PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση θερμοστάτη



΄΄ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΝΙΑΚ΄΄
29-10-16, 01:57
Καλησπέρα σας, έχω μια απορία σχετικά με έναν θερμοστάτη χώρου που θέλω να αγοράσω είναι ο Siemens rdd100. Λοιπόν η πρώτη απορία μου είναι σχετικά με την σύνδεσή του καθώς γνωρίζω από αυτά τα πράγματα αλλά θέλω να είμαι σίγουρος προς αποφυγήν σφαλμάτων και η άλλη είναι ότι ο παλιός μου θερμοστάτης IMIT TA2 αντέχει max230v και max16(6)A ενώ αυτός αντέχει max230v και max5(2)A τι να κάνω να τον πάρω και να τον εγκαταστήσω η θα μου ''εκραγεί'';;;:confused1: Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

vasilimertzani
29-10-16, 19:38
Εφοσον δεν ξερουμε που θα δινει εντολη κανενας δεν μπορει να σου απαντησει με σιγουρια αν κανει η οχι.συνηθως δεν εχουν προβλημα.

΄΄ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΝΙΑΚ΄΄
29-10-16, 22:33
Εφοσον δεν ξερουμε που θα δινει εντολη κανενας δεν μπορει να σου απαντησει με σιγουρια αν κανει η οχι.συνηθως δεν εχουν προβλημα.Συγνώμη που δεν το τόνισα εννοώ θερμοστάτη για διαμέρισμα ,αυτονομίας καλοριφέρ.

johnnyb
29-10-16, 23:37
Aν δινει εντολη σε πινακα αυτονομιας δεν εχεις θεμα

΄΄ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΝΙΑΚ΄΄
30-10-16, 00:34
Aν δινει εντολη σε πινακα αυτονομιας δεν εχεις θεμαΒέβαια ,είμαστε εξαώροφη πολυκατοικία με δώδεκα διαμερίσματα. Έχουμε πίνακα αυτονομίας και ηλεκτροβάνες για κάθε διαμέρισμα όπως συνηθίζεται απλά παραξενεύτηκα γιατί δεν έβρισκα θερμοστάτη με 16Α όπως ο παλιός και νόμιζα ότι οι καινούργιοι με τα 5Α και τα 10Α δεν θα έκαναν. Με προβλημάτισε επίσης ότι στις οδηγίες έλεγε ότι 3Α παραπάνω από τα επιτρεπτά μπορούν να επηρεάσουν αρνητικά τον θερμοστάτη :001_huh:.Αλλά αφού το λέτε εσείς πάω πάσο:biggrin:.