PDA

Επιστροφή στο Forum : ¶νοιγμα ντουζ



alex20
22-09-16, 10:01
Καλημέρα έχω ένα ντουζ που δεν έχει βίδες και θέλω να το επισκευή έχει κάνεις ιδέα πως γίνεται αυτο? Ευχαριστώ.

vasilisd
22-09-16, 10:52
Όταν λες ντουζ μιλάς για το τηλέφωνο;

alex20
22-09-16, 12:15
Ναι δεν έχει βιδα μόνο ένα λεβιέ έχει για την ροή του νερού

elektronio
22-09-16, 13:01
Και τι θέλεις να επισκευάσεις; Αν είναι κλειστές οι τρύπες άνοιξε τες με καρφίτσα συνδετήρα ή άλλο μυτερό αντικείμενο ή με χημικά για άλατα. Αν θες κάτι άλλο βάλλε καμμιά φώτο και γράψε τι θέλεις να κάνεις.

ΗΝ1984
22-09-16, 13:12
Για να επισκευαστεί αυτή τη μπαταρία συνήθως χρειάζεται να βγει και να τοποθετηθεί σε μέγγενη. Για τα ανταλλακτικά αφού είσαι περιστέρι μπορείς να πας απέναντι από την τροχαία στο μπουρνάζι και να βρεις τα πάντα σε ανταλλακτικά (Καραμπάτσοςβ€”Διασκούφης).

https://www.youtube.com/watch?v=mdDSFtH-fjU

vasilisd
23-09-16, 11:04
Τάσο ωραίο το video που ανέβασες, αλλά άσχετο με αυτό που ρωτάει ο νηματοθέτης.
Alex20, τα περισσότερα τηλέφωνα είναι δεν επισκευάζονται, αν έχουν βουλώσει από τα άλατα οι τρύπες μπορείς να κάνεις αυτό που προτείνει ο Μάρκος, αλλά αξίζει; Αγοράζεις σήμερα καινούριο τηλέφωνο με 3-5 ευρώ..

mikemtb73
28-05-22, 00:45
να το επισκευή
το επισκευή?


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Elliot
10-11-23, 13:21
Πάντως στο βίντεο επισκευή της μπαταρίας, είναι επικίνδυνο να βάζεις πολύ δύναμη με κάβουρα σε βάνα που έχει μαγκώσει από άλατα και ακινησία. Υπάρχει σοβαρή περίπτωση να σχιστεί το λαστιχάκι ή τεφλόν στεγάνωσης μέσα και να έχουμε διαρροή. Το έχω πάθει, οπότε κλείνω την παροχή από κεντρικά ή στην μεγάλη ανάγκη βγάζω τον μοχλό, λαδώνω τον πύρο της βάνας με σπρέι σιλικόνης, περιμένω και μετά σιγά- σιγά με μικρά επαναλαμβανόμενα χτυπήματα στον κάβουρα.

xsterg
11-11-23, 12:35
Πάντως στο βίντεο επισκευή της μπαταρίας, είναι επικίνδυνο να βάζεις πολύ δύναμη με κάβουρα σε βάνα που έχει μαγκώσει από άλατα και ακινησία. Υπάρχει σοβαρή περίπτωση να σχιστεί το λαστιχάκι ή τεφλόν στεγάνωσης μέσα και να έχουμε διαρροή. Το έχω πάθει, οπότε κλείνω την παροχή από κεντρικά ή στην μεγάλη ανάγκη βγάζω τον μοχλό, λαδώνω τον πύρο της βάνας με σπρέι σιλικόνης, περιμένω και μετά σιγά- σιγά με μικρά επαναλαμβανόμενα χτυπήματα στον κάβουρα.

και οχι μονο
wd40 για αρχη. κλεισιμο της κεντρικης παροχης και εκτονωση της πιεσης με ανοιγμα αλλης βρυσης. απαλες κινησεις για να μην σου μεινει κανενα εξαρτημα στο χερι.