PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΦΩΤΑΚΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ



mariost
28-11-20, 12:26
Στο βίντεο αυτό θα δούμε πως μπορούμε να επισκευάσουμε τα λαμπάκια του χριστουγεννιάτικου δένδρου μας εύκολα χωρίς κανένα κίνδυνο ηλεκτροπληξίας . Αν είναι πολύ λίγα τα καμμένα και η συστοιχία είναι καλής ποιότητας και ακριβή, τότε αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε.
https://youtu.be/589dED4NDyE

nyannaco
28-11-20, 13:03
Offtopic: κάνε σε παρακαλώ τη χάρη σε μας τους μεγαλύτερους, μην χρησιμοποιείς μικρότερη γραμματοσειρά, μας βγαίνουν τα (πρεσβυωπικά) μάτια!

NEOMELOS
28-11-20, 18:02
Τι χάρη να μας κάνει Νίκο.
Ο φίλος Μάριος δεν καταδέχεται να απαντήσει στο φόρουμ, και αυτά που ανεβάζει τα ανεβάζει για να διαφημίζει τη σελίδα του στο Youtube από όπου μας τα περνάει με copy paste.

mariost
05-12-20, 23:54
Offtopic: κάνε σε παρακαλώ τη χάρη σε μας τους μεγαλύτερους, μην χρησιμοποιείς μικρότερη γραμματοσειρά, μας βγαίνουν τα (πρεσβυωπικά) μάτια!
Οκ δεν ήξερα ότι μπορείς να επιλέξεις γραμματοσειρά.Οντως και εγώ τώρα που μου το λέτε με το ζόρι τα βλέπω.

mariost
06-12-20, 00:04
Τι χάρη να μας κάνει Νίκο.
Ο φίλος Μάριος δεν καταδέχεται να απαντήσει στο φόρουμ, και αυτά που ανεβάζει τα ανεβάζει για να διαφημίζει τη σελίδα του στο Youtube από όπου μας τα περνάει με copy paste.
Σόρυ φίλε μου. Για να πω την αλήθεια δεν μπαίνω πολύ συχνά στο φόρουμ.Δεν είναι ότι δεν καταδέχομαι να απαντήσω. Ισως είμαι από τους ελάχιστους που απαντούν άμεσα στο you tube και στις ομάδες του F/b. Φαίνεται και στα σχόλια και στο προφίλ μου στο f/b. Απλά εκεί υπάρχουν συνεχώς ειδοποιήσεις και τις βλέπω αμέσως. Θα κυττάξω να μπαίνω πολύ πιο συχνά ειδικά τις πρώτες μέρες των δημοσιεύσεων για να βλέπω τις απαντήσεις και να γίνεται κουβέντα. Οσο για το κανάλι όλοι προσπαθούμε να το διαφημίζουμε κακά τα ψέμματα. Υπόσχομαι ότι θα είμαι περισσότερο ενεργός από εδώ και πέρα. Πάντως σε περίπτωση αμέλειας μου παρακαλώ αφήστε μία υπενθύμιση στα σχόλια στο youtube όπου θα το δω αμέσως.Συγγνώμη και πάλι.

DGeorge
03-01-21, 06:52
Παίδες χαίρετε κι από εδώ! Προσωπικά, δεν γνωρίζω τι θέλει να κάνει ο φίλος μας ο Μάριος, και τι Όχι!
Ωστόσο, είπα να μπω στο Θέμα, καθώς βρήκα τον όλο σκοπό "ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΦΩΤΑΚΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ" ολίγον χασομέρι. Και εξηγούμαι, για να μην παρεξηγούμαι!
Βρε παιδιά, αν δεν σφάλω, τα νεώτερου τύπου τέτοια φωτάκια είναι πλέον LED. Αυτό σημαίνει εξαιρετικά χαμηλού κόστους (λόγω ΚΙΝΑΣ), όπως και εξαιρετικά μακρού χρόνου ζωής (λόγω Φύσης της εφεύρεσης LED).
Δεν ισχύει το καθεστώς, το οποίον ίσχυε, με τα φωτάκια φωτεινού νήματος!! Οπότε, αν παρ' ελπίδα καούν 1~2 τύπου LED από τη σειρά σας, δεν αξίζουν οι "εργατώρες" σας, για την επισκευή τους. Σας συμφέρει ΠΟΛΥ περισσότερο να αγοράσετε μιά νέα σειρά, ίσως και διαφορετικού σχεδίου, που να σας αρέσει και περισσότερο, από ΤΟΥ να "χασομερήσετε" προσπαθώντας να βρήτε τι χάλασε! ...Εκτός αν όντως το κάνετε -σε περίοδο LOCK-DOWN- για το χασομέρι και την πλάκα σας...:biggrin: Περί ορέξεως ουδείς λόγος!!!!:hahahha::hahahha::hahahha::hahahha:

νεκταριοος
03-01-21, 20:52
και ομος εγω παιδια το εκανα (παλια σειρα -νημα) μου πηρε μια μερα βεβαια ......:lool: