PDA

Επιστροφή στο Forum : [Miele] Πρόβλημα με κεραμικές Εστίες Miele KM 503



iliasraver
04-05-17, 10:01
Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα (το forum μου το σύστησε ενας φιλος)
Οπως λέει και ο τίτλος ,εχω πρόβλημα με τους διακοπτες αφής της κεραμικής εστίας.δεν λειτουργεί η επέκταση των ματιών στη μεγαλύτερη διάσταση.
Ηρθε τεχνικος απο τη Miele ,και αφου πληρωθηκε 29 € μου εξηγει πως πρέπει να αλλάξω την πλακέτα των διακοπτών η οποία στοιχίζει 350-360 €.....:w00t:,αλλα αν μεσα σε 2 μηνες γινει η αγορά θα μου αφαιρεσουν τα 29 €. Απο τη χαρά μου μου ηρθε να τον αγκαλιάσω αλλά πρότιμησα να του πω να φυγει γρηγορα πριν αγριεψουν τα πράγματα....!!!!
Μήπως κάποιος ρε παιδιά εχει κάποια ιδέα πριν πάω για αγορά αλλων εστιών..??

FILMAN
04-05-17, 10:16
Φίλε μου μπορείς να βάλεις μια φωτο της συγκεκριμένης πλακέτας;

klik
04-05-17, 10:52
Έχεις ένδειξη ότι λειτουργεί το κουμπί; ανάβει κάποιο ενδεικτικό φωτάκι; ηχο κλικ ακους όταν ανάβεις ή σβήνεις την επεκταση;

p270
04-05-17, 11:24
oi πλακετες αυτες φτιαχνονται ακομα και εσυ δεν ξερεις να το κανεις υπαρχουν εργαστηρια που τις επισκευαζουν με πολυ μικρο κοστος αν βεβαια γνωριζεις απο ηλεκτρονικα θα βρεις βοηθεια και απο εδω

iliasraver
04-05-17, 11:45
43584
Eιναι ο διακοπτης Νο 7 που δεν λειτουργει και δεν αναβει η ενδειξη Νο6
Με ενδιαφερει αν υπάρχει καποιος η ενα εργαστηριο σε Αθηνα η Πειραιά ...

iliasraver
04-05-17, 12:10
Φίλε μου μπορείς να βάλεις μια φωτο της συγκεκριμένης πλακέτας;
Φιλιππε δεν εχω βγαλει την πλακέτα απο τις εστιες....και ο τυπος που ηρθε με κατι "βεντουζες¨" εκανε τη διαγνωση.....αν βοηθαει ομως θα πρέπει να αποσυνδέσω και να φωτογραφίσω την πλακέτα

p270
04-05-17, 12:47
Φιλιππε δεν εχω βγαλει την πλακέτα απο τις εστιες....και ο τυπος που ηρθε με κατι "βεντουζες¨" εκανε τη διαγνωση.....αν βοηθαει ομως θα πρέπει να αποσυνδέσω και να φωτογραφίσω την πλακέτα

βγαλε φωτο να βοηθησουμε