PDA

Επιστροφή στο Forum : [Neff] Κουζίνα και φούρνος Neff



Nikitas74
17-10-19, 22:41
Καλησπέρα σε όλους, είπα να γράψω κι εγώ για το πρόβλημα μου μήπως και βρω άκρη. Είστε κοινότητα που βοηθάει και είπα να σας "ταλαιπωρήσω" κι εγώ λιγάκι :wiink:.

Εχω μια Neff κουζίνα εντοιχισμένη με φούρνο (είναι ξεχωριστά κομμάτια στον πάγκο). Από σήμερα το απόγευμα έπαψε να λειτουργεί και η κουζίνα (είχε προηγηθεί ο φούρνος). Στην οθόνη της θερμοκρασίας παρουσιάζεται η ένδειξη -5- ή -S- αν αυτό βοηθά.

(Μοντέλο δεν ξέρω πως να το βρω :saad:)

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη φιλοξενία και το χρόνο σας.

panagiwtis
17-10-19, 23:37
https://www.ukwhitegoods.co.uk/forums/forum/public-support-forums/help-and-support/cooker-and-oven-forum/21153-neff-u1524-double-oven-fault-code-5

Στο #2 έχει τη λύση στο πρόβλημα σου..

Έχει ενεργοποιηθεί η προστασία για παιδιά.. και είναι -S- από το "safe".

Nikitas74
17-10-19, 23:52
Πραγματικά, αυτό ήταν η λύση! Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη ;)

Έμαθα και το μοντέλο! Ο φούρνος μάλλον θα συνεχίζει να μην λειτουργεί. Μάλλον στην προσπάθειά μου να λειτουργήσει τον κλείδωσα.

Nikitas74
17-10-19, 23:53
Ένας ηλεκτρολόγος μου είπε πως είναι πρόβλημα στην πλακέτα. Φτιάχνεται;

panagiwtis
18-10-19, 00:03
Καλό θα ήταν να ανεβάσεις το μοντέλο, να προσθέσεις κάποιες φωτογραφίες και να αναφέρεις λεπτομερώς τα συμπτώματα που βλέπεις μήπως μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα αυτές τις συσκευές.

Nikitas74
20-10-19, 19:50
@panagiwtis Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μοντέλο δεν βλέπω να υπάρχει σε εμφανές σημείο. Τράβηξα και την κουζίνα έξω αλλά τα αυτοκόλλητα είναι χαλασμένα. Ο φούρνος ενώ γυρίζω το διακόπτη δεν ξεκινάει. Αν ξεκινήσει, δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Ίσως ανεβάσει μετά από πολύ ταλαιπωρία.