντησεις. Να πω και την αληθεια το μηχανημα τωρα το πηρα και το προηγουμενη αλλης μαρκας δεν ειχε αυτη την εντολη.

Di*Ca_Electronic
14-12-20, 04:54
Απλά πράγματα λοιπόν φίλε Σταύρο, που όσο εξελίσσεται η τεχνολογία συμβαίνουν και στους καλύτερους.
Πράγματι έχει αρκετές δυνατότητες το καταγραφικό σου - 8 κάμερες είναι πολλές, αλλά πάντα χρήσιμες -.
Καλή σου ημέρα και καλή εβδομάδα να ΄χουμε.
Φιλικά.
Δημήτρης Καρούσης

aser
18-12-20, 01:31
Φιλε Δημητρη, επελεξα το ποιο μικρο καταγραφικο για να βαλω καμερα στην αποθηκη το μικροτερο με 4 καμερες δεν μου εκανε την δουλεια επρεπε να καλυψω και το πισω μερος, θα μπουν σιγα σιγα και τα υπολοιπα. καλα Χριστουγεννα και καλες γιορτες σε σενα και την οικογενεια σου.

Di*Ca_Electronic
20-12-20, 03:24
Φίλε Σταύρο,
εύχομαι κι εγώ από καρδιάς ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ με παντοτινή ΥΓΕΙΑ γι΄ όλους μας.
Φιλικά.
Δημήτρης Καρούσης