PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι δάπεδο να φτιάξω στο πάρκινγκ μου;



puntix
11-07-18, 19:31
Καλησπέρα, έχω ένα μικρό πάρκινγκ που βάζω τις μηχανές μου ,το οποίο έχει απλά τσιμεντοκονια κάτω και τίποτα περισσότερο, ψάχνω να φτιάξω κάποιο δάπεδο αντιολισθιτικο και να μην αποροφαει λάδια κτλ, αν έχετε να προτείνετε κάτι είμαι όλος αυτιά!

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

chipakos-original
11-07-18, 21:20
Εγώ στο δικό μου πάρκιν έβαλα πλακάκια.Υπάρχουν ωραιότατα πλακάκια άγρια από επάνω για να μην γλιστράς ακόμη και νερά να πέσουν επάνω τους. Και που χύθηκαν λάδια από το αυτοκίνητο απλά το σφουγγάρισα και έγινε όπως πριν.

νεκταριοος
11-07-18, 22:39
πολυ ωραιο θεμα και με την υγρασια ,μια μοκετουλα?

Gaou
11-07-18, 23:08
αν τα θέλεις όλα αυτα πάς σε εποξειδικά αυτοεπιπεδούμενα. τώρα και μια τσιμεντοκονια αμα πάρεις και την πλακώσεις σε λουστρα δεν θα ρουφάει λάδια αλλα με την παροδο του χρόνου θα θέλει περάσματα (λουστρα) ξανα και ξανα.

xsterg
12-07-18, 19:34
τα εποξειδικα ειναι μια πολυ καλη λυση. επίσης θα σου ελεγα αν θελεις πλακακι ντε και καλα να πας σε πλακες πεζοδρομιου. δεν σπανε, δεν χαλανε με τιποτα, οσο και αν ειναι το βαρος σε ενα τυπικο γκαραζ. εδω αντεχουν μεχρι και φορτηγο. εχω εγω στο γκαραζ μου και ευχαριστω τον κατασκευαστη που ειχε βαλει τετοιες. α και αν χρειαστει να σπασεις μερικες βρισκεις ευκολα και φτηνα τις ιδιες. οχι σαν τα πλακακια που ετσι και περασει 1 χρονος μετα δεν βρισκεις και πρεπει να εχεις στοκ.

puntix
13-07-18, 16:54
Δεν με παίρνει για πλάκες λόγο υψους

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk