PDA

Επιστροφή στο Forum : Κομπρεσέρ 12v & 220v (LuftkompressorAC/DC)



DimMani
17-06-18, 12:23
Πρόσθεσα αέρα 3 φορές σε δοχείο διαστολής σε πιεστικό νερού , στα 220v . Στην 4η και τελευταία φορά , ρετάρει και σταματάει . Όταν όμως το ακροφύσιο είναι ελεύθερο δίνει αέρα , επάνω στοδοχείο δεν δουλεύει . Τα δύο άκρα/σημεία εισόδου και εξόδου του αέρα δενδείχνουν κάποιο πρόβλημα . Το αγόρασα πέρσι από το διαδίκτυο , αλλά η ιστοσελίδα/πωλητής...πέθανε . Κάθε ιδέα/άποψη σεβαστή . Ευχαριστώ .

https://www.ebay.it/itm/MINI-COMPRESSORE-AD-ARIA-PORTATILE-CASA-VIAGGI-AUTO-AC-DC-12V-220W-250PS-L-/262486312463

mikemtb73
17-06-18, 16:14
Το ότι έχεις θεμα με το δοχείο διαστολής, το έχεις σκεφτεί?
Εμείς στο σπίτι βάζουμε αέρα μια φορά στα 3 χρόνια.
Κανε το εξής: βγάλε τελείως τον αέρα από το δοχείο διαστολής ( έχοντας σε λειτουργία το πιεστικο). Αν βγάλει νερό είναι τρύπιο. Αν δεν ειναι
Τρυπιο, κόψε ρεύμα από το πιεστικο, άνοιξε την βρύση, και μετά βάλε αερα. (Θέλει ώρα)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

DimMani
17-06-18, 18:27
Το ότι έχεις θεμα με το δοχείο διαστολής, το έχεις σκεφτεί?
Εμείς στο σπίτι βάζουμε αέρα μια φορά στα 3 χρόνια.
Κανε το εξής: βγάλε τελείως τον αέρα από το δοχείο διαστολής ( έχοντας σε λειτουργία το πιεστικο). Αν βγάλει νερό είναι τρύπιο. Αν δεν ειναι
Τρυπιο, κόψε ρεύμα από το πιεστικο, άνοιξε την βρύση, και μετά βάλε αερα. (Θέλει ώρα)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
Ευχαριστώ . Αύριο θα αντικαταστήσω το δοχείο διαστολής(έχει πρόβλημα εδώ και τουλάχιστον 3 μήνες) με fluidCobtrol της Brio και πιστεύω , μάλλον ελπίζω ότι θα καθαρίσω με το πιεστικό . Την Brio μου την πρότεινε ο υδραυλικός . Το κομπρεσεράκι είναι για πέταμα ;;;

mikemtb73
17-06-18, 18:55
Το κομπρεσεράκι είναι για πέταμα ;
Αυτό ΔΕΝ το ξέρω. Τι πίεση ανεβαζει?


Sent from my SM-J710F using Tapatalk

DimMani
21-06-18, 18:52
Αυτό ΔΕΝ το ξέρω. Τι πίεση ανεβαζει?


Sent from my SM-J710F using Tapatalk
Δοκίμασα στο λάστιχο του αυτ/του τα 12v και για την ώρα , δουλεύει .