PDA

Επιστροφή στο Forum : [Τηλεόραση LG] LG 42LB5610



EMUDELTA
08-08-19, 12:31
Χαιρετίζω όλο το Forum. Έχει ο πατέρας μου μια LG 42LB5610 και ανά τακτά χρονικά διαστήματα του παρουσιάζει πρόβλημα. Όταν την ανοίγει περνάει σε κατάσταση αρχικής ρύθμισης και χρειάζεται να κάνει πάλι συντονισμό καναλιών για να παίξει.Έπειτα λειτουργεί για λίγο καιρό κανονικά και κάποια φάση πάλι ζητάει τις αρχικές ρυθμίσεις. Η ερώτησή μου είναι μήπως και πώς να κάνω αναβάθμιση του Firmware μέσω usb και αν ναι μήπως τυγχάνει να έχει κανείς το αρχείο, γιατί με το λίγο που έψαξα στο site της lg δεν βρήκα κάτι.

gianndats
08-08-19, 15:53
Χαιρετίζω όλο το Forum. Έχει ο πατέρας μου μια LG 42LB5610 και ανά τακτά χρονικά διαστήματα του παρουσιάζει πρόβλημα. Όταν την ανοίγει περνάει σε κατάσταση αρχικής ρύθμισης και χρειάζεται να κάνει πάλι συντονισμό καναλιών για να παίξει.Έπειτα λειτουργεί για λίγο καιρό κανονικά και κάποια φάση πάλι ζητάει τις αρχικές ρυθμίσεις. Η ερώτησή μου είναι μήπως και πώς να κάνω αναβάθμιση του Firmware μέσω usb και αν ναι μήπως τυγχάνει να έχει κανείς το αρχείο, γιατί με το λίγο που έψαξα στο site της lg δεν βρήκα κάτι.

Είναι smart tv, άρα μπορεί να συνδεθεί στο internet. Σύνδεσε την λοιπον, και μετα ψαξε στο μενου της να δεις που ειναι η αναβαθμιση

EMUDELTA
08-08-19, 16:51
Ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά δεν είναι Smart και δεν είδα πουθενά να έχει σύνδεση Ethernet.

johnkou
08-08-19, 17:30
Κανε απο δω αναβαθμιση αφου πρωτα διαβασεις τις οδηγιες https://www.lg.com/gr/support/support-product/lg-42LB5610#softwareFirmware

xani
08-08-19, 18:45
Χαιρετίζω όλο το Forum. Έχει ο πατέρας μου μια LG 42LB5610 και ανά τακτά χρονικά διαστήματα του παρουσιάζει πρόβλημα. Όταν την ανοίγει περνάει σε κατάσταση αρχικής ρύθμισης και χρειάζεται να κάνει πάλι συντονισμό καναλιών για να παίξει.Έπειτα λειτουργεί για λίγο καιρό κανονικά και κάποια φάση πάλι ζητάει τις αρχικές ρυθμίσεις. Η ερώτησή μου είναι μήπως και πώς να κάνω αναβάθμιση του Firmware μέσω usb και αν ναι μήπως τυγχάνει να έχει κανείς το αρχείο, γιατί με το λίγο που έψαξα στο site της lg δεν βρήκα κάτι.

update software

EMUDELTA
08-08-19, 18:57
Ευχαριστώ johnkou θα το κοιτάξω

EMUDELTA
08-08-19, 18:58
Φίλε μου Xani να σε καλά.