PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληντυριο πιάτων caddy



giorgiopappas
04-05-16, 19:00
Έχω ανοίξει αυτό το πληντυριο πιάτων το οποίο δεν ζεσταίνει το νερό.. από τι τσεκαρισα δεν δίνει φάση ουδέτερο πάνω στη αντίσταση. Έψαξα βρήκα ένα θερμικό συγκεκριμένα ένα κλικ ον το οποίο το μέτρησα ήταν ανοιχτό γεφυρώσα τα καλώδια αλλά μετά το είδε σαν βλάβη αναβοσβήνει δύο λαμπάκια δύο προγραμμάτων. Τι άλλο μπορώ να τσεκάρω? ? http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160504/1d80eb39cb1438c7e21e0c7830a59dfe.jpg

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tipos
04-05-16, 22:49
Σε πρωτη φαση μετρας την αντισταση αν ειναι καλη αν ειναι ακολουθας τα καλωδια της και βλεπεις που καταληγουν,υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο κλιξον ασφαλειας σε σειρα με την αντισταση,αν εχει το μετρας αν ειναι κλειστο NC .Λογικα απο εκε και περαι τα καλωδια καταληγουν ενα στη πλακετα και ενα στον πιεζοστατη.Τσεκαρε την πλακετα για ψυχρες κολυσεις καθως και το ρελε της θερμανσης41756 Το ρελε ειναι το μεγαλυτερο σε μεγεθος πανω στην πλακετα

giorgiopappas
04-05-16, 23:23
Σε πρωτη φαση μετρας την αντισταση αν ειναι καλη αν ειναι ακολουθας τα καλωδια της και βλεπεις που καταληγουν,υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο κλιξον ασφαλειας σε σειρα με την αντισταση,αν εχει το μετρας αν ειναι κλειστο NC .Λογικα απο εκε και περαι τα καλωδια καταληγουν ενα στη πλακετα και ενα στον πιεζοστατη.Τσεκαρε την πλακετα για ψυχρες κολυσεις καθως και το ρελε της θερμανσης41756 Το ρελε ειναι το μεγαλυτερο σε μεγεθος πανω στην πλακετα
Την έχω μετρήσει είναι κομπλέ και το ενσωματωμένο κλιξον πάνω της.. όντως έχει πολλά ρελε η πλακέτα και ένα μεγαλύτερο. . Θα το κοιτάξω και θα σου πω..

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk