PDA

Επιστροφή στο Forum : [Οθόνη Eizo] Υγρασία μέσα σε LCD



olorin
25-01-17, 13:19
Γεια σας.Έχει πέσει νερό σε μια καλή οθόνη EIZO.Την άνοιξα,έβγαλα τελείως το LCD αλλά βλέπω ότι το νερό έχει ποτήσει μέσα της....Τη ζέστανα ελαφρα με σταθμό θερμού αέρα αλλά το νερό εξαπλώνεται...Δείτε φωτογραφία:
43032

Είναι η πάνω δεξιά κυλίδα και στη μέση πάνω κάποια στίγματα...Τι μπορώ να κάνω για να βγει το νερό;Ευχαριστώ!

agis68
25-01-17, 18:13
θα έλεγα όχι με πιστόλι θερμού αέρα αλλά με πιστολάκι μαλλιών εκτός αν έχεις σταθμό ζεστού αέρα...αν βάλε θερμοκρασία χαμηλά και στεγνωσέ την σταδιακά και αργά.... ασε την να στεγνώση σε κατακόρθφη θέση για μέρες. δεν βοηθάει ο καιρός οπότε μην βιαστείς.


Edit :ειδα τη φωτό.....εχει σκουριάσει η λαμαρίνα ή είναι ιδέα μου και πόσο καιρό είναι έτσι η οθόνη???? χλωμό!

olorin
26-01-17, 09:35
Δεν είναι η λαμαρίνα σκουριασμένη ,είναι το νερό σε αυτά τα σημεία και καποια κόλα πάνω στη λαμαρίνα...Η οθόνη είναι έτσι μέρες...μη σου πω και 15. Απλά δεν μπορώ να κάταλάβω πως το νερο πέρασε εκεί μέσα...

klik
26-01-17, 13:09
Απλά δεν μπορώ να κάταλάβω πως το νερο πέρασε εκεί μέσα...διότι δεν σκέφτηκαν να την κάνουν υδατοστεγή για χρήση εντός ενυδρείου

olorin
26-01-17, 14:26
διότι δεν σκέφτηκαν να την κάνουν υδατοστεγή για χρήση εντός ενυδρείου

Καλά τα λες μόνο που δεν εχω ενυδρείο σπίτι μου,παρά μόνο πισίνα!!!:001_tt2: