PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρολογικά γάντια



ΣΚΛΗΚΟΣ
18-09-16, 08:22
Καλημέρα τυχαία έπεσα σε ένα προιον στο διαδίκτυο σχετικά με γάντια ηλεκτρολογικά (μονωτικά). Μου έκανε εντύπωση κ μου γεννήθηκε η επιθυμία να τα αγοράσω , αξίζει τον κόπο ? Περιμένω απόψεις σας

chipakos-original
18-09-16, 08:50
Καλημέρα τυχαία έπεσα σε ένα προιον στο διαδίκτυο σχετικά με γάντια ηλεκτρολογικά (μονωτικά). Μου έκανε εντύπωση κ μου γεννήθηκε η επιθυμία να τα αγοράσω , αξίζει τον κόπο ? Περιμένω απόψεις σας
Ε ναι φυσικά υπάρχουν γάντια για ηλεκτρολόγους.Αν παίζεις με επικίνδυνες τάσεις πρέπει να φοράς γάντια και παπούτσια μονωτικά.

mikemtb73
18-09-16, 10:58
Υπάρχουν 2 κατηγορίες: αυτοί που αγοράζουν κάτι επειδή τους γυάλισε στο μάτι, και αυτοί που αγοράζουν κάτι επειδή πραγματικά το χρειάζονται για την εργασία τους... Επίσης θα ήθελα να επισημάνω ότι τέτοια γάντια έχει κάθε σοβαρό μαγαζί με ηλεκτρολογικο εξοπλισμό της γειτονιάς σου, πάντα από εκεί καλύτερα!!!

στάλθηκε με Tapatalk

ΣΚΛΗΚΟΣ
18-09-16, 11:18
Υπάρχουν 2 κατηγορίες: αυτοί που αγοράζουν κάτι επειδή τους γυάλισε στο μάτι, και αυτοί που αγοράζουν κάτι επειδή πραγματικά το χρειάζονται για την εργασία τους... Επίσης θα ήθελα να επισημάνω ότι τέτοια γάντια έχει κάθε σοβαρό μαγαζί με ηλεκτρολογικο εξοπλισμό της γειτονιάς σου, πάντα από εκεί καλύτερα!!!

στάλθηκε με Tapatalk
Μαλλον ανήκω στην πρωτη κατηγορία δεν είναι εκεί το ζητούμενο , απλά ανοιξα το θέμα για μια συζήτηση να ακούσω απόψεις σχετικά, τα γάντια διάβασα ότι έχουν διάρκεια ζωη 2 έτη , πρέπει να χρησιμοποιούνται κάτω από άλλα ειδικά γάντια , καθώς επίσης χωρίζονται σε κλάσεις ανάλογα με ταση λειτουργίας